Problém s obrazem

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Purpur 17. 10. 2009 14:10

Dobrý den,
rád bych s zeptal zkušenějších....mám DVD rekordér Thomson (asi 2 roky starý) a úplně novou TV Samsung FullHD. Rekordér má výstup HDMI (v návodu psaný jako HD Ready) a TV má 4 vstupy HDMI. Samozřejme jsem chtěl propojit rekordér s TV přes HDMI, jenže po propojení se na TV zprvu obraz sice ukazoval, ale pak přestal a většinou když zadám TV aby rozpoznala připojené zařízení, tak ukáže že připojeno žádné není. Ale celá obrazovka je světle modrá a v rohu vždy svítí 50Hz/560, 50HZ/720 nebo 50Hz/1080 -podle toho, jakou charakteristiku navolím jak výstup na rekordéru. Ale stále jen modrá obrazovka a nic víc. Občas když zapnu nejdříve TV a pak teprve rekordér, tak obrazovka občas problikne obrazem z rekordéru (třeba puštěný DVD disk) a pak je černá a zase problikne..a zase černá....
Pak dám opět příkaz TV aby identifikovala zařízení, obrazovka "světle" modrá av rohu svítí...viz, výše.
Do TV tedy cosi jde když dokáže rozeznat charakteristiku navolené kvality výstupu z rekordéru..ale obraz nic...:-(
Nesetkal jste se někdo s něčím podobným..nevím si rady :-| Kabely jsem zkoušel různé asi tři druhy, ale výsledek vždy stejný - modrá obrazovka, nebo černá s problesky obrazu z rekordéru....pěkně naprd :-(
Dík za případnou radu....
Purpur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 17. 10. 2009 16:33

Zkusil bych jinej zdroj obrazu/případně jinou TV a pak jedno z toho reklamoval.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Purpur 17. 10. 2009 18:56

Hmm, asi jo...díky. Doufal jsem, že třeba existuje nějaké řešení slibnější, ale tohle rozhodně zkusit asi musím...
V TV to asi nebude, ta je úplně nová....doufal jsem do včerejška, že je to v kabelu, ale včera jsem koupil jiný ...lepší (prý) a zase totéž...
Purpur
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků