sieťové káble(220V) - kabeláž i hotové

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 09:51

Prvotní určení stíněnýho síťovýho kabelu je k přístroji, kterej používá pulzně šířkovou, nebo podobnou regulaci, aby rušení vzniklejma špičkama nepronikalo ven, do nejbližšího okolí.
Prostě aby přívodní kabel na elektriku, nevysílal jak anténa.
V průmyslu se to používá běžně, akorát hifisti maj problémy pochopit jednoduchý pravidla a maj hrozně rádi záhady a vůdů.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 11. 2012 10:11

Myslis napr.krokove motory?
Skor by som povedal ze hifisti iba dany tieneny kabel vyuzili na prenos od pracky k zariadeniu.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 27. 11. 2012 11:20

Když ono s tím rušením je to takové ošemetné, pokud konstruktér navrhne zařízení které nemá dostatečnou odolnost proti VF rušení tak už to žádné kabely ani ferity nezachrání (jedině pro ono zařízení zbudovat speciální skřínku pro kompletní odstínění).

Jako extrémní případ mohu uvést počítačové reprobedničky za 350,-Kč a k nim připojený mobilní telefon použitý jako hudební přehrávač - z bedýnek vzdálených od mobilu cca 30 cm se každou chvílí ozývá známe GSM chrastění když si mobil povídá se základnovou stanicí. Nějaké nasunutí feritu na propojovací linkový kabel absolutně bez účinku.

Po výměně za bedničky z horního konce cenového spektra při úplně stejném umístění nastal totální klid, žadná rezidua z VF rušení, naprosto čistý přednes.

Takže asi tak.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2012 12:04

icotech852 píše:Myslis napr.krokove motory?
Skor by som povedal ze hifisti iba dany tieneny kabel vyuzili na prenos od pracky k zariadeniu.


Hifisti celkem běžně podobný kabel použijí i k připojení do běžné zásuvky, za kterou je ve zdi hromada nestíněných vodičů a budou přitom vášnivě tvrdit, že to zásadně zvedlo zvuk ;-)

Ale nemá cenu to hrotit, tak či onak určitě neuškodí pro tvůj požadavek na paralelní vedení vzít stíněný kabel pro síťový přívod a pro signálový volit něco, co nemá stínění ošizené (pokud nejde XLR), určitě to ničemu neuškodí, spíše bych čekal pár procent k dobru proti "běžné síťové šňůře".
Šance na to, že ti to bude hrát dobře a nepostřehneš žádný problém je poměrně vysoká :-D

Poznámka na okraj - včera jsem si na poště vyzvedl metráž velmi slušně vypadajícího stíněného napájecího kabelu (původem ebay.de), až mi dorazí zástrčky (snad tak do týdne), tak to při kompletaci nafotím. Měl by z toho být poměrně hodně slušný kabel ve stíněném provedení v ceně za 1,5m podle zástrček mezi 500-1000 korun. Nebude si to ale hrát na žádný "filtrační účinek", opravdu jen slušné stínění... Pustil jsem se do toho z důvodu mimo audio, potřebuji kabel pro něco z oblasti, o které tu psal šeďour, ale když už jsem to kupoval, tak jsem se rozhodl udělat si stejné kabely i pro DAC a další věcí ;-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 11. 2012 15:42

ohladne toho rusenia ako spomenul Marts

Mam taku osobnu skusenost - modem od mobilneho operatora mam umiestneny presne pod akt.reproduktorom.Nikdy s tym problem nebol,ziadne rusenia,dokonca som s volajucim telefonom chodil okolo bedni.

Raz sa mi ale stalo ze mi internet isiel velmi slabo - a zacalo silne rusenie do repro - modem bol hodeny do GSM rychlosti.Este som sa zacal cudovat ako je mozne ze ho pocut v reproduktoroch.Nakoniec som musel volat do centraly mob.operatora preco mam modem na GSM.Asi doslo k nejakemu nedorozumeniu medzi modemom a centralou lebo po odstraneni chyby modem nabehol do HSPA a rusenie nadobro zmizlo.

Neviem na co sa VF rusenie naindukovalo - ci na kabel,ci na elektroniku vo vnutri - zamedzit ruseniu treba vsade kde je najvacsia moznost rusenia.

Osobne ak by som mal dac a zosilovac v kovovej skatulke tak tienim aj 220V kabel od EMI/RFI filtra.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 27. 11. 2012 17:33

akekolvek hifi zariadenie neznesie blizko seba akekolvek datove zariadene s prenosom dat vzduchom. Preto siel router a modem na opacny koniec chalupy a HTPC mam bez netu. Ak daco treba tak k nemu pripojim wifi usb.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 11. 2012 18:08

ano je to tak,modem mam pripojeny cez lan k pc a beriem to ako nutne zlo ze je tak blizko.Uz som spekuloval ho dat aj co najdalej ale nieje to pre mna take jednoduche (ohladne zasuvky a lan kabelaze)
Wifi mam ale potrebujem co najlepsi ping takze radsej ethernet.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2012 21:29

armaman píše:akekolvek hifi zariadenie neznesie blizko seba akekolvek datove zariadene s prenosom dat vzduchom. Preto siel router a modem na opacny koniec chalupy a HTPC mam bez netu. Ak daco treba tak k nemu pripojim wifi usb.


Akorát že zrovna toto je zas takové zjednodušující tvzení - pokud má nějaké zařízení zásadní problém s wifi, tak to spíš vypovídá o (ne)kvalitě jeho návrhu...
Sám jsem pro zajímavost před časem zkusil přes Audio-GD NFB 12.1 přehrávání z digitálního výstupu iPhone 4 v režimu s iTunes Match, tedy při hraní jela wifi nonstop naplno. Dock Pure je postavený přímo na NFB, ale naprosto jsem nebyl schopen zjistit žádný rozdíl proti situaci, kdy se přehrávalo lokálně a wifi byla vypnutá. On taky není pro nějaké velké ovlivnění důvod, jen musí být audiozařízení navrženo aspoň trochu slušně, bohužel to ale není zdaleka vždy splněno.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 11. 2012 21:38

je to 3G wifi router na sim kartu - problem bol skor s GSM (ohladom rusenia) ako na WIFI
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 11. 2012 21:56

Wifi mi bezi v miestnosti nonstop - vsetko slape, ako hodinky.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 22:20

Mě zase běží HiFi a taky všechno v pohodě !
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 11. 2012 22:28

Je to tak, ako pise šeďour. Ani HiFi nesmie ovplyvnovat Wifi signal :!:
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 11. 2012 22:31

LOL,ok možme sa vrátiť k povodnej téme - linky na zaujímavé sieťové kabely mozte dávať tu.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 22:38

Néééééééééééééééééééé...původní téma je hrozná nuda !!!
:mrgreen:
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 11. 2012 22:38

Odar
Trvalý BAN

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků