HDMI 10m a 120Hz

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bedsore 19. 8. 2012 17:53

ahoj všem,
nastal u mě problém při přehrávání videa. Mám projektor Acer H5360 propojený s PC neznačkovým hdmi kabelem tuším 1.3a v délce 10m. Při přehrávání 2D filmů v rozlišení 720p mám nastavenou obn. frekvenci na 60Hz která je dostatečná, ovšem na 3D potřebuji 120Hz a tady se objevil problém. V obraze se objeví takové zrnění, ať už červené nebo modré, silně to ruší. Pro lepší představu jsou tady dva obrázky.

http://www.2i.cz/121aa78d5e
http://www.2i.cz/303885af7c

Při brouzdání netem jsem narazil na informace, že je to pravděpodobně způsobeno kabelem (jeho nekvalitou). Otázkou tedy je, zda by mi mohl toto tvrzení někdo potvrdit a zároveň poskytnout tip na vhodný kabel, který zvládne při 10m délce přenášet obraz 720p a 120Hz.

Předem díky
bedsore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 8. 2012 18:42

Ja pouzivam uspesne tento 10m HDMI:

http://www.nej-ceny.cz/329146/home-thea ... y-10m.html

Neprenasim pres nej ale 120Hz, pouze 60Hz. Na druhou stranu to je 60Hz s rozlisenim 1920x1080p pri 12bitove barevne hloubce. Jestli to je vyssi datovej tok, nez tvych 120Hz pri 720p ti z hlavy bohuzel nereknu, budes muset pohledat.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 8. 2012 18:45

Tenhle by to snad mohl zvládnout. Píšou 15.8 Gb/s, podpora 3D, 400Hz, rozlišení 4Kx2K, 8-16bit barevná hloubka...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bedsore 19. 8. 2012 19:01

Na ten Home Theater jsem už od někoho tip dostal, ve specifikaci má Frekvenční pásmo: 4.95 Gbps/ 195 MHz - do délky : 10m, což by teoreticky měl zvládnou s rezervou, ale teď jde o to jestli je to opravdu zaležitost kabelu.

Jinak nad tím monstrem jsem se jen pousmál. Po finanční stránce opravdový monstrum a tak trochu z jiný ligy než v který hraju já, ale i tak díky za tip ;-)
bedsore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 20. 8. 2012 11:36

Ještě by mohla zaznít otázka z jaké VGA karty jde ten signál, jestli má přímo HDMI konektor nebo je použita redukce z DVI na HDMI.
(pokud by to bylo něco staršího, tak by tam teoreticky mohly být slabší budiče - v době DVI se nepočítalo s tak dlouhými kabely)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod bedsore 20. 8. 2012 13:42

to marts: karta je Sapphire Radeon HD6450 1GB DDR3 a signal je veden přímo z HDMI bez jakekoli redukce ci meziclanku.
bedsore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 20. 8. 2012 13:54

Tak to ukazuje na kabel, vzhledem k tomu že karta má plnohodnotné HDMI.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod bedsore 24. 8. 2012 20:57

Tak jsem zakoupil výše zmiňovaný kabel Home Theater a je po probému. Obraz nevykazuje žádnou vadu. Nádhera :-). Všem díky za spolupráci.
bedsore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 8. 2012 22:56

Tak hura ;)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod Abes1 25. 8. 2012 08:39

Také řeším problém nejspíš s kabelem.
Projektor mám připojený tímto 15m kabelem - http://www.alza.cz/hdmi-v1-4-hdmi-m-hdm ... 170643.htm

Když pouštím z HTPC full blu-ray nebo mkv v 1080p nikdy jsem neměl žádný problém, ale když stejný kabel strčím do DVBS přijímače Technistar SIR, tak bez ohledu jestli je sledovaný kanál v SD nebo HD kvalitě obraz vypadává.
Ze začátkku jsou výpadky jen na pár sekund cca každé 2 min, tato doba se ale pořád prodlužuje a po 15 min už obraz vypadává na několik min a beží jen pár sekund.
Když DVBS připojim k projektoru krátkým 2m kabelem vše funguje normálně.

1) Mohl by mi někdo vysvětlit proč z HTPC obraz nevypadává ani při 1080p s tokem přes 40Mb/s a ze satelitu vypadává i při 576i ?

2) Jaká je pravděpodobnost, že můj problém vyřeší AV reciever se dvěma výstupy HDMI, takže by šel signal do projektoru vždy z AVR ?
Abes1
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 18. 9. 2012 21:08

obcas sa tu riesia kable 20m aj viac, tak len poznamena, ze existuju aj krabicky na predlzenie signalu
Obrázek
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý