kupit original alebo vyrobit DIY kabel?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zmarek20 1. 5. 2016 19:45

co by bolo lepsie?
Kupit metraz kabla Viablue NF S6 (koncovky mam,cin mam)(34,90€/1m) . ~70€
Alebo
Kupit Originalny kabel Viablue NF S6 0,7m . ~220€
+postovne 20€
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod partizann 3. 5. 2016 08:28

Ked ti mam pravdu povedat, pri tom kably neudavaju ziadne technicke udaje, len kopec marketingovych zvastov, co vo mne nevzbudzuje velku doverihodnost. Nehovoriac o praktickosti takeho kabla - priemer je tam udavany 16mm, co je hrubsie ako vonkajsi priemer vecsiny RCA koncoviek, a asi ten kabel nie je moc vhodny na kratsie prepoje. Taktiez ich RCA konektory sa spoliehaju na srobovane spoje/uchytenie, co podla mna nie je najlepsie riesenie ani v pripade po zlatenych/striebrenych kontaktov (cinovane/zvarane spoje su z hladiska trvacnosti, prechodoveho odporu a mechanickej odolnosti spravidla o dost lepsie).
Dalsia vec je, ze u hotoveho kabla pouzivaju tie hrube NF-S6 kable, ale do RCA koncovky asi 10cm uz ide uz dajaky tensi kablik - aky ma vyznam mat pol metra super duper kabla, ktory nasledne zdegradujem poslednymi 10cm u koncovky ?
Jak sa hovori, fyziku neojebes, a myslim ze rovnakej zvukovej kvality vies dosiahnut aj s kablami normalnejsej konstrukcie ako napriklad http://www.jenving.com/products/view/eff-i-audio-blue-b50-1001800141 pripadne este obycajnejsi http://shop.klotz-ais.com/cgi-bin/quickorder/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=1462259070-17490&ls=e&nc=&rubnum=&artnum=AC110_&file=&gesamt_zeilen=&p8=.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod zmarek20 3. 5. 2016 09:36

U tej nf s6 ma tensi kabel 10.9mm vatsi ma 18mm.
*islo mi iba o to ci mam kupit hotovy kabel alebo diy kabel
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 4. 5. 2016 07:01

Resil jsem podobne dilema a priklonil jsem se k DIY variante.Je samozrejme vyhodou,pokud umis pajet.Nicmene to zase az takova veda neni (ale jsem puvodne slaboproudar).Potrebujes pajku,cin,kalafunu nebo pajeci pastu.Cin se ti musi krasne po spoji rozlit a barva spoje by mela byt leskla.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 11. 5. 2016 19:24

Na Tvém místě - koupil bych metráž a udělal si je sám.
Jen počítej s případnou ztrátou délky a měj rezervu. To když by vznikly jakékoliv komplikace a musel si zkracovat (třeba když se "povede" jeden kabel udělat delší nebo nechtěně přeštípneš nějaký pramen, apod..) U takto složitě konstruovaného kabelu se to může stát raz dva..
Pak bych ještě (samozřejmě to záleží hodně od toho jak jsi zručný) si klidně udělal nějaké pokusné kablíky z levného koaxu a konektorů na procvičení. A nezapomeň je všechny nakonec proměřit.. ;-)
Můžu vědět, dle čeho sis vybral tuto konkrétní značku a metráž? (taky mne ten kabel zaujal - velmi sofistikovanou konstrukcí)
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 11. 5. 2016 20:29

DIY a pacičky !
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 15. 5. 2016 20:02

uz to neriesim. Kupil som originalny kabel priamo od vyrobcu.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý