Monster Power HTS 2600 trochu inak

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod icotech852 17. 12. 2013 11:41

MONSTER POWER HTS 2600 - power cleaner ...aneb mýty,pověsti a báje

tak,konecne som si nasiel trosku casu,aby som sa povenoval tomuto zariadeniu a preskumal ho i do hlbky duse.Vlakno sluzi pre tych,ktori sa rozhoduju pre sietovy filter a chcu sa dozvediet nejake klady i zapory,za co clovek plati svoje peniazky a ci investicia zodpoveda jeho poziadavkam.

Obrázek

vnutro

Obrázek

komponenty :

krabica - je v peknom prevedeni,pekna masivna konstrukcia.Osobne,keby sa jednalo len o tu krabicu a image - malokto odola pokuseniu.

1,doska obsahuje vstupne kondenzatory na zakladne odrusenie,2x rele L a P,transformatory na napajanie ovladacej casti a casti pre casove zopnutie a indikaciu napatia a prudu

2,silova cast obsahuje rele na zopnutie silovej casti do zasuviek,filtracne kondenzatory,odrusovacie cievky (1,5mH nadimenzovane prierezom vodica na 16A).Doska obsahuje aj tepelne poistky nadimenzovane na 115C,v pripade vyhorenia zariadenia (zaujimave)

Tato cast je nadimenzovana na 220V (kondenzatory,spinacie kontakty rele) a teda od 110V verzie sa neodlisuje

3,obsahuje elektroniku pre meranie napatia a odber prudu (cize klasicky multimeter)

4,5,6 - ledky,blikacky,svetelna hudba.Kazdopadne prelozte si to ako chcete,pokial chce clovek sledovat ako mu narasta a klesa napatie v zasuvkach,tak to naozaj pracuje tak ako ma.Indikacia odberu prudu pracuje tiez spolahlivo,otazne je aky vykon ma vase pripojene zariadenie.Pokial je tu zapojeny sluchatkovy zosilovac,je logicke ze 0,5A dioda Vam ani neblikne.Pri prikone zosilovaca 220W sa Vam rozsvieti 0,5A a 1,0A dioda a to hovorime o dost hlasitom posluchu.Samozrejme je ine,ked je zapojena do zariadenia cela Home cinema zostava - na to je asi vyrobok urceny.

Tomu zodpoveda aj uroven filtracie.Su 3 vetvy zasuviek :

a,iba kondenzatorova filtracia - pre maximalny odber,ale bez indukcnej filtracie.Na druhej strane je moznost zvolit tuto alternativu ak chcete indukcnu filtraciu obist
b a c su so zapojenim 1,5mH filtracie pre 16A.Samotna hlavna filtracna jednotka je oznacena cervenym stvorcekom.Osobne by som privital ako 3.variantu napr.6A s vyssou indukciou s poistkou ako istenim.

Zaver:
+ vyrobok by som uprednostnil pri velkom zapojeni domaceho kina najma v panelaku,pripadne ak mate v susedstve autodielnu kde sa casto pouziva napr.flexka ci zvaracka a vy dostavate do svojej zostavy ruchy,ktore si rozhodne neprajete pocut.
+ tepelne odolna konstrukcia splnajuca dobre ochranu majetku - tepelna odolnost a ochrana (bakelitove prevedenie zasuviek,tepelne poistky),zabudovany istic,ochrana proti prepatiu s odpojenim zariadenia
+ jednym spinacom odpojitelna cela zostava od siete pozostavajuca z 10tich zasuviek

- pre zariadenia ako DACy ci sluchatkove zosilovace by filtracia mohla byt podla mna vacsia.Pri 1,5A odbere sa v lacnych odrusovacich zariadeniach pouzivaju odrusovacie cievky 10mH

-- 17. 12. 2013 12:15 --

p.s. ako pikosku uvediem,ze som sa cudoval,na co sluzi ten 8pinovy konektor vlavo od cisla 2 v silovej casti.Zistenie bolo o to zabavnejsie ked som zistil,ze z 8pinoveho konektoru a zvazku kablov su vyuzite na doske iba 3 piny - gnd,rele1 a rele2...

tak tomu sa hovori cables for nothing...made in U.S.A :-))
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 20. 1. 2014 00:36

Tato cast je nadimenzovana na 220V (kondenzatory,spinacie kontakty rele) a teda od 110V verzie sa neodlisuje

oprava - odlisuje sa v hodnotach Varistorov,ktore sluzia ako prepatova ochrana
pri 110V verzii sa jedna o Varistory 20d201k (130VAC)

pristroj teda sluzi aj ako prepatova ochrana
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý