Kabel k domácímu kinu - pomůže nějaký bastlíř z Prahy?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod iwigirl 31. 7. 2010 09:35

Ahoj,
potřebuji sehnat 8m kabel k domácímu kinu Panasonic SA-PT465. Jedná se o kabel z přehrávače k malé bedničce. Potřebuji sehnat hotový kabel, nebo případně kabel a konektory zvlášť. Bohužel mě vůbec nenapadá, kde to shánět. Pro lepší představu připojuji fotku konektorů:

Obrázek

Poradíte prosím někdo? :oops:
iwigirl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 31. 7. 2010 17:35

Takovej konektor těžko někde budou mít.
A druhej konec kabelu je zakončenej čím?
Nebo kdyžtak ještě nafoť detail toho konektoru - jestli by to šlo odpájet a napojit na to prodloužení z obyč. reprokabelu, kterej by sis koupila. Kdyby to kino už nebylo v záruce, tak by to bylo bez problému.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 31. 7. 2010 18:32

Ten kabel vypadá jako bastl, myslím, že tyhle konektory jsou "vypíchnutý" z napájecích konektorů PC mámoprkna/zdrojovýho kabelu. Jinak Iwi vítej po letech zase na AVmánii... :D :D
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 8. 2010 08:19

Ahoj kluci, díky za odpovědi a Ekkarovi za uvítání :-)

Bastl to rozhodně není, kablík byl takhle dodaný k domácímu kinu.
Odpájet by to asi šlo, ale ráda bych se tomu yvhnula, bo to je šíííleně titěrný. Říkám si, že když to takhle prodávají k tomu kinu, tak to přece musí jít někde koupit? :-/
iwigirl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2010 11:21

Obávám se, že to není žádný normalizovaný konektor, takže koupit to skoro tutově nepůjde - právě proto, že to bylo dodané k DK, kam si každý výrobce nasází co mu padne pod ruku, jen aby to měl laciné a když už to jde, nekombinovatelné s konkurencí. Napiš mi prosím Tě do SZ, kde bydlíš, jestli by to nebylo daleko, můžu zařídit přeletování osobně - jinak doporučím návštěvu radio-TV servisu, kde se toho rádi za pár peněz ujmou - nepíšeš totiž, co vlastně potřebuješ, jestli jen nastavit delší kabel, nebo ke stávajícímu přehrávači napojit jiné bedýnky či obráceně, stávající bedýnky k jinému přehrávači.
Jestli Ti ale jde jen o nastavení větší délky u DK s bedýnkami 10x10x15cm a jestli ten kabel povede někde za nábytkem, vůbec bych to neřešil a použil klasickou lampičkovou šňůru CySy 2x 0,5mmSQ nebo 2 x 0,75mmSQ - stávající kabílek přestříhnout, oholit u obou kabelů konečky v délce cca 1cm, použít klasické Kroutilovy svorky, ty případně propájet a zakončit klasickou izolační páskou - je to chvíle práce a udělá to službu stejnou, jako reprokábel za desítky/stovky peněz.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 8. 2010 11:29

Poslala jsem ti SZ :)
iwigirl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 1. 8. 2010 11:42

To vypadá na krimp, setkávám se s tím v práci - je na to stroj, který na kabel nakrimpuje takovýhle kontakt ale myslím že by to šlo ubastlit doma ale nebylo by to nic pořádnýho jako od stroje. mohl bych sehnat.

Nešlo by udělat bližší fotky kontaktu a z více stran?
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2010 11:47

Tady ani tak nejde o konektor, jako o náhradu nechtěně zkráceného káblu k repráčku - buď o nastavení kusem dvojlinky, nebo o výrobu new kabelu s patřičným konektorem. Myslím, že pro výkony á la VOGELHAUS netřeba nový kabel a že nastavení lampičkovou šňůrou bohatě postačí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2010 16:58

A protože můj kontakt z Prahy se ještě neozval, měním název tématu na prosbu o pomocmou ruku - kdo bude ochotný pomoci dámě v nesnázích a je z Prahy, kontaktujte prosím tazatelku pomocí SZ a domluvte se.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod evlo 1. 8. 2010 17:20

Hmm to je fakt zvlastni pin - muzes zkusit projit franell.com jestli ho najdes.

Pokud potrebujes prodlouzit kablel, tak bude asi nejlepsi ho strihnout a pres cokoladu nebo modernejsi mensi alternativu tam dat to prodlouzeni.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 8. 2010 19:03

Zdravím vás znovu, pokusím se udělat lepší fotky a hodit je sem. Z toho, co tu čtu docházím k názoru, že by asi fakt bylo nejlepší zničený metr kabelu odstřihnout a nahradit novým, namísto shánení komplet kabelu. Nemáte někdo tip, kde v Praze by tohle šlo udělat za nějakou normální cenu? Nedisponuji teď pájkou a i kdyby ano, tak takovouhle titěrnost nezvládnu, pájku používám jedině při tvorbě velkých vitráží.

A děkuji EKKARovi za pomoc :-)

//obrázky:

http://i31.tinypic.com/11l2zjk.jpg
http://i25.tinypic.com/soood1.jpg
iwigirl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 1. 8. 2010 19:14

iwi fotky sú neostré... hoď tie svorky niekde do svetla a odfoť.
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 1. 8. 2010 19:17

Tobě se to řekne, s foťákem v mobilu a nefunkčním bleskem.... :-/
iwigirl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 1. 8. 2010 19:29

Jsou to jasně krimpovací svorky do konektorů, tohle se používalo v některých typech řadových konektorů na spojování desek - bylo to zstrčené do plastového tělesa v 1 nebo ve 2 řadách a nasazovalo se to na protikus ve tvaru špičatých kolíčků. Kruci, to tady není nějakej slušnej bastlíř z Práglu, kterej by vzal trafopájku, sednul na elektriku nebo do krtka a pomohl mladé paní spájet a následně zaizolovat přehlodanou šňůru?
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod creat 1. 8. 2010 19:30

Ale veď keď si dávala foto na warchat, tak mi to prišlo fotené ako digitálnou zrkadlovkou.
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků