Jak připojit starou kameru k PC přes Cinche ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod slatored 9. 6. 2015 17:13

Ahoj,
od staré kamery JVC GR-300 jsem ztratil kabel do PC (1394).
Našel jsem doma podobný, ale jde jen do kamery.
Na druhé straně má jen 3 Cinche.
Kartu 1394 mám v PC pořád, ale co musím k těm Cinchům koupit, aby to šlo propojit?
PC: Windows7, Pinnacle Studio 15, Graf.karta NVIDIA Gigabite GeForce GT610
Děkuji předem za příp. odpověď.
jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 6. 2015 05:12

Propojovací kabel "FireWire" alias EEE1394 se dá volně koupit, jen to není úplně běžná položka na "pultě" každý prodejny se sortimentem elektro. Tím chci reagovat na formulaci "ztratil jsem kabel" - tvar a rozměr konektorů na obou koncích kabelu je normalizovanej, tudíž i v kameře musí bejt "zdířka" umožňující použít libovolnej dokoupenej kabel daný specifikace. Je to úplně totožnej stav, jako když mám foťák (telefon, tablet...) s konektorem některý varianty portu USB (miniUSB, microUSB) - tam taky můžu použít libovolnej dostupnej kabel s daným konektorem.

Jinak pro spojení realizovaným 3ks konektorama typu CINCH (červená, žlutá, bílá = červená a bílá jsou stereo zvuk, žlutá je kompozitní video) je dáno, že to je ANALOGOVÁ cesta. Pokud je kamera schopná tuhle cestu realizovat, pak obsahuje převodník (DAC) z původního digitálního záznamu na analog (nejčastější výstup videa je pak podle normy PAL/NTSC) - a na převod tohohle signálu do PC by se musel použít další převodník, tentokrát opačným směrem (analog => digitál v PC). Byla by to tak už třetí konverze v řadě (1. analogová realita světa převedená na digitální signál čipem a DACem v kameře, 2. digitální signál zaznamenanej kamerou při natáčení na pásku a při reprodukci konvertovanej na analogový video PAL/NTSC, 3. analog z výstupu kamery konvertovanej znovu na digitál v převodníku pro PC). Takovej postup nelze doporučit, výsledná kvalita bude spíš horší než srovnatelná s VGA zobrazením.

Externí převodník z analogu (jinak řečeno "z CINCHů") do digitálu pro PC lze doporučit jedině v případě, že by původní video v kameře bylo ještě analogový (VHS, VHS-C, SuperVHS). Tam kde je kamera už digitální (miniDV a modernější) je lepší se spolehnout jen na vzájemnou konverzi digitálního formátu v rámci rozhraní EEE1394.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slatored 10. 6. 2015 08:23

Děkuji "EKKARe" za obsáhlou odpověď a hlavně za Vaši trpělivost.
Ptal jsem se ale jenom na převodník z Cinche do PC a Cinche na kartě 1394 nejsou. Už jsem ale zjistil, že ho prý má třeba Dazzle od Pinnacle.
Díky
jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 6. 2015 11:02

Ano, tohle jsem měl na mysli, když jsem psal
.... spojení realizovaným 3ks konektorama typu CINCH (červená, žlutá, bílá = červená a bílá jsou stereo zvuk, žlutá je kompozitní video) je dáno, že to je ANALOGOVÁ cesta. ... a na převod tohohle signálu do PC by se musel použít další převodník, tentokrát opačným směrem (analog => digitál v PC)....
Ten převodník ale obsahuje víc zařízení, může se jednat o součást speciální vstupní video-karty (ta pak re-kóduje jen videosignál, zvuk se do takhle vybavenýho PC "zanáší" přes vstupy zvukový karty), může jít taky o čistě speciální externí komplet určenej pro digitalizaci analogovýho videa (pak bývá obvyklejší, že jde o komplexní přístroj/rozhraní k PC připojovanej jen 1 konektorem = dnes obvykle USB). Omezil jsem se na tohle konstatování, protože možností jak "nakombinovat" tyhle vstupní zařízení je moc a nechtěl jsem dávat konkrétní značku ani typ (někdo by to mohl považovat za reklamu).
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod slatored 11. 6. 2015 08:53

EKKARE díky!
Musím se ale omluvit, že jsem zbytečně utrácel Váš čas.
S tou kamerou jsem netočil několik let a tak jsem zapoměl, jak se s ní pracuje.
Ten kabel s Cinchi vůbec není kabel na převod do PC, ale na přehrávání videa z videorecorderu do PC, čili VSTUP do kamery. Kamera přes něj funguje jako digitální převodník.
Na přehrání natočeného videa z kamery do PC slouží Mini USB konektor->1394 DV, který jsem na kameře objevil také až náhodou.
Takže už je ( kromě mé paměti ) vše v pořádku a děkuji za trpělivost a snahu.
Vše už funguje, jak má!

Jirka
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 6. 2015 12:00

Za málo...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků