ARC HDMI --> CINCH Audio

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Albeda 14. 2. 2019 21:05

Zdravím,

rád bych svou SmartTV Samsung propojil s Hi-Fi věží přes AUX tak, abych měl zvuk přes reproduktory Hi-Fi. Mám možnost propojit Cinch(HiFi-AUX) do jack(TV-sluchátka), ale to bych musel ručně odpojit, kdybych nechtěl poslouchat zvuk přes Hi-Fi.

Můj nápad ...

Použít v TV HDMI ARC a koupit přímo kabel HDMI->Cinch. Cinche zapojit do AUX Hi-Fi a teoreticky by měli fungovat jednak repráky z TV(drobná nevýhoda) a druhak repráky z Hi-Fi.

Na GearBestu za pár kaček, viz https://cz.gearbest.com/cables-connectors/pp_009597853210.html?wid=1433363&currency=CZK&vip=17738142 .

Mohlo by to fungovat? Předem díky za názor.

EDIT: Nebo jsem naivní a budu 100% potřebovat D/A převodník?
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 2. 2019 05:34

Ten kabel je nesmysl-HDMI rozhraní nemá žádný analogový vývod.
Musíš použít D/A převodník.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 15. 2. 2019 16:40

nějakou takovouto krabičku bude potřeba a k ní D/A převodník
https://www.amazon.co.uk/LINDY-HDMI-4K- ... B0153JMN3E

-- 15. 2. 2019 16:44 --

Pokud k tomu bude připojen D/A převodník bez dekóderu tak se může stát, že z převodníku půjde akorát šum (v horším případě rachot) když TV pošle po ARC zvuk v Dolby Digital.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albeda 15. 2. 2019 18:08

Zdravím,

díky za rady. Rád bych to risknul s činou, tak přemýšlím o koupi pouze této krabičky:

Kebidu-HDMI-ARC-Audio-Extractor-Audio-Adapter-3-5mm-Stereo-Fiber

V nastavení zvuku můžu spoustu funkcí vypnout (myslím i DolbyDigital), tak to by nemusel být problém.

Mohlo by to s tímto fungovat? A netušíte, jestli po té bude hrát i integrované repro v TV?

EDIT: Teď mě napadlo, proč to řeším takto složitě. Nebylo by lepší použít optický výstup z TV a použít tento DA převodník?

PŘEVODNÍK
Albeda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 2. 2019 20:22

Ten druhý bohatě stačí....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bonoman 30. 6. 2020 12:41

Ahoj, prosím, k tomuto tématu.
Jak jste vyřešili?
Potřebuji se právě na ten stejný problém zeptat.
Mám TV Samsung model 2020 - výstupy audio - k dispozici pouze optika, bluetooth, HDMI - ARC.
Potřebuji připojit na analog zesilovač - vstup 2x cinch - Marshall Stanmore.
Bluetooth má totálně degradované audio. Optika - nelze ovládat hlasitost ovladačem.
Zbývá HDMI - ARC.
Nemáte někdo zkušennost s nějakým převodníkem, přes který by bylo možné na úrovní ARC ovládat hlasitost ovladačem z TV?
Děkuji za jakýkoliv příspěvek.
Bonoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 30. 6. 2020 12:44

Myslím, že ani u HDMI ARC nelze ovládat hlasitost na Tv. To by ten převodník musel podporovat funkci HDMI CEC
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bonoman 22. 7. 2020 17:52

Ahoj,
můj HDMI ARC + ovládání hlasitosti audio problém vyřešil nakonec tento převodník z Aliexpressu za cca 350 CZK.
https://www.aliexpress.com/item/4001077551973.html
Pokud byste někdo řešil stejný problém, kdy potřebujete z moderní TV, která nemá absolutně žádný analog. audio výstup, připojit starší audio zesilovač, je tu řešení.
Na HDMI ARC port TV připojit tento converter.
V TV zkontrolovat zapnutí HDMI ARC a Anynet+ CEC podpory.
Converter funguje spolehlivě. Napájí se z USB 5V z TV.
Podporuje CEC - funguje tedy perfektně ovládání hlasitosti ovladačem TV.
Bonoman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vis-mayor 30. 9. 2020 13:15

To Bonoman:
Ahoj, ten převodník z Aliexpressu jsi nějako vybíral nebo se Ti ho podařilo trefit napoprvé? Řeším stejný problém u TV od LG a nepodařilo se - zvuk jsem z převodníku nedostal (ale nemám tento typ za 14USD, pouze za 9USD). Buď je to převodníkem nebo jsem v TV něco nenastavil správně.
Zatím řeším přes Bluetooth s aptx, jenže ten se po každém vypnutí televize odpojí a pak je nutné jej připojit zpět ručně, což je docela opruz. Přes ARC by to bylo ideální, pokud tedy u LG bude fungovat zesilování přes DO.
Předem díky za reakci.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod muchacho 30. 9. 2020 20:28

FiiO D03K TAISHAN, jednoduché, ověřené, vyzkoušené, jen nastavit PCM výstup... Tahat zvuk z HDMI je jako se škrábat levou rukou na pravém uchu... :D
PC->Audirvana->RME ADI-2 DAC FS->Neumann 2*KH150+1*750/NDH30 BE
Audirvana/TIDAL->TOPPING DX3 Pro->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->xDuoo TA-26->Senn HD600/650/660S2
xDuoo TA-10R->Senn HD25
FiiO BTR5->FiiO EM3
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vis-mayor 2. 10. 2020 09:21

To muchacho:
Díky za reakci. Souhlasím, že že tahat zvuk z HDMI je úlet. U staré TV jsem zuk pro "rodinu" tahal ze sluchátkového výstupu, aby to bylo pochopitelné (prostě se zesiluje/zeslabuje na DO). Pro sebe pak fixně z "digitálu" a ovládal přes zesilovač. Problém většiny nových výrobků je, že opouštějí jednoduchá řešení a nabízejí "nálepky-blikátka-metalízu". Takže nová televize sluchátkový výstup nemá (a to jsem nekupoval žádný low-end) a nezbývá než HDMI-arc nebo Bluetooth. Prví jsem nerozchodil. Modrozub funguje dobře (kupoval jsem s aptx, takže také žádná láce), jen se při vypnutí TV odpáruje...

Ale dost vykecávání - to, co jsi mi navrhoval, je převodník z optiky. Nejspíš bude dobrý, jde jen o to, zda je optický výstup na TV fixní nebo je vázán na DO. Je-li fixní, je to pro laiky nepoužitelné bez druhého DO k zesilovači (pokud ho má - pak musí člověk stát a otočit knoflíkem. Což je dnes díky vyhuleným reklamám dost opruz). A je-li optika fixní nebo vázaná na DO, prostě nevím. Návody se dnes k TV nedávají a konkrétně k té mojí je k dispozici pouze na webu a nelze vytisknout nebo zkopírovat. O vyhledávání ani nemluvím - kdyby to dali aspoň do pdf, volové...

Ještě jednou díky.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 2. 10. 2020 15:56

U žádné TV mě nešla ovládat hlasitost optického výstupu na TV. Musela se ovládat až na zesilovači
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 3. 10. 2020 05:16

No, to je bohužel pravda, optický výstup má fixní úroveň. Já to naštěstí mám tak, že satelit sleduji ze samotného přijímače připojeného přes HDMI k TV a optika z TV už je tak regulovaná hlasitostí samotného sat. přijímače (optika přímo z něho je samozřejmě taky fixní)...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vis-mayor 5. 10. 2020 12:23

Tak jsem neodolal a to FiiO jsem na Alze objednal. Dle předpokladu je optický výstup fixní, alespoň pro tento převodník. Zkoušel jsem poslat dotaz na LG ohledně regulovatelného audio výstupu - odpověděli rychle, že by to mělo fungovat na zařízeních s LG sound sync - což po hledání přes pana gůgla znamená nějaký značkový soundbar, které mají vesměs dost tragický zvuk... Dotazoval jsem se u LG i na doporučení převodníku, který to umí. Odpověď byla úsměvná: neumíme doporučit, protože vzájemnou kompatibilitu vůbec nezkoušíme...
Takže jedeme dále přes Modrozuba a průběžne vyzkouším HDMI-arc s výše doporučeným čínským převodníkem. FiiO buď vrátím ve 14-denní lhůtě nebo si ho nechám na signál do "beden" (které ale umím ovládat jen já, což je možná i dobře). I tak všem díky za reakce.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sozi 5. 10. 2020 14:01

Tahat zvuk z HDMI nie je ziadny ulet. Ak chces, aby ti fungovala regulacia hlasitosti je to jedina moznost s dnesnymi TV. Do kazdeho AVR, soundbaru... hocicoho predsa tahas zvuk z HDMI, sak to je najdolezitejsie a pri dnesnych HD formatoch zvuku dokonca jedine riesenie. Optika sa neda regulovat z principu, je to len digitalny prenos informacie, nie hlasitosti. A funguje len do 5.1 formatu (nie HD). HDMI CEC standard umoznuje u kompatibilnych zariadeni aj ich ovladanie - zapnut / vypnut a ovladat hlasitost. Takze zbytocne ta muchacho naviedol na zlu cestu. To co dal Bonoman je najjednoduchsie / jedine riesenie pokial nechces AVR.
sozi
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků