Připojení UPC set-top-boxu k PC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Milan Š. 4. 3. 2012 23:30

Pořídil jsem si rychlejší internet od UPC a v ceně je i 80 programů. Nemám sice televizi a neplánuji ji pořizovat, ale občas bych na něco kouknul.

Rád bych se zeptal, jakým způsobem připojím ten set-top-box k PC? Existuje více variant?

Jaký software je pak nutné používat, abych "naladil" programy?

Pokud je potřeba dodat další informace pro plnohodnotnou odpověď, stačí napsat, přidám.
core2duo e6400 2,13 ghz | ac freezer 7 pro | gb ga-965p-ds4, rev. 3.3 | 4 gb 800 mhz | wd raptor 74 gb 10k ot. | sg barracuda 320 gb 7.2k ot. | samsung sh-s183a | gigabyte hd 7750 1 gb 880/1125 mhz | cm elite 330 | seasonic ss-500ht 500 w | razer habu
Milan Š.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kaapoo 5. 3. 2012 08:12

staci ti hocijaka tv karta so vstupom na video a zvuk - prepojis analogovo, stanice budes prepinat na stb a bude to iba sd ale preco nie :)
kaapoo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2012 08:22

V zásadě jsou 3 možnosti.
1) UPC vysílá v systému DVB-C. Pořídit si tedy DVB-C kartu do PC a to připojit přímo do TV zásuvky. Problém je v tom, že UPC vysílání kóduje, bude tedy třeba dekódovací karta, navíc pravděpodobně spárovaná s modulem. Prý se dá koupit, ale zkušenost osobní nemám. Výhoda je možnost přepínání přímo na PC
2) jak píše kaapoo - jakákoliv karta s video vstupem (z TV karet ho má menšina, naopak jsou karty pouze s video vstupem bez TV modulu, někdy se dají koupit v bazaru použité za pár korun).
3) V některých oblastech pouští UPC do rozvodů i základní programoovu nabídku v DVB-T, tu pak jde naladit i na klasickém DVB-T tuneru.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod just.little.crazy 5. 3. 2012 09:00

Já podobnou situaci řešil tím, že mám v PC starší TV kartu Leadtek(DTV2000 h). Využívám jí teď pouze jako video vstup z UPC settop boxu. Navíc ke kartě je taky dálkové ovládání které se dá libovolně nakonfigurovat :)

Měl bych dotaz: co myslíš tím že jsi dostal k internetu TV "v ceně"? Využívám právě základní settop box a jejich dvb-c spolu s internetem, ovšem za tv si "tvrdě" platím :) Tj. 520,- měsíčně za 10/1MB net + TV základní settop box a základní kanály + dokumenty. Chystám zase na pravidelné vyjednávání o ceně tak hledám inspiraci kam se dá dostat ;)
just.little.crazy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 5. 3. 2012 10:45

Dalsi moznosti je:
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/dvb-c ... sb-box.htm
+
http://www.dvb-c-shop.cz/produkty-pro-z ... pt-cxv.htm

Jelikoz UPC pousti cca. 20 programu i v DVB-T (i analogu), tak pokud staci jenom tohle, tak jakykoliv TV tuner.
Abox
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milan Š. 5. 3. 2012 18:30

Mám tuto nabídku: http://www.upc.cz/balicek-sluzeb/kombi-komfort/ .

Dosud jsem měl jenom internet, televizi nemám a nehodlám pořizovat. Vzal jsem to primárně kvůli rychlejšímu internetu, za 50 % navíc mám papírově 6 x rychlejší internet (u uploadu je to rychlejší i reálně).

Dostal jsem novější modem a i set-top-box včetně karty, která se do toho set-top-boxu zasouvá (pro kódované kanály, celkově je tam 80 programů). Teď zvažuji, jestli set-top-box vrátím a ušetřím 49,- Kč měsíčně nebo zprovozním televizi na PC dle vašich doporučení - děkuji za ně. Jdu to prostudovat.
core2duo e6400 2,13 ghz | ac freezer 7 pro | gb ga-965p-ds4, rev. 3.3 | 4 gb 800 mhz | wd raptor 74 gb 10k ot. | sg barracuda 320 gb 7.2k ot. | samsung sh-s183a | gigabyte hd 7750 1 gb 880/1125 mhz | cm elite 330 | seasonic ss-500ht 500 w | razer habu
Milan Š.
Kolemjdoucí