!!!Kabelguru Venom - Co je SKUTEČNĚ uvnitř?!!!

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 07:36

bacil2 píše:
EKKAR píše:... V případě lisovanýho spoje, i kdyby se používaly tlaky stovek atmosfér a já nevím jaký montážní prvky, vždycky bude mezi dvěma kovama mikroskopická "mezivrstva", vzniklá ať už oxidací, nebo působením dalších látek, který se mikrodifúzí mezi ty dva kovy dostanou = doslova se do spoje "vsáknou" a to tím líp, čím je spára tenčí ...
... tebe sa tu už tiež mozok pekne čistí ;-] ... všetko je vec použitia správnej technológie, o ktorej nemáš zjavne ani šajn ... on totiž nie každý spoj musí byť zasraný a zoxidovaný, tak ako keď si nejaký "DIY-patlák" sám letuje káble :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nevím koho máš na mysli když tady exkrementuješ slova jako "DIY-patlák", ale třeba kosmická technika, speciálně určená do vakua, nezná lisovaný spoje - respektive neuznává je. Spoje jsou buď pájený, nebo vysokofrekvenčně svařovaný - ale nikdy ne jen stlačovaný, protože u takovýho spoje nelze zajistit potřebnou míru spolehlivosti.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bacil2 12. 4. 2016 08:09

EKKAR píše:... kosmická technika, speciálně určená do vakua, nezná lisovaný spoje - respektive neuznává je. Spoje jsou buď pájený, nebo vysokofrekvenčně svařovaný - ale nikdy ne jen stlačovaný, protože u takovýho spoje nelze zajistit potřebnou míru spolehlivosti.
...no nejako si "uhnul" smerom od hifi drátov až na Bajkonur ... a od funkčnosti k spoľahlivosti :tleskani
... je spústa vecí, ktoré sa v kozme nepoužívajú ... prakticky všetky čo máš doma :mrgreen: :mrgreen:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 12. 4. 2016 08:46

Když jsme se (a né poprvé) dostali od kabelů až do kosmu tak sem přihodím obrázek postmixu který funguje (a byl použit) ve vesmíru. Sice se ukázalo že člověk ve stavu bez tíže nemůže pít bublinkové nápoje... ale mašinka prej funguje dobře. :-D K vidění byl na výstavě v Praze. ;-)
Přílohy
IMG_1192 1.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 16:35

bacil2 píše:
EKKAR píše:... kosmická technika, speciálně určená do vakua, nezná lisovaný spoje - respektive neuznává je. Spoje jsou buď pájený, nebo vysokofrekvenčně svařovaný - ale nikdy ne jen stlačovaný, protože u takovýho spoje nelze zajistit potřebnou míru spolehlivosti.
...no nejako si "uhnul" smerom od hifi drátov až na Bajkonur ... a od funkčnosti k spoľahlivosti :tleskani
... je spústa vecí, ktoré sa v kozme nepoužívajú ... prakticky všetky čo máš doma :mrgreen: :mrgreen:
Víš, kdybys jen trochu pozorně četl co píšu, pochopil bys, že kosmickou techniku uvádím jako příklad požadavku na absolutní stálost parametrů a spolehlivost - na spojovým satelitu "zavěšeným" 36 000km nad rovníkem nelze jednoduše jít a dotáhnout zoxidovanej spoj, kterej někdo udělal jen hala bala...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod farnell 12. 4. 2016 18:08

Ja sa len cudujem, ze teba uz davno nezamestnali v NASA. :mrgreen:
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 4. 2016 18:54

farnell píše:Ja sa len cudujem, ze teba uz davno nezamestnali v NASA. :mrgreen:
A mně je zase divný, že pro některý ze zde usilujících svým vyjadřováním o BAN ještě nedorazila sanitka poslaná z kliniky prof. Chocholouška, vybavená decentním župánkem se zapínáním pouze na zádech.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 12. 4. 2016 19:19

Tak a teď to důležité:
Kdo další nešikovný se najde aby vysavačem rozebral i tento kabel:
http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... ptilian/48
Jsem docela zvědavý co se v něm schovává. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 12. 4. 2016 19:25

EKKAR píše:
farnell píše:Ja sa len cudujem, ze teba uz davno nezamestnali v NASA. :mrgreen:
A mně je zase divný, že pro některý ze zde usilujících svým vyjadřováním o BAN ještě nedorazila sanitka poslaná z kliniky prof. Chocholouška, vybavená decentním župánkem se zapínáním pouze na zádech.

Kludne mi ten BAN dajte. Co sa stane? Leda tak nic.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 905#259905 :mrgreen:
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ico33 12. 4. 2016 19:57

-ja len chcem dodat este, ze aj ked proste niekomu ucenemu vadi ta fyzika ,matika, elektrotechnika ,ze u vela firiem ,ktore maju svoje know-how nedovoluje/nechce sa dat vysvetlit ,alebo teda proste maju svoj vyskum ,vyvoj a sami su elektrotechnici ,urcite na vyssom level-i ,ako tuna majstri :mrgreen: , proste vsetko je tak ,ci tak fuk -ako som povedal -dolezite je ze ten kabel ma REALNY prinos, a cim vyssie ,tym väcsi (v totalnom high-ende su uz mensie rozdieli ,i ked stale sa posuvaju hranice, ale bohuzial aj cenovka, s ktorou nic nenarobim/e)

fakt je ze keby hociktory ,,mudros´´ my doniesol kabel ,ktory podla neho staci, a je dost dobry (uz kable za cca 100€ /m ) su extremluxus a pre viacerich blbost. a porovnal ho proti mojmu nordostu, nemam problem kludne dat zalohu 1000 € ,ALE ten kto prehra da tiez 1000 € ,ci aj 500,(staci :mrgreen: ) ,totizto rozdiel tam je tak jasny ako facka. A teraz vlastne ta otazka -preco vsetko to akoze woodoo ,ci nezmysli ,ktore pisu vyrobci a cenovka samozrejme ,ked je nezmysel ,ako to ze je tam taka zmena ?! a nedokaze to hocikto napodobnit ? proste lacne kable sa ani nechytaju, je to ako postavit skodu 120 ,alebo nejaky bezny automobil zakladnej vybavy proti ferarri. Doslova.Ale totizto nasi pani na fore si to ani nevedia predstavit, lebo bohuzial sa nikdy asi ani nedostanu k takej zostave, vsetko maju low-level ,a ak -tak maju nieco lepsie ,no iba zaklad, nic viac. Preto sa im ani necudujem ,len zo seba verejne robia hlupakov, (a oni si myslia do jednoho ze ja som..) ale aj ked je viac sedliakov, tak stale nemaju na jedneho inziniera, pokial sa tyka stavby (to bol obrazny priklad ,dufam ze kazdy pochopil) proste pravda je len jedna. Dam ruku do ohna, ze ked sa niekto dostane k dobre osetrenej zostave, slusnej a da tam vyborny kabel ,bude pocut zmenu ,niev nuanciach ,ale skokovu. Vazne. A mozte sa dalej hadat ,aj tak to k nicomu nevedie. Na taky kabel si treba samozrejme najprv zarobit ,a nie vyplakavat a nadavat. :-[
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 12. 4. 2016 21:30

A terazky hej, terazky som majorom :D. Proboha uz dejte tomu komediantovi BAN a at mu zrusi v kryodegennim ustavu pristup na internet :D. Ty firemni fyziku, mas vymytej mozek jako cichac toluenu! :oboze
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PMAC 12. 4. 2016 22:23

Ico33 píše:-ja len chcem dodat este, ze aj ked proste niekomu ucenemu vadi ta fyzika ,matika, elektrotechnika ,ze u vela firiem ,ktore maju svoje know-how nedovoluje/nechce sa dat vysvetlit ,alebo teda proste maju svoj vyskum ,vyvoj a sami su elektrotechnici ,urcite na vyssom level-i ,ako tuna majstri :mrgreen: , proste vsetko je tak ,ci tak fuk -ako som povedal -dolezite je ze ten kabel ma REALNY prinos, a cim vyssie ,tym väcsi (v totalnom high-ende su uz mensie rozdieli ,i ked stale sa posuvaju hranice, ale bohuzial aj cenovka, s ktorou nic nenarobim/e)

fakt je ze keby hociktory ,,mudros´´ my doniesol kabel ,ktory podla neho staci, a je dost dobry (uz kable za cca 100€ /m ) su extremluxus a pre viacerich blbost. a porovnal ho proti mojmu nordostu, nemam problem kludne dat zalohu 1000 € ,ALE ten kto prehra da tiez 1000 € ,ci aj 500,(staci :mrgreen: ) ,totizto rozdiel tam je tak jasny ako facka. A teraz vlastne ta otazka -preco vsetko to akoze woodoo ,ci nezmysli ,ktore pisu vyrobci a cenovka samozrejme ,ked je nezmysel ,ako to ze je tam taka zmena ?! a nedokaze to hocikto napodobnit ? proste lacne kable sa ani nechytaju, je to ako postavit skodu 120 ,alebo nejaky bezny automobil zakladnej vybavy proti ferarri. Doslova.Ale totizto nasi pani na fore si to ani nevedia predstavit, lebo bohuzial sa nikdy asi ani nedostanu k takej zostave, vsetko maju low-level ,a ak -tak maju nieco lepsie ,no iba zaklad, nic viac. Preto sa im ani necudujem ,len zo seba verejne robia hlupakov, (a oni si myslia do jednoho ze ja som..) ale aj ked je viac sedliakov, tak stale nemaju na jedneho inziniera, pokial sa tyka stavby (to bol obrazny priklad ,dufam ze kazdy pochopil) proste pravda je len jedna. Dam ruku do ohna, ze ked sa niekto dostane k dobre osetrenej zostave, slusnej a da tam vyborny kabel ,bude pocut zmenu ,niev nuanciach ,ale skokovu. Vazne. A mozte sa dalej hadat ,aj tak to k nicomu nevedie. Na taky kabel si treba samozrejme najprv zarobit ,a nie vyplakavat a nadavat. :-[


Tento příspěvek je klasický produkt "hájendového" marketingového brainwashingu. Není v něm jediný podložený argument :-D
PMAC
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 4. 2016 01:17

A proto jako takový bude celý vlákno podrobeno "thread-washingu" ze strany administrace fóra. Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ico33 13. 4. 2016 06:22

Diy majstri len ticho zavidia ,a bastliri placu lebo nedokazu to co druhi ..

neviem co o co ti vlastne ide Ekkar - o dokazanie prinosu kabla podla fyzikalnych zakonov ? preco si nanepises do tej /ktorej firmy . Aha ,asi by to bolo pod tvoju uroven domaceho majstra ,ktory vsetko lepy izolepkou :-[ ...

pre mna, ako aj pre xxx ludi maju dane veci prinos a nie maly, kto nevyskusal ,tak nech mu to je jedno a nie trn v oku. Preco vlastne vznikaju podobne detske hadky ?

napr:
Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.


co vlastne odporuje fyzike ceraballu ? finite elemente ma dlhorocny vyskum a je uznavanou firmou, ktora je daleko pred tebou (z hladiska fyziky) To ze nemas ani na to aby si pochopil spravanie materialu ,ako prenasa vybracie /rezonancie je tvoja chyba. Ma realny prinos ,a kedze to mam otestovane ti verejne pisem -KLAMES ! si obycajny klamar a zavadzas ,Si moderator a klames, Ako je to mozne ? Co si to dovolujes ,s takym postom a zavadzas tu ludi .
Kable detto, Mas s nimi taku skusenost ako ja ? Ci len prazdne slova zalozene na tvojich fizykalnych jednoduchych vystupoch ? Ak ano, Tak ta /ktora firma ma urcite viac rozumu a vzdelania ako ty 5x dokopy, ked dokazu spravit taky kabel ,ktory ma naozaj potencial posunut/zlepsit zostavu riadne, Tak radsej im budem verit tie ,,vyklady´´ , ked dokazali to co dokazali. Ty si co dokazal ? Buchar co dokazal ? -odpoved -NIC ,vase slova su iba prazdne plky bez vyraznej odozvy ,ci reality , A to my nepomoze.

Jedine co sa tu dokazalo a dokazuje je spravanie naozaj ,,hodne´´ Avmanie, alá stoka. Totu clovek naozaj pozna. Hadky ako deti ,bez normalnej konverazcie ,ale co sa cudovat ,ked kompetentni (cest vinimkam) sa spravaju ako******. Takze sa necudujem uz nicomu co tu citam.
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 13. 4. 2016 06:57

EKKAR píše:A proto jako takový bude celý vlákno podrobeno "thread-washingu" ze strany administrace fóra. Fyzice odporujících bludů ceraballový obludy už bylo myslím dost.

Ono to uz zacalo, vsak? A pre potreby "usvedcit" jedneho pachatela sa tu ucelovo maze. Vsak?
Tak priznacne pre toto forum a pre tento narod.
Ak chce dakto psa byt tak si palicu najde.
A verim ,ze bacil2 zarucene nema prostriedky na mazanie svojich prispevkov hlavne ak som na ne sam reagoval.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Damyen 13. 4. 2016 09:37

MacPhenom píše:Tak a teď to důležité:
Kdo další nešikovný se najde aby vysavačem rozebral i tento kabel:
http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... ptilian/48
Jsem docela zvědavý co se v něm schovává. :-)


Mám určité tušení, jen by mě zajímalo, jaký je výsledek, když je na jednu svorku přiveden kabel ze stříbra i z mědi.
MB: ASUS Z97-K / CPU: Corei5-4590 / GPU: MSI Aero RTX3060 / RAM: 12 GB / SSD: Crucial M4 128GB / HDD WD 3TB
HTPC -> Harman Kardon 3480 -> Mission 781
Xiaomi Redmi Note 9/PC -> V-Moda LP2
Damyen
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků