Nové repro kabely?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 11. 2016 10:54

Zdravím všechny,

vlastním sestavu Pioneer SX 737 a regálovky AQ Labrador 21, sestava je propojena tímto kabelem: http://www.aq.cz/obchod/repro-kabely-me ... -625-1753/¨
Rád bych se zeptal, zda má cenu si připlatit za lepší repro kabel, v budoucnu bych rád vylepšil sestavu, asi nové repro (Aurum Cantus), zřejmě i reciver (asi Yamaha RN 500)

Díky moc za rady
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 22. 11. 2016 11:00

Podle me je kabel uplne dostacujici. Jestli koupis kabel za 50 000Kc tak rozdil stejne nepoznas
eiben
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 11:18

Taky si myslím, že pro Tvou sestavu je naprosto dostačující... Nebo můžeš zkusit koupit 4 x 2,5mm CYKY a zapojit do křížové 4ky... Za pár korun kabel který je už skutečně kvalitní. Takže investice malá a pak uslyšíš, jestli uslyšíš rozdíl :-)
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 11. 2016 12:12

Chlapi díky za reakce, chápu to tak, že stejně nemá cenu řešit kabel, pokud budu mít sestavu do 50 tisíc Kč.

Kde prosím Vás mám koupit 4x2,5 mm CYKY? Jsem laik a nevím, co je to zapojit do křížové 4K :(

A co banánky? Rád bych si je pořídil, nebude to mít negativní vliv na zvuk?

Díky moc
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 12:17

Kabel seženeš tam kde se prodávají věci na elektroinstalace. Kdyby neměli CYKY, hlavní je aby to byla měděná licna, ne drát. Ostatní rozdíly se týkají izolace. Takže aby byl také měkký, aby Ti moc nepáčil terminály....
Křížová 4 znamená, že to zapojíš tak, že ze 4 vodičů v kabelu uděláš v páry a použiješ ho jako dvoulinku. Vodiče do páru vemeš křížem. Takže 3+1 a 2+4 viz obrázek.
kabel.jpg
kabel.jpg (65.81 ) Zobrazeno 11518 krát

Banánky neublíží, ale potřeba nejsou, nepřehazuješ li často bedny/ zesilovače.
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 11. 2016 12:21

Jestli chceš jiné kabely tak si kup klidně ty samé, jen s větším průměrem. Poznat to asi nepůjde ale alespoň to nebude stát moc peněz. :-) Tu Yamahu si před koupí určitě dojdi poslechnout, já chtěl koupit A-S501 a poslechově to byla bída, jiné zesilovače za stejné peníze hrály znatelně líp. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 12:24

Tak ta křížová 4 má dvojnásobný aktivní průřez + tam jsou jisté výhody pro přenos signálu díky tomu jak jsou vodiče uvnitř kabelu propleteny. Takže pokud neutratit moc peněz a zjistit, jestli je možné kabelem zlepšit zvuk, tak je podle mě ta 4 lepší volbou. Větši průřez stejného kabelu skutečně nic nezlepší. Možná spíše naopak... Jak máš bedny daleko od zesu?

-- 22. 11. 2016 12:38 --

Btw, já jsem si 4ku s banánkama nedávno vyráběl... nakonec mi leží ve skříni... Takhle to pak může vypadat...
http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto ... user=95218
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 11. 2016 12:58

"Možná spíše naopak..." V čem by měl být horší například 4mm vs 2,5mm který má?

Jen tak pro zajímavost:

Norstone CL250
2 x 2.5 mm²
Resistance: 0.008 Ω
Capacitance: 55.350 pF/m

Norstone CL400
2 x 4 mm²
Resistance: 0.006 Ω
Capacitance: 73.480 pF/m

Já neříkám že půjde slyšet nějaký pozitivní efekt ale proč by měl být negativní? :hm Sám mám CL400.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod misakq 22. 11. 2016 13:05

Nejsem si teď uplně jistý, někdo fundovanější v oboru nás tady třeba srovná... ale třeba kuli té kapacitě ;-)
A právě že propletení téhle 4 nějako zlepšuje ony parazitní vlastnosti kabelu (indukce a kapacita)
misakq
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2016 15:43

Obecně - kapacita reprokabelu se chová jako kondenzátor připojenej paralelně k výstupním svorkám zesilovače, to znamená, že zkratuje vysoký frekvence = ve spojení s výstupním odporem zesu tvoří dolní propust, u který je dělicí kmitočet tím nižší, čím je větší kapacita kabelu. Tolik k principu. ALE. Aby se taková propust projevila dostatečně slyšitelně na přenosovejch vlastnostech v běžným audiopásmu, musel by zesilovač mít výstupní odpor minimálně v řádu jednotek ohmů (všecky polovodičový zesilovače mají výstupní odpor menší o jeden až dva řády, k jednomu ohmu se přibližujou jen elektronkáče s výstupním transformátorem) a zároveň by ten kabel musel mít takovou dýlku, aby celková kapacita dosáhla minimálně hodnoty v řádu mikrofaradů. Změny způsobený rozdílem kapacity v pF na metr slyší tím pádem opravdu jen úděsně nadaný netopejři...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 11. 2016 16:43

Je teda nějaká výhoda v použití širšího průřezu stejného kabelu? Například 2,5 vs 4 vs 6mm? (myslím kromě větší zatížitelnosti)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod puzzo 22. 11. 2016 17:33

Být tebou , tak bych koupil tenhle set , 1000 Kč není zase tak moc a vzhledově jsou OK . http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... -kabel-2m/
puzzo
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 11. 2016 17:54

MacPhenom píše:Je teda nějaká výhoda v použití širšího průřezu stejného kabelu? Například 2,5 vs 4 vs 6mm? (myslím kromě větší zatížitelnosti)
V podstatě jen menší ohmickej odpor = menší ztráty a menší podíl na ztrátách energie, plus z toho plynoucí lepší tlumicí faktor zesu = účinnější "kontrola" membrán reprosoustav ze strany zesilovače. Základní podmínkou pro rozpoznání změny (a je jedno jestli k lepšímu nebo k horšímu) je ale její rozlišitelnost lidským sluchem - a ten je bohužel stejně jako spousta dalších Matkou Přírodou vyvinutejch "technologií" značně tolerantní a troufám si říct až nekvalitní, protože velice malý nebo pomalý změny dokáže potlačovat a zaregistruje je až v momentě, kdy se strmost změny zvýší nad rozlišovací mez nebo když dostane možnost bezprostředního porovnání.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 22. 11. 2016 17:54

Ten jsem chtěl taky postnout, pěkný levný kabel. Já jsem si kabel udělal sám a vyšlo mě to dráž než ten od Dynavox.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 11. 2016 08:58

Kabel sa ti oplati vymenit, ale urcite neber ziadne CYKY a podobne.
SOMMER CABLE ORBIT 225 MK II alebo ak chces hrubsi 240 MK II
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 23. 11. 2016 09:43

Nevím proč by nemoh koupit CYKY nebo CSSS 4x2,5 případně 4x4, když za minimálně srovnatelnou (spíš lepší) výslednou kvalitu kabelu zaplatí čtvrtinu až polovinu toho "speciálu". Stejně lidským sluchem při jeho nedokonalosti není nikdo schopnej rozpoznat přínos těch extra káblů.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 11. 2016 10:16

keby som nepoznal rozdiel na dobrej zostave, tak to nepisem
a cena 100/130kc ani nestoji za zmienku

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 23. 11. 2016 10:23

Kluci, díky za vše, diskuze se pěkně rozjela :) vidím, že kabely jsou věčné téma, takže ty Dynavox bude OK?

Cena mi přijde tak akorát, víc už asi ani nemá cenu: http://www.hifionline.cz/kabely/reprodu ... -kabel-2m/

Nechce se mi nic pájet a upravovat, jsem fakt antitalent.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 23. 11. 2016 11:41

Andrejsvk píše:keby som nepoznal rozdiel na dobrej zostave, tak to nepisem
a cena 100/130kc ani nestoji za zmienku

rozdiel poznám aj ja, ked je zapojený kábel a ked nieje :D
iggi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 23. 11. 2016 16:46

Cena je ok, stačí se podívat, kolik stojí jen samotné banánky, k tomu nějakou punčochu, kabel a dostaneš se hned i přes těch 990,-
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 23. 11. 2016 17:06

Zamysli se nad tím jak často ty kabely hodláš odpojovat, já to dělám tak jednou za 4 roky a to šroubování jde přežít.. kdyby to bylo jednou za 2 tak si je taky asi koupím :-D

http://www.hifionline.cz/hifi-prislusen ... p-106-par/

Tyhle jsem měl v ruce a byly super. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 23. 11. 2016 19:48

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod krmelec 23. 11. 2016 20:33

No, ty Nakamichi mám a nejsou tak robustní jako ty od AEC a hlavně se mi ty čínské rozpadly v ruce. Šroubky pro zachycení kabelu jsou menší, drobnější. Chce to namontovat a už raději to nerozdělávat.
Ty AEC jsou přece jen lepší, kvalitněji udělané.
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 23. 11. 2016 21:14

To byl příklad, jistě když tam zadáš banana plugs, tak najdeš i kevivalent těch AE, navíc tam jsou i mosazné asi v tom druhém nebo třetím odkaze, kde žádné šroubky nejsou a utáhneš to normálně růčo, což je mnohem lepší.

tyhle
https://www.aliexpress.com/item/8pcs-Na ... 9f2b047302

nebo když zadáš brass banana plugs. Navíc ty mosazné i něco váží a jsou takové masivní.
https://www.aliexpress.com/item/20pcs-H ... a4986452e3

https://www.aliexpress.com/item/10-pcs- ... a4986452e3

https://www.aliexpress.com/item/12pcs-H ... a4986452e3
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 11. 2016 22:08

len aby si mal overene linky co hadzes, bo vacsina veci na ali su smejdy

iggi - humor prvy stupen zakladna skola? :roll:

Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 24. 11. 2016 00:32

Já o těch AEC psal protože jsem je viděl a zdáli se mi kvalitní, neříkám že by to nešlo levněji.. Ono na druhou stranu kolikrát za život člověk kupuje banánky aby musel řešit ušetřené desetikoruny a riskovat aliexpress? ;-) Přidávám vlastní foto na kterém je vidět funkce rozevíracího mechanismu. :-)
Přílohy
AEC.jpg
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 24. 11. 2016 00:39

Andrejsvk píše:len aby si mal overene linky co hadzes, bo vacsina veci na ali su smejdy

iggi - humor prvy stupen zakladna skola? :roll:

co chceš jako za kvalitu na kusu mosazu s jedním závitem? tam není co *****.

-- 24. 11. 2016 00:42 --

MacPhenom píše:Já o těch AEC psal protože jsem je viděl a zdáli se mi kvalitní, neříkám že by to nešlo levněji.. Ono na druhou stranu kolikrát za život člověk kupuje banánky aby musel řešit ušetřené desetikoruny a riskovat aliexpress? ;-) Přidávám vlastní foto na kterém je vidět funkce rozevíracího mechanismu. :-)

tak kdyby to byly desetikoruny, ale kupříkladu u oproti těmhle, které vypadají velmi podobně, je to 50% ceny dolu.

https://www.aliexpress.com/item/12pcs-H ... a4986452e3

Obrázek

-- 24. 11. 2016 00:57 --

Jinak já používám mosaznou klasiku za nějakých cca 20 kč/kus a slouží parádně, možná hifi estétům by se nelíbilo že se to utahuje rukama. Něco jako toto.

https://www.aliexpress.com/item/50-pcs- ... 2387adac31

Obrázek
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod platprd 24. 11. 2016 03:08

Jinak ještě proč používám tyhle mosazy za 20 kč. Ono jde o to, že já často přepojuji bedny, třeba i několikrát denně a každé soustavy mají trošku jinčí ten vnitřní průměr a jak se to furt strká tam a ven, tak se ty banánky ojezdí a jednou za rok cca je prostě musím vyhodit a dát nové.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod svartenatt 24. 11. 2016 09:51

Jak se vám pozdávají kabely Chord Clearway (vítěz WhatHiFi) a Supra PLY/S? Taky se poohlížím po kabelech.
svartenatt
Junior

Odeslat příspěvekod platprd 24. 11. 2016 13:33

Měl bych na prodej qed silver anniversary nebo Naim NAC A5 a ještě nějaké ploché biwi, musel bych mrknout co to je za značku, válí se mi to tady akorát v šupleti, pokud by byl zájem i s banánky. Nakonec sem to zapojil mědí za pár kaček a stejně neslyším rozdíl.
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj wenec 25. 11. 2016 08:46

Pánové. ty banánky patří do beden? A do zesilovače to narvu taky? (Pioneer SX 737). Díkes
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 12. 2016 19:24

Nikdo nic?
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod platprd 3. 12. 2016 20:15

Veno zkus používat mozek
pokud máš takovýhle starý zesilovač, tak tam asi těžko nacpeš banánky
Obrázek
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj wenec 4. 12. 2016 11:04

Takže leda takové ty vidlicky jo?

Tenhle je OK?

http://www.kabelguru.cz/product/reproka ... eyhound/11
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 12. 2016 23:28

Venda - jo, takovýhle vidličky. Samozřejmě jdou koupit i jinde a nabastlit si je na kabel můžeš taky sám. Ten z tvýho linku je sice značkovej a dobrej, ale ve vztahu ke tvýmu zesu "poněkud" cenově nadsazenej. Křížová čtverka nebo i obyč. reprodvoulinka bohatě postačí.

Vlákno debordelizováno, příště trolly rovnou střílím ostrýma bez varování - zdražuje všecko, i patrony, takže škoda rány ...

Ekkar
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod platprd 5. 12. 2016 00:24

Pokud ti nebude vadit, že si počkáš cca měsíc, tak ty vidličky si můžeš koupit za cca 20 kč kus třeba tady
https://www.aliexpress.com/item/10-PCS- ... 345f22b58c
Je to to samé, co má kabelguru za 40 kč kus, i popisek je stejný.

tady máš návod, na křížovou čtyřku
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=9&t=1198
platprd
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj wenec 5. 12. 2016 09:36

To platprd:

Díky moc, objednáno...V.
dj wenec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 5. 12. 2016 14:49

Zlatý masivní vidličky do takový starý paštiky ?...proč proboha ???

By stačily obyčejný vidličky z pocínovanýho plechu, koupený v mototechně kus za tři koruny.A to si nedělám legraci !
Na doma: DSD player TEAC, digitál TEAC, repro: hybridní dvoupásma TOTEM 100 & třípásma LSM (geniálně návrhl Kocour)
Na ven: FiiO X5 + Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1 + další čínskej šrot

Zaměstnanec GM electronic
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 12. 2016 15:35

A kdybys je vystříhnul z tý paštikový konzervy a naletoval hřebíkem rozžhaveným v kuchyni nad plotýnkou, ušetřil bys určitě i těch pár korun a ještě by ses před tím nadlábnul ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dj wenec 13. 12. 2016 18:57

Troufám si říct, že stará paštika přehraje dnešní plasťáky
dj wenec
Mírně pokročilý