Propojení PC / Starší TV

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mandel99 30. 12. 2012 03:59

Zdravím propojil jsem TV a PC pomocí S-video kabelu s redukcí na SCART bohužel mám problém obraz je černobílý.. nejprve jsem myslel že to nepobírá redukce, ale když jsem najel do nouzového režimu vše bylo bez problému barevný jen TV stále bliká asi kvůli nízkým Hz pokud však spustím PC normálně někdy obraz nenajede a někdy pouze černobíle rozlišení mám nastavené na 720*576 barevná hloubka 32 bit a 25Hz ( míň HW nepustí ) pokud dám víc obraz nefunguje vůbec.. nějaké řešení? Zkoušel jsem to i přes ten kompozitní cinch ale to stejné...

Grafika: GeForce 8500GT --> 4-pin S-video --> redukce S-video - SCART(obrázek dole) --> TV vstup SCART(Thomson nedá se na ní nastavit krom jasu atd.. nic co se týče Hz ani druh obrazu )
Obrázek
mandel99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Casial 30. 12. 2012 14:46

Tohle je strašně ošajstlich, já jsem to vzdal před dávnými lety, dostat rozumný stabilní obraz z grafárny do TV přes composite, to je peklo. Taky jsem bojoval s povětšinou černobílým občas barevným obrazem...
Tady bych tipoval, že je problém v té barevné hloubce, zkus 16bit. Resp. co to píše o rozlišení a barevné hloubce v tom nouzovém režimu, kdy je obraz barevný?
OnePlus 8T@Odorik&Allrisk
♫: Denon DCD-1500AE•Vincent KHV-1pre•Xduoo XA-10•Sennheiser HD800•AKG K702•Behringer Truth B2031P•
Casial
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 12. 2012 15:20

V minulosti jsem řešil něco podobného a jestli si dobře vzpomínám tak některé grafárny s tím měly velký problém. Zkus přepnout výstup na NTSC nebo se mrknout zda podporuje PAL-B.

Toto je možná řešení:
guys, guys, guys,

i know this problem pretty well.
this is...in a sense...an nvidia driver problem.

the problem is that tv out only comes in black and white.
the issue here is that the nvidia driver defaults the saturation level on tv out
for some reason, to zero.

if you play around enough in the nvidia control panel, you will find where the saturation level is set to zero. it has nothing to do with the wrong hardware, or tinfoil on the cables, or whatever.

although, for the life of me, i can't remember exactly where this setting is changed.
the stupid "nview desktop manager" has a lot of different screens in it.

keep looking, you will find where to adjust it

if i find it, i'll post the exact answer.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mandel99 30. 12. 2012 17:31

V nouzovém režimu je rozlišení defaultně na 800x600 32bit prokládaně o HZ není žádná zmínka pouze "Výchozí obnovovací frekvence"
natočil jsem i video jak se TV chová:


grafárna mi nedovolí změnit u S-videa výstup a ani vlastní rozlišení které je u VGA nebo DVI dostupné (vlastně povolí ale změně se obnoví do původního nastavení)
mandel99
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků