!!!Kabelguru Venom - Co je SKUTEČNĚ uvnitř?!!!

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 12:40

Zdravím.
Rád bych se s Vámi podělil o svůj nový poznatek ve světě reprokabelů. Nevím, jestli jsem první, kdo se podíval, co je skutečně uvnitř reprokabelu Kabelguru Venom, který mám doma už přes rok. Dnes jsem ale při luxování omylem zatáhl za kabel tak, až se na konci u reproduktorů vytrhl oplet z koncového zajištění stahovací páskou. Jaké bylo mé překvapení, když jsem uvnitř pěkného opletu uviděl jeden pár naprosto standartních plochých počítačových vodičů AWM 2651 VW-1. Na vodičích je dokonce výrobní potisk, který ukazuje na naprosto standartní, sériový plochý vodič, který rozhodně nebyl určen pro audio aplikace.
Naproti tomu, výrobce samotný uvádí na svých stránkách - Cituji:

Kabel na podobné bázi jako tento konkrétní se nikde jinde ve světě nevyrábí ani neprodává. Jde o náš unikátní výsledek poslechových testů s různými konstrukcemi a kombinacemi. Kabelguru Venom je ploché konstrukce, tedy velmi tenký, ale s větší šířkou. Mimořádný poměr cena/výkon. Doporučujeme!

Ano, věřím, že kabel podobné konstrukce se skutečně nikde jinde nevyrábí. Možná, že někdo z kabelguru kabely skutečně testoval a objevil, že jsou možná lepší, než obyčejné dvoulinky za 30,-Kč metr. Ale rozhodně nevěřím tomu, že by kabel byl jejich vlastní, unikátní konstrukce. V kabelguru si tedy řeknou o více jak 3000,- Kč za to, že vezmou obyčejný plochý vodič, ustřihnou ho, naletují na něj koncovky a zabalí do obyčejného, černého opletu. No nevím, ale já už se tedy nedivím tomu, že na rozdíl od většiny ostatních výrobců, kteří se strukturou svých kabelů chlubí a dávají na své stránky tuny schémat a průřezů, se Kabelguru u Venomu do ničeho podobného nehrnul, odůvodňujíce to tím, že si přece musí zachovat nějaké "výrobní tajemství." Ono by bylo dost špatné pro prodeje, kdyby ukázali, že jejich donedávna topový kabel "unikátní" konstrukce je ve skutečnosti obyčejný počítačový plocháč...
No, jestli mi nevěříte, připojuji pár fotek.

20160410_130646.jpg

20160410_130754.jpg

20160410_130728.jpg

20160410_130610.jpg

-- 10. 4. 2016 12:44 --

Jo, našel jsem si cenu kabelu AWM 2651 na netu. 76 metrů tohoto vodiče se prodává za 48 Dolarů, což je asi 1300,-Kč. Kabelguru prodává v mém případě 10 metrů kabelu za více než 3000,-Kč cože je něco přes 100,- Dolarů...
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2016 12:55

Upřímně, ani mě to nepřekvapuje. Ostatně Kabelguru např. u svého interkonektu Classic L za 900 Kč za metr uvádí, že je z prachobyčejné RG62...

Na druhou stranu, pokud kabel funguje a má ve tvé sestavě vyhovující zvuk - což asi má, když ho ke své spokojenosti máš přes rok - tak je jedno, co je uvnitř, ne ;-)?

A že výrobce (bastlíři s téměř nulovými náklady) prodává výrobek s nákladovou cenou do 150 Kč za 3500? No to je jen na jeho žaludku a ochotě kupujících platit.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 13:05

Jo, tak ať napíše na své stránky, z čeho je kabel skutečně vyroben a neuvádí to jako jejich vlastní, unikátní konstrukci... Spoléhají na to, že kabel za více než 3000,-Kč nikdo dobrovolně otevírat nebude...
Já bych to, nebýt té mé nehody, taky neudělal a nevěděl bych, že jsem si koupil o xxx% předražený počítačový plocháč...

-- 10. 4. 2016 13:09 --

Jo, uznávám, že malý přínos oproti dvoulince za 30,-Kč metr, tam malý přínos byl, ale nebyl takový, jak jsem doufal. Kabel vypadal hezky a hrál o něco lépe, tak jsem si ho nechal. Ale kdybych věděl, co je uvnitř, nikdy bych si ho nekoupil...
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2016 13:10

Víš jak to je... Nemají povinnost zveřejnit složení a je jasný, že s tímhle se sami chlubit nebudou :-D.

A tomu, že použití nejlevnějšího počítačovýho plocháče jako "unikátního reprokabelu s vynikající detailností, který toto nevyvažuje žádnou negativní vlastností" je světově unikátní, by se možná dalo i věřit... :D .

Ale se zvukem jsi byl doteď spokojenej, ne? Nebo ti to po odhalení pravá podstaty kabelu začalo hrát najednou hůř :-)?
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 13:18

Jo, věřím tomu, že podobnou konstrukci reprokabelu skutečně nikdo jinej neprodává :-). A ne, nehraje mi to hůř, před odhalením konstrukce. jen to člověka trochu zamrzí, že jinak hezký zevnějšek ukrývá něco tak obyčejného. Koupě kabelů je mimo zvuku i tak trochu o pocitu. Já mám raději opak - tzn, když něco obyčejného na pohled, ve skutečnosti ukrývá něco unikátního. Ano, mám hodinky, které na první pohled nevypadají nijak výjimečně, ale hřeje mě pocit, že uvnitř tluče pravý, švýcarský mechanický strojek. Prostě bych nemohl nosit nablýskané, okázalé hodinky a vědět, že je v nich China šmejd, byť by mohly fungovat na pohled docela stejně, jako ty švýcary.
Je to o pohledu na věc a mě tohle prostě jen mrzí...
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 10. 4. 2016 13:38

Vitej v audio businessu.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 10. 4. 2016 13:46

...a to jsou mnohem, mnohem horší podvodníci. Viz mnohé ultrahighend zesilovače za desítky tisíc Eur, v jejichž srdci bije D-čkovej Hypex modul za 200 Eur....
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 10. 4. 2016 15:30

Nechce sa ti to porovnat s niektorym z
Sommer Cable ORBIT 225 MK II
100kc/m
Sommer Cable ORBIT 240 MK II
Sommer Cable MAGELLAN SPK240
130kc/m
?

vzhladom na to, ze lacnejsi Kabelguru Greyhound je elektrikarsky CSSS kabel ktory na spomenute Sommer cable nema ani zdaleka pradaleka, som na porovnanie s Venomom hodne zvedavy

kabelguru odporucam ked chce niekto hotove rg62 s istotou, ze sa jedna o dobre rg62, bo su aj menej kvalitne metraze, ale tot asi vse od nich
Naposledy upravil Andrejsvk dne 10. 4. 2016 20:51, celkově upraveno 1
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2016 16:02

Kdysi jsem tento kabel naživo viděl a silnou baterkou zkrz oplet zkoumal co je uvnitř, můžu potvrdit že foto je reálné. Nápisy jsem tenkrát samozřejmě přečíst nedovedl ale typ kabelu jsem poznal podle červeného vodiče na kraji. Co se týče ceny tak si prosím uvědomte že jiné reprokabely se prodávají s ještě větší marží.. to bych jim vážně nevyčítal. To že samotný kabel uvnitř musí být levný je zřejmé už z minimálního rozdílu ceny mezi normální a bi-wire verzí, platí se nejspíš za tu ruční práci. Každopádně pokud jste spokojen se zvukem tak proč řešit co je uvnitř? Já mám obyč Norstone CL400 a jsem šťastný.. taky neřeším že víceméně ten samý kabel by v hobbymarketu stál pětinu. ;-) U Venomu se mi spíš nelíbily přechody mezi plochou a kulatou částí, naopak koncovky byly parádní. :-)
Přílohy
IMG_0309 1.jpg
IMG_0316 1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 10. 4. 2016 17:36

já osobně ti velice děkuji, že jsi to sem dal :tleskani
co na to výrobci? chodí sem i na vedlejší fóra. 8-D
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 10. 4. 2016 17:57

Marek44 píše:já osobně ti velice děkuji, že jsi to sem dal :tleskani
co na to výrobci? chodí sem i na vedlejší fóra. 8-D
Výrobci za to profláknutí výrobní technologie už tak šťastní nebudou - a už vůbec ti za to nebudou tleskat... Ale je to byznys, aspoň že to mají pospájený kvalitnější pájkou než leckterej jinej výrobce "leštěnýho prdu" propagovanýho omíláním fyzikálních nesmyslů v podobě "ultrahyperextrakontraunikátních kabelů z pětidevítkový mědi zaručeně beze stop krystalizace kyslíkovejch iontů" a podobnejch blábolů ... Pokud to s těma plocháčema hraje jak má, pak prostě berme, že platíme KNOW-HOW - i to je někdy důležitý. Ano, možná to je přemrštění ceny, ale pokud to ve srovnání s NĚČÍM JINÝM hraje kvalitnějc než NĚCO JINÝHO, pak to není podvod - nikdo není nucenej to od Kabelguru kupovat. Jiná situace by nastala v momentě, kdyby ty Kabelguru káble hrály stejně jako HAMA ze supermarketu nebo ještě hůř a přitom stály to co stojí - pak už by se jednalo o dokonanou skutkovou podstatu podvodu atd a záleželo by na způsobený škodě, jestli by to byl přestupek nebo už trestnej čin. Takhle je to nepostihovatelný.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marek44 10. 4. 2016 18:18

o ano máš pravdu,radostí asi výskat nebudou,
ale ten kdo vrazí 3 600-4 600 do kabelu světového nápadu, bude mít radost, že ze sebe udělal
idiota a ještě u našinců.
Ale.když to hraje,že :idea: co by jsi také chtěl za ty prachy, :lol:
vždyť kup něco jak radíš z ultra dimenze a dude to hrát lépe.
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod VojtaJJ 10. 4. 2016 18:25

Mě ani nejde o to, že by to hrálo špatně. Jak jsem napsal výše, zvuk je o něco lepší, než u dvoulinky za 30Kč metr, kterou jsem měl před tím. To nepopírám a vzhledem k tomu, že můj AVR je o dvě třídy níže, než repro, budu nejprve řešit náhradu AVR, než kabelů, které zatím dostačují.
Jen mi nesedí reklama, kterou Venomu dělá výrobce, když uvádí Venomjako jejich vlastní, unikátní konstrukci. Je to jen kvalitně spájený a osazený počítačový kablík.
VojtaJJ
Junior

Odeslat příspěvekod check 10. 4. 2016 19:18

"Kabel na podobné bázi jako tento konkrétní se nikde jinde ve světě nevyrábí ani neprodává."

Vzhledem k tomu, že stejný kabel můžeš koupit kdekoliv, tak to tvrzení není pravda a můžeš to považovat za důvod k odstoupení od kupní smlouvy (vrácení zboží a peněz). Není napsáno, že reprokabel, pouze kabel a tím lze myslet pouze opravdu samotný kabel.

AWG28 - 0,081 mm2 na žílu x 20 žil = 1,62 mm2, co jsem napočítal na obrázku, 10m kabelu, proud teče tam a zpět (2x délka), odpor kabelu 0,24 Ohm. To už je teda docela hodně na reprokabel. Stejnou dvoulinku pořídí za dvactku metr.
Naposledy upravil check dne 10. 4. 2016 23:26, celkově upraveno 3
check
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 10. 4. 2016 19:58

Já tady nějak nevidím ten důvod se zlobit. Opravdu někdo čekal že jim nějaká továrna vyrábí jejich unikátní kabel ze slitiny získané zevnitř spadlého meteoritu kterou nikdo jiný nemůže mít protože spadl jen jeden a to jim na dvoreček? Samozřejmě že VŠECHNY ČÁSTI KABELU museli někde koupit a že komponenty musely být cenově přijatelné.. Proč myslíte že tento kabel ,byť původně určený pro pro přenos digitálních dat, není kvalitně vyroben? Kabely prostě levné jsou, všechny, a to že my je kupujeme draze je jen obchodní umění. Tvrzení že se ten kabel nikde jinde neprodává bych taky bral protože pochybuju že spojit ty žíly na koncích a připojit to na repráky ještě někoho napadlo. Je situace teda taková že majitel byl spokojený dokud nezjistil co je uvnitř a teď, ač to hraje stejně jak předtím již spokojen není? Přijde mi fér že Vám před koupí kabel ochotně zapůjčí na vyzkoušení, já jsem ho zkusil a vrátil.. a nikdo mi za to nenadával. Pokud se vám zvuk líbí tak na tom co je pod opletem přeci tolik nezáleží. A nebo jde jen o ten pocit výjmečného řešení? ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hifos 10. 4. 2016 20:03

Nedělal jsem jsi o výrobcích hifi žádné iluze . O to víc mrzí ,že se to týká i domácích dráteníků .
Pak jsi kupte kabel třeba za 30 litrů :-D :-D :-D , když se pak při poslechu kochám krásnou dřevěnou krabičkou , tak to přece musí hrát líp , no né .
hifos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dkdkdk 10. 4. 2016 20:25

dkdkdk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 10. 4. 2016 20:29

jsem trochu zmaten, přirovnávat hi-fi kabel k placáku na přenos dat chce dle mého názoru velmi ale velmi dobrý žaludek.
souhlasím s tebou, hraje to i na zvonkový drát ale i kabel k míchačce 8-D
trochu mi to připomíná sportovní výkony: můžeš umět hov.o,ale musíš u toho dobře vypadat!
dřevěné krabičky používám na dobré doutníky. 8-P
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod farnell 11. 4. 2016 06:13

Ale ved "zasveteni" o tom dobre vedeli co Venom vo vnutri ma a skryva.
Navyse ak si dobre pamatam tak "putovna vzorka" bola podrobena blizsiemu skumaniu akurat sa o tom verejne nepisalo.
A teraz uz to je vlastne jedno :D
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 11. 4. 2016 11:56

A buh vi co je v tom tvem Nordostu, myslim ze jeho majitele jsou jeste vetsi hlupaci, kolik lze utratit za obycejny kus dratu :D. Zlata kabelova ctyrka doporucena panem Sykorou 8-).
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod partizann 11. 4. 2016 12:14

ale teda este k tomu plochemu ,,revolucnemu´´ dizajnu -teoria ,ktoru som cital , (a neni len od nordostu) je taka ,ze prud po hrubsom kabli vzdy ide po povrchu a tazsie sa dostava do stredu zily , avsak ,ked sa pouzije viac tensich kablov(vodicov) samostatne ,tak sa prud dostane lahsie cez kazdy (cize rychlesie ,bez namahy)... kazdy si vyvodi z toho svoje. ma to svoju logiku..,

Ano toto plati, pokial tym kablom budes prenasat prudy o frekvenciach radovo v MHz alebo signaly s nabeznymi hranami stoviek voltov/micro sekundu.
Kód: Vybrat vše
Actual measured increase in AC Resistance due to Skin Effect at 20 kHz is less than 3%
https://www.audioholics.com/audio-video-cables/skin-effect-relevance-in-speaker-cables.
Cize ak sa obavas problemov zo skin effectom, zvolis troska hrubsi kabel a si zahojeny ;-)
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 11. 4. 2016 13:06

Zkopíruji jen svojí emailovou odpověď pánovi z prvního příspěvku. Vlastně nechápu, proč tohle téma vzniklo. Přijde mi to jako šok typu "jé maso v obchodě se dělá ze zvířat, to snad ne!" :-D

Dobrý den pane xxx,

obávám se , že jsem asi nepochopil co přesně se Vám nezdá. Možná snad, že je použita metráž kabelu "sběrnicového typu" což je pro Vás nedostatečně nóbl. Toto je možná překvapivě pro Vás o Venomu známo od samého začátku. Již se to probíralo na jiných fórech (kabel a jeho parametry mimo jiné přeměřoval konstruktér zesilovačů pan Macura) a je metráž poměrně dobře, při troše snahy, vidět i přes oplet, tedy nejen při úplném sundání opletu, jako tomu bylo ve vašem případě.

Určitě je pravda, že reprokabel jedinečný je. Nevím o nikom jiném, kdo by podobný reprokabel nabízel. Zvuk je dost odlišný od jiných konstrukcí (zpravidla je hodnocen velice pozitivně nezávisle na sestavě a často i na ceně srovnávaného kabelu). Je dosti důležité spletení pólů na zakončení kabelu, bez toho to jaksi nebude hrát dobře. Vzhledem k pracnosti kabelu, jak mne informoval kolega kolem 4 hod. čisté práce, je cena více než příznivá. Rozhodně kabel budeme mít v nabídce i nadále a pravděpodobně budeme naopak cenu opět zvyšovat (již jsme to jednou v minulosti udělali).

Argument, že si toto každý bastlíř doma udělá sám za zlomek ceny považuji za bezpředmětný, takto si může šikovný bastlíř vyrobit téměř cokoliv, nejen jakýkoliv kabel. Málokdo je ovšem bastlíř s potřebnými teoretickými a praktickými znalostmi. Navíc o této konstrukci nebylo do příchodu našeho Venomu reálně téměř nic veřejně známo. Nemluvě ani o tom, že finální výrobek jaksi musí vypadat na jisté úrovni, aby i nebastlíř (který zkousne ledasco) byl ochoten toto zařadit do sestavy.

děkuji

pěkný zbytek dne přeji

Tomáš Kocourek
Naposledy upravil Kocmeister dne 11. 4. 2016 13:52, celkově upraveno 1
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 11. 4. 2016 13:23

"Je tu vela premennych ,ktore maju väcsi/mensi vpliv na celkovy vysledok schopnost prenasat prud/signal co nejlepsie ,najrychlejsie ,transparentne , bez strat, /hektickosti" .... co to porad placas za nesmysly? Jak se ten proud asi zpomali a rozklepe? Pises tu molekularni blaboly a jeste delas z kabelu komponent, ktery ma vylepsit/zmenit zvuk zasadnim stylem, coz se muze dit u extremne spatnych komponent. Zkus neco takoveho: https://www.colourbox.de/bild/red-netzk ... ld-3441531 :mrgreen:
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 11. 4. 2016 21:38

Ano krasne napsana recenze pro kryogenicky degenerovane jako jsi ty. Jeslti tomuhle rikas fyzika a matika, tak mas nejspis zakladni skolu a zamrznul jsi na urovni papouska, ktery umi jen kopirovat libive napsane recenze apropo, jsou vubec nejake negativni recenze? Ne? Ze by reklama pro slaboduche? Je mi te vlastne lito. Snad to nemas v zivote moc tezke :D.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 00:00

Jenže najde se i zrnko pravdy, byť zamaskovaný - ale ZLATÝ:
V high-end audiu má sice mnohdy mystika více prostoru než technika, ale to má jen za cíl zamaskovat nedostatek kompetencí a zmást veřejnost...
neboli autor článku SÁM přiznává okultní ovlivnění veřejnosti mysticismem a vším, v co donutí NEZNALÉ uvěřit množstvím jasně podanejch, i když jinak naprosto nesmyslně do souvislostí uvedenejch "takzvanejch důkazů". To se to pak prodává... a nejlíp takovým, jako je nikoliv kryogenicky degenerovaný (to by mu aspoň v tý kebuli něco jako sobolí trus zmrzlýho štěrchalo), ale TOTÁLNĚ KRANIÁLNĚ EVAKUOVANÝ (= proti vnitřku jeho hlavy je kosmický vakuum hustý jako jádro neutronový hvězdy...) jedinec ...

A úplná perlička na konec - recenzent chválí provedení kabelů Cardas Clear proti jiným i tý samý firmy, že nemají pájený konektory, ale jsou lisovaný, čímž se (kromě totální nerozebíratelnosti spoje kabel-konektor) má údajně dosahovat naprostý trvanlivosti jeho vlastností (údajně má nulovou degradaci v čase). Fajn - pájenej spoj dosahuje vodivosti molekulárním svázáním pomocí meziatomovejch sil, kdy elektron nesoucí příslušnou část elektrickýho náboje přeskakuje přímo z valenční sféry atomu jednoho kovu do valenční sféry atomu druhýho kovu a nemá v cestě žádnou další překážku. V případě lisovanýho spoje, i kdyby se používaly tlaky stovek atmosfér a já nevím jaký montážní prvky, vždycky bude mezi dvěma kovama mikroskopická "mezivrstva", vzniklá ať už oxidací, nebo působením dalších látek, který se mikrodifúzí mezi ty dva kovy dostanou = doslova se do spoje "vsáknou" a to tím líp, čím je spára tenčí (kapilární mikrodifúze). Elektron putující z mědi kabelu do čehokoliv, z čeho je učuněnej konektor (ať je to měď, zlato nebo rhodium) pak musí překonávat ne jednu přeskokovou vzdálenost mezi dvojicí atomů kovů s volnou valenční elektronovou obálkou, ale musí překonávat ještě tu difúzní "mezivrstvu", která bohužel je zhusta nevodivá a tak zhoršuje onu "kovovou svobodu" elektronu přeskakovat si od atomu k atomu jak se mu zlíbí, resp. jak mu elektrický pole diktuje. Jak vidno, okecat se dá všecko, jak ale dojde na fyziku a s její pomocí vysvětlovaný všecky ony MÝTY, těm znalým začne bejt JASNO - a bohužel těm fyziku ignorujícím je ještě jasněji, že totiž je žádný tyhle "suchopárný definice nezajímají", tudíž je můžou ignorovat dál a vůbec nic se (jim) nestane...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PMAC 12. 4. 2016 06:49

Kabely - všechno je jen fyzika. Ten kabel jsem před 3 lety měřil, 2m měly kapacitu 2nF. Což je na kabel dost vysoká hodnota, ale přesně to odpovídá konstrukci, která minimalizuje indukčnost na úkor velké kapacity. Existuje řada dalších reprokabelů, konstruovaných stejně, tj. vyjádření výrobce o "originalitě" není pravda.

Obrázek ukazuje odezvu z generátoru s vnitřním odporem 50ohm do zátěže 50ohm.

Obrázek
PMAC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 4. 2016 07:08

EKKAR píše:... V případě lisovanýho spoje, i kdyby se používaly tlaky stovek atmosfér a já nevím jaký montážní prvky, vždycky bude mezi dvěma kovama mikroskopická "mezivrstva", vzniklá ať už oxidací, nebo působením dalších látek, který se mikrodifúzí mezi ty dva kovy dostanou = doslova se do spoje "vsáknou" a to tím líp, čím je spára tenčí ...
... tebe sa tu už tiež mozok pekne čistí ;-] ... všetko je vec použitia správnej technológie, o ktorej nemáš zjavne ani šajn ... on totiž nie každý spoj musí byť zasraný a zoxidovaný, tak ako keď si nejaký "DIY-patlák" sám letuje káble :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 07:36

bacil2 píše:
EKKAR píše:... V případě lisovanýho spoje, i kdyby se používaly tlaky stovek atmosfér a já nevím jaký montážní prvky, vždycky bude mezi dvěma kovama mikroskopická "mezivrstva", vzniklá ať už oxidací, nebo působením dalších látek, který se mikrodifúzí mezi ty dva kovy dostanou = doslova se do spoje "vsáknou" a to tím líp, čím je spára tenčí ...
... tebe sa tu už tiež mozok pekne čistí ;-] ... všetko je vec použitia správnej technológie, o ktorej nemáš zjavne ani šajn ... on totiž nie každý spoj musí byť zasraný a zoxidovaný, tak ako keď si nejaký "DIY-patlák" sám letuje káble :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nevím koho máš na mysli když tady exkrementuješ slova jako "DIY-patlák", ale třeba kosmická technika, speciálně určená do vakua, nezná lisovaný spoje - respektive neuznává je. Spoje jsou buď pájený, nebo vysokofrekvenčně svařovaný - ale nikdy ne jen stlačovaný, protože u takovýho spoje nelze zajistit potřebnou míru spolehlivosti.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 4. 2016 08:09

EKKAR píše:... kosmická technika, speciálně určená do vakua, nezná lisovaný spoje - respektive neuznává je. Spoje jsou buď pájený, nebo vysokofrekvenčně svařovaný - ale nikdy ne jen stlačovaný, protože u takovýho spoje nelze zajistit potřebnou míru spolehlivosti.
...no nejako si "uhnul" smerom od hifi drátov až na Bajkonur ... a od funkčnosti k spoľahlivosti :tleskani
... je spústa vecí, ktoré sa v kozme nepoužívajú ... prakticky všetky čo máš doma :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 12. 4. 2016 08:46

Když jsme se (a né poprvé) dostali od kabelů až do kosmu tak sem přihodím obrázek postmixu který funguje (a byl použit) ve vesmíru. Sice se ukázalo že člověk ve stavu bez tíže nemůže pít bublinkové nápoje... ale mašinka prej funguje dobře. :-D K vidění byl na výstavě v Praze. ;-)
Přílohy
IMG_1192 1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 16:35

bacil2 píše:
EKKAR píše:... kosmická technika, speciálně určená do vakua, nezná lisovaný spoje - respektive neuznává je. Spoje jsou buď pájený, nebo vysokofrekvenčně svařovaný - ale nikdy ne jen stlačovaný, protože u takovýho spoje nelze zajistit potřebnou míru spolehlivosti.
...no nejako si "uhnul" smerom od hifi drátov až na Bajkonur ... a od funkčnosti k spoľahlivosti :tleskani
... je spústa vecí, ktoré sa v kozme nepoužívajú ... prakticky všetky čo máš doma :mrgreen: :mrgreen:
Víš, kdybys jen trochu pozorně četl co píšu, pochopil bys, že kosmickou techniku uvádím jako příklad požadavku na absolutní stálost parametrů a spolehlivost - na spojovým satelitu "zavěšeným" 36 000km nad rovníkem nelze jednoduše jít a dotáhnout zoxidovanej spoj, kterej někdo udělal jen hala bala...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod farnell 12. 4. 2016 18:08

Ja sa len cudujem, ze teba uz davno nezamestnali v NASA. :mrgreen:
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 18:54

farnell píše:Ja sa len cudujem, ze teba uz davno nezamestnali v NASA. :mrgreen:
A mně je zase divný, že pro některý ze zde usilujících svým vyjadřováním o BAN ještě nedorazila sanitka poslaná z kliniky prof. Chocholouška, vybavená decentním župánkem se zapínáním pouze na zádech.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 12. 4. 2016 19:19

Tak a teď to důležité:
Kdo další nešikovný se najde aby vysavačem rozebral i tento kabel:
http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... ptilian/48
Jsem docela zvědavý co se v něm schovává. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 12. 4. 2016 19:25

EKKAR píše:
farnell píše:Ja sa len cudujem, ze teba uz davno nezamestnali v NASA. :mrgreen:
A mně je zase divný, že pro některý ze zde usilujících svým vyjadřováním o BAN ještě nedorazila sanitka poslaná z kliniky prof. Chocholouška, vybavená decentním župánkem se zapínáním pouze na zádech.

Kludne mi ten BAN dajte. Co sa stane? Leda tak nic.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 905#259905 :mrgreen:
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ico33 12. 4. 2016 19:57

-ja len chcem dodat este, ze aj ked proste niekomu ucenemu vadi ta fyzika ,matika, elektrotechnika ,ze u vela firiem ,ktore maju svoje know-how nedovoluje/nechce sa dat vysvetlit ,alebo teda proste maju svoj vyskum ,vyvoj a sami su elektrotechnici ,urcite na vyssom level-i ,ako tuna majstri :mrgreen: , proste vsetko je tak ,ci tak fuk -ako som povedal -dolezite je ze ten kabel ma REALNY prinos, a cim vyssie ,tym väcsi (v totalnom high-ende su uz mensie rozdieli ,i ked stale sa posuvaju hranice, ale bohuzial aj cenovka, s ktorou nic nenarobim/e)

fakt je ze keby hociktory ,,mudros´´ my doniesol kabel ,ktory podla neho staci, a je dost dobry (uz kable za cca 100€ /m ) su extremluxus a pre viacerich blbost. a porovnal ho proti mojmu nordostu, nemam problem kludne dat zalohu 1000 € ,ALE ten kto prehra da tiez 1000 € ,ci aj 500,(staci :mrgreen: ) ,totizto rozdiel tam je tak jasny ako facka. A teraz vlastne ta otazka -preco vsetko to akoze woodoo ,ci nezmysli ,ktore pisu vyrobci a cenovka samozrejme ,ked je nezmysel ,ako to ze je tam taka zmena ?! a nedokaze to hocikto napodobnit ? proste lacne kable sa ani nechytaju, je to ako postavit skodu 120 ,alebo nejaky bezny automobil zakladnej vybavy proti ferarri. Doslova.Ale totizto nasi pani na fore si to ani nevedia predstavit, lebo bohuzial sa nikdy asi ani nedostanu k takej zostave, vsetko maju low-level ,a ak -tak maju nieco lepsie ,no iba zaklad, nic viac. Preto sa im ani necudujem ,len zo seba verejne robia hlupakov, (a oni si myslia do jednoho ze ja som..) ale aj ked je viac sedliakov, tak stale nemaju na jedneho inziniera, pokial sa tyka stavby (to bol obrazny priklad ,dufam ze kazdy pochopil) proste pravda je len jedna. Dam ruku do ohna, ze ked sa niekto dostane k dobre osetrenej zostave, slusnej a da tam vyborny kabel ,bude pocut zmenu ,niev nuanciach ,ale skokovu. Vazne. A mozte sa dalej hadat ,aj tak to k nicomu nevedie. Na taky kabel si treba samozrejme najprv zarobit ,a nie vyplakavat a nadavat. :-[
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 12. 4. 2016 21:30

A terazky hej, terazky som majorom :D. Proboha uz dejte tomu komediantovi BAN a at mu zrusi v kryodegennim ustavu pristup na internet :D. Ty firemni fyziku, mas vymytej mozek jako cichac toluenu! :oboze
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PMAC 12. 4. 2016 22:23

Ico33 píše:-ja len chcem dodat este, ze aj ked proste niekomu ucenemu vadi ta fyzika ,matika, elektrotechnika ,ze u vela firiem ,ktore maju svoje know-how nedovoluje/nechce sa dat vysvetlit ,alebo teda proste maju svoj vyskum ,vyvoj a sami su elektrotechnici ,urcite na vyssom level-i ,ako tuna majstri :mrgreen: , proste vsetko je tak ,ci tak fuk -ako som povedal -dolezite je ze ten kabel ma REALNY prinos, a cim vyssie ,tym väcsi (v totalnom high-ende su uz mensie rozdieli ,i ked stale sa posuvaju hranice, ale bohuzial aj cenovka, s ktorou nic nenarobim/e)

fakt je ze keby hociktory ,,mudros´´ my doniesol kabel ,ktory podla neho staci, a je dost dobry (uz kable za cca 100€ /m ) su extremluxus a pre viacerich blbost. a porovnal ho proti mojmu nordostu, nemam problem kludne dat zalohu 1000 € ,ALE ten kto prehra da tiez 1000 € ,ci aj 500,(staci :mrgreen: ) ,totizto rozdiel tam je tak jasny ako facka. A teraz vlastne ta otazka -preco vsetko to akoze woodoo ,ci nezmysli ,ktore pisu vyrobci a cenovka samozrejme ,ked je nezmysel ,ako to ze je tam taka zmena ?! a nedokaze to hocikto napodobnit ? proste lacne kable sa ani nechytaju, je to ako postavit skodu 120 ,alebo nejaky bezny automobil zakladnej vybavy proti ferarri. Doslova.Ale totizto nasi pani na fore si to ani nevedia predstavit, lebo bohuzial sa nikdy asi ani nedostanu k takej zostave, vsetko maju low-level ,a ak -tak maju nieco lepsie ,no iba zaklad, nic viac. Preto sa im ani necudujem ,len zo seba verejne robia hlupakov, (a oni si myslia do jednoho ze ja som..) ale aj ked je viac sedliakov, tak stale nemaju na jedneho inziniera, pokial sa tyka stavby (to bol obrazny priklad ,dufam ze kazdy pochopil) proste pravda je len jedna. Dam ruku do ohna, ze ked sa niekto dostane k dobre osetrenej zostave, slusnej a da tam vyborny kabel ,bude pocut zmenu ,niev nuanciach ,ale skokovu. Vazne. A mozte sa dalej hadat ,aj tak to k nicomu nevedie. Na taky kabel si treba samozrejme najprv zarobit ,a nie vyplakavat a nadavat. :-[

Tento příspěvek je klasický produkt "hájendového" marketingového brainwashingu. Není v něm jediný podložený argument :-D
PMAC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 4. 2016 01:17

A proto jako takový bude celý vlákno podrobeno "thread-washingu" ze strany administrace fóra. Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ico33 13. 4. 2016 06:22

Diy majstri len ticho zavidia ,a bastliri placu lebo nedokazu to co druhi ..

neviem co o co ti vlastne ide Ekkar - o dokazanie prinosu kabla podla fyzikalnych zakonov ? preco si nanepises do tej /ktorej firmy . Aha ,asi by to bolo pod tvoju uroven domaceho majstra ,ktory vsetko lepy izolepkou :-[ ...

pre mna, ako aj pre xxx ludi maju dane veci prinos a nie maly, kto nevyskusal ,tak nech mu to je jedno a nie trn v oku. Preco vlastne vznikaju podobne detske hadky ?

napr:
Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.

co vlastne odporuje fyzike ceraballu ? finite elemente ma dlhorocny vyskum a je uznavanou firmou, ktora je daleko pred tebou (z hladiska fyziky) To ze nemas ani na to aby si pochopil spravanie materialu ,ako prenasa vybracie /rezonancie je tvoja chyba. Ma realny prinos ,a kedze to mam otestovane ti verejne pisem -KLAMES ! si obycajny klamar a zavadzas ,Si moderator a klames, Ako je to mozne ? Co si to dovolujes ,s takym postom a zavadzas tu ludi .
Kable detto, Mas s nimi taku skusenost ako ja ? Ci len prazdne slova zalozene na tvojich fizykalnych jednoduchych vystupoch ? Ak ano, Tak ta /ktora firma ma urcite viac rozumu a vzdelania ako ty 5x dokopy, ked dokazu spravit taky kabel ,ktory ma naozaj potencial posunut/zlepsit zostavu riadne, Tak radsej im budem verit tie ,,vyklady´´ , ked dokazali to co dokazali. Ty si co dokazal ? Buchar co dokazal ? -odpoved -NIC ,vase slova su iba prazdne plky bez vyraznej odozvy ,ci reality , A to my nepomoze.

Jedine co sa tu dokazalo a dokazuje je spravanie naozaj ,,hodne´´ Avmanie, alá stoka. Totu clovek naozaj pozna. Hadky ako deti ,bez normalnej konverazcie ,ale co sa cudovat ,ked kompetentni (cest vinimkam) sa spravaju ako******. Takze sa necudujem uz nicomu co tu citam.
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod farnell 13. 4. 2016 06:57

EKKAR píše:A proto jako takový bude celý vlákno podrobeno "thread-washingu" ze strany administrace fóra. Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.

Ono to uz zacalo, vsak? A pre potreby "usvedcit" jedneho pachatela sa tu ucelovo maze. Vsak?
Tak priznacne pre toto forum a pre tento narod.
Ak chce dakto psa byt tak si palicu najde.
A verim ,ze bacil2 zarucene nema prostriedky na mazanie svojich prispevkov hlavne ak som na ne sam reagoval.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Damyen 13. 4. 2016 09:37

MacPhenom píše:Tak a teď to důležité:
Kdo další nešikovný se najde aby vysavačem rozebral i tento kabel:
http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... ptilian/48
Jsem docela zvědavý co se v něm schovává. :-)

Mám určité tušení, jen by mě zajímalo, jaký je výsledek, když je na jednu svorku přiveden kabel ze stříbra i z mědi.
MB: ASUS Z97-K / CPU: Corei5-4590 / GPU: Gigabyte HD7870 / RAM: 8 GB / SSD: Crucial M4 128GB / HDD WD 3TB
HTPC -> Harman Kardon 3480 -> Mission 781
Xiaomi Redmi Note 4/PC -> V-Moda LP2
Damyen
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 13. 4. 2016 10:15

Vážení kolegové,
vůbec jsem se k tomuhle tématu nechtěl vyjadřovat.Nicméně myslím,že se tato diskuze už dostává za hranici dobrého vkusu.Je pravdou,že já jsem skeptický k těmto zázrakům.Moje uši to nejsou schopny rozlišit.Nicméně jako ve všem,je tu nabídka a na druhé straně poptávka.A je pouze na nás,zdali to akceptujeme,nebo ne.Co jsem pochopil,firma zapůjčuje kabel před koupí k otestování.Takže než vytáhnu z kapsy poměrně dost peněz,je jen na mně,zdali se rozhodnu kabel vrátit,nebo koupit.
A co jsem viděl na dokumentaci,práce je opravdu pěkná,žádný bastl.
Vláďa
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Božkov 13. 4. 2016 11:43

Mě tahle diskuse čím dál víc svádí k myšlence koupit pro jistotu wireless sestavu :-D
Božkov
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 13. 4. 2016 15:04

Hifistické uši jsou k nezaplacení. Takové uši dokážou zaznamenat výměnu jakéhokoliv kabelu v sestavě ba dokonce dokážou rozeznat i jejich přehození z jednoho komponentu na druhý. Každý kabel pak popíši charakteristickými vlastnostmi a jejich přínos do sestavy.
V každé moderní laboratoři již dnes používají takovéto uši, jsou levnější než kdejaké dnes již zastaralé měřící přístroje, a vyjde to levně. Pokrok nezastavíš.
Yamaha CD-S1000 + CW DAC 1 + Yamaha A-S1000 + Xavian Joy + Proson sub
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 13. 4. 2016 15:31

uši ne uši,chtěl trochu lepší kabel,koupil lepší kabel a 8-D vyhodil skoro 5litrů za blbej plocháč za pár šlupek.
jeden napsal-že to měl předpodládat/žádně tajemství/jeho chyba,vždyť to hraje tak CO BY JSI "KU..A CHŤEL"
druhý napísal-Čo jsi čekal za 5litrů, máš koupi za 50 000 a přidat filtr za dalších 20 000 pak to bude hrát.
JOJO DOBRÝ - NEMĚL BY SE JEŠTĚ OMLUVIT ZA TY FOTKY.
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 4. 2016 15:46

Ico33 píše:Diy majstri len ticho zavidia ,a bastliri placu lebo nedokazu to co druhi ..

neviem co o co ti vlastne ide Ekkar - o dokazanie prinosu kabla podla fyzikalnych zakonov ? preco si nanepises do tej /ktorej firmy . Aha ,asi by to bolo pod tvoju uroven domaceho majstra ,ktory vsetko lepy izolepkou :-[ ...

pre mna, ako aj pre xxx ludi maju dane veci prinos a nie maly, kto nevyskusal ,tak nech mu to je jedno a nie trn v oku. Preco vlastne vznikaju podobne detske hadky ?

napr:
Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.

co vlastne odporuje fyzike ceraballu ? finite elemente ma dlhorocny vyskum a je uznavanou firmou, ktora je daleko pred tebou (z hladiska fyziky) To ze nemas ani na to aby si pochopil spravanie materialu ,ako prenasa vybracie /rezonancie je tvoja chyba. Ma realny prinos ,a kedze to mam otestovane ti verejne pisem -KLAMES ! si obycajny klamar a zavadzas ,Si moderator a klames, Ako je to mozne ? Co si to dovolujes ,s takym postom a zavadzas tu ludi .
Kable detto, Mas s nimi taku skusenost ako ja ? Ci len prazdne slova zalozene na tvojich fizykalnych jednoduchych vystupoch ? Ak ano, Tak ta /ktora firma ma urcite viac rozumu a vzdelania ako ty 5x dokopy, ked dokazu spravit taky kabel ,ktory ma naozaj potencial posunut/zlepsit zostavu riadne, Tak radsej im budem verit tie ,,vyklady´´ , ked dokazali to co dokazali. Ty si co dokazal ? Buchar co dokazal ? -odpoved -NIC ,vase slova su iba prazdne plky bez vyraznej odozvy ,ci reality , A to my nepomoze.

Jedine co sa tu dokazalo a dokazuje je spravanie naozaj ,,hodne´´ Avmanie, alá stoka. Totu clovek naozaj pozna. Hadky ako deti ,bez normalnej konverazcie ,ale co sa cudovat ,ked kompetentni (cest vinimkam) sa spravaju ako******. Takze sa necudujem uz nicomu co tu citam.
Zde je vidět, KDO je ten KLAMÁR a ZAVÁDZAJÚCI - protože co je tohle vlákno vláknem (a týče se to i jinejch, leč zde to je nejvýraznější) o kabelu značky Kabelguru "Venom" jsem JÁ NENAPSAL ANI PÍSMENKO PROTI KABELU VENOM - jen jsem napsal, že jeho výrobci asi vědí, co a jak učunit aby "to hrálo" a pokud se někdo pozastavuje nad cenou požadovanou za hotovej produkt, ať si dotyčnej uvědomí, že nakupuje KNOW-HOW.
Zatímco ty, Ico, se tady na mne celou dobu osopuješ, nazýváš mne lhářem, urážíš všeobecně bastlíře, očerňuješ mě kvůli zastávání čistě fyzikálních názorů a hlavně vychvaluješ svoji sestavu a haníš ty, kteří takovou nemají, odsuzuješ všeobecně každýho, kdo s tebou nesouhlasí a "ohodnocuješ" je hláškama "taký na to nemajú" - neboli nemáš ani jedno kladný hodnocení pro nikoho, kdo s tebou nevyje v jedný smečce. A to všechno s pravopisem a slohovým stylem, za kterej by se normální žák v osmý třídě základní školy musel stydět už jen kdyby chtěl dostat DOSTATEČNOU - protože napsat slovo "VINIMKA" s měkkým "I" po "V", "FIZYKALNYCH" s měkkým "I" po "F" a tvrdým "Y" po "Z", případně "VYBRACII" s tvrdým "Y" po "V", to už je opravdu nad čím přemejšlet - i nad tím, jestli skutečně čteš co zde jiní napíšou, nebo jen slepě a šmahem prudíš proti těm, co s tebou někdy nesouhlasili bez ohledu na téma nebo denní dobu. Já jsem dospěl k názoru, že to je ten druhej případ a proto ti tímto oznamuju, že tě navrhuju na nepodmíněnej BAN bez časovýho omezení. Vlákno zamykám, trest bude po rozhodnutí administrace fóra zveřejnen v příslušným vláknu.
EKKAR
VIP uživatel