ARC HDMI --> CINCH Audio

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod muchacho 5. 10. 2020 16:57

Ano, je to pravda, neuvědomil jsem si, že ze sat. přijímače přes HDMI posílám už upravenou hlasitost do TV a z ní pak už bez další změny posílám optikou do DACu.
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vis-mayor 6. 10. 2020 10:48

Tak každá cesta má svá kouzla i úskalí - prostě dle hesla: Zkratka je sice delší, ale zato horší.
To FiiO s optickým kabelem můžu vrátit, ona si s tím Alza nějak poradí.
Tahat zvuk přes HDMI-arc byla moje úplně první myšlenka - leč převodník o číňánka mlčí jako zařezanej (buď to neumí a nebo mám v TV něco špatně nastavené, i když nevím kde). Zkusím ten výše doporučený, jen musím počkat než dorazí...
Jak jsem psal, zatím jedeme přes Modrozuba, kterého jsem ošálil, aby se sám napároval (chce to jen potvrdit přes OK na obrazovce). Dokonce se i manželka podivila, že "Ten zvuk je nějakej jinej!", což považuju za úspěch. Jinak totiž furt nechápala, o co se sažím. Ono je holt okamžité porovnání trochu jiné oproti té skoro minutě, než se to vše spáruje...
Ještě jednou Ď.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2020 13:29

Je ten optický výstup aktivní? V konektoru, případně na konci optického kabelu vraženého do TV by mělo být vidět červené světýlko od laserové diody. Možná je třeba zapnout optický výstup někde v menu, ale obvykle to jede stále. Já jsem to takhle provozoval s převodníkem z Ali v ceně asi pěti dolarů s plazmou Panasonic a vše fungovalo na první dobrou. Převodník samozřejmě musí mít napájení.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vis-mayor 8. 10. 2020 09:52

JJ - optika fungovala bez problémů. Jen úroveň hlasitosti byla poněkud nízká a hlavně nešla regulovat přes dálkový ovládač (což je hlavní podmínka pro netechnicky erudované členy ostatní rodiny). Psal jsem o digitálním výstupu přes HDMI-arc, který se mi s "číňánkovým" převodníkem nepodařilo rozchodit - psal jsem onomu číňánkovi dotaz a z jeho vyjádření jsem pochopil, že to nejspíš nepůjde (ale těžko říct - jeho angličtina je o dva řády horší jak ta moje, což snad ani není možné...).
Takže teď mi zbývá jen počkat si na převodník HDMI-arc z doporučení výše a doufat, že to půjde v televizi od LG nastavit (to, že to jde u Samsungu, není zárukou, že to půjde u LG, kterou jsem kupoval jen a pouze kvůli jedné specifické funkci). Tož tak.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2020 12:44

Mě jde z TV LG bez problémů ovládat hlasitost stereo receiveru pomocí CEC připojeného přes HDMI ARC. Samozřejmě funkci HDMI CEC i HDMI ARC musí podporovat obě zařízení (ARC obvykle funguje jen na jednom HDMI konektoru) a rovněž propojovací kabel.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vis-mayor 12. 10. 2020 10:16

Hmm - a to je ten "můj" problém: žádný digitální receiver nechci, nesnáším totiž usyčený zvuk zesilovačů ve třídě D. Což je i problém dnešních televizí atp. - ten jejich tragický zvuk není způsoben jen placatostí a minimálním prostorem pro ozvučnici (staré TV s překližkovou bednou prostě zněly lépe). U zvuku preferuji otevřenou třídu AB, nejlépe vlastní konstrukce. Ale to je jiná pohádka...
Nicméně, v pátek jsem neodolal a objednal HDMI převodník PremiumCord (obj.č. khcon-41). A tenhle kluk také mlčel jako zařezanej. Zkoušel jsem ho připojovat zleva-zprava a nic. Jen v připojení opačně (výstup TV do výstupu převodníku) se na obrazovce objevila ikonka reproduktoru se symboly +/- podle toho, zda jsem zesiloval/zeslaboval. Jinak nic. Takže převodník vrátím (což je oproti tomu od číňánka výhoda) a pojedeme dál přes krále Modrozuba. Ještě zvážím, zda objednat převodník dle Bonomana, ale na to asi potřebuji získat zase trochu té mladické nerozvážnosti.
Tak, to jen tak, na okraj - všem děkuji za postřehy.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vis-mayor 21. 12. 2020 15:27

Zdravím všechny. Tak mám závěr ohledně převodníku z Číny, který doporučoval Bonoman.
Bohužel, s mojí televizí LG nefunguje (prostě ho televize nenajde). Takže dále fungujeme na modrozuba, který je celkem spolehlivý (jen se občas odmítne připojit, ale to je řešitelné).
Pokud má někdo zájem, převodník je k dispozici - stál mě cca 360,- Kč (a je to tento https://www.aliexpress.com/item/4001077 ... 4c4dAxP8Re).
Případně mám ještě jeden (https://www.aliexpress.com/item/3278077 ... 4c4dPjcmrA), ten byl za cca 230,- Kč.
Dejte vědět, pokud se někomu hodí - mně se to doma bude jen zbytečně válet bez užitku.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milanb01 7. 1. 2021 15:41

Dobrý den, dalo by se někdy domluvit vyzkoušení toho prvního typu? Záleží odkud jste, přijel bych. Vím že to není až tak velká částka, ale aby pro změnu neležel doma zbytečně mně.... :-)
Ten druhý typ je bez šance, zkoušelo už víc lidí a ARC neumí.
milanb01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vis-mayor 8. 1. 2021 12:33

To milanb01: Dobrý den, jsem z Jihlavy. Případně pracuji na spojnici JI-HB.
K převodníkům: ten druhý "plechový" televize LG vůbec nenašla (má pouze jeden vstup HDMI). Ten druhý "plastový" TV našla pouze v obráceném gardu (kabel z TV zapojen do HDMI OUT) - na obrazovce se objevila lišta hlasitosti, kterou šlo zesilovat/zeslabovat, ale z audia nic nelezlo (číňánek mi pak na dotaz odpověděl, že to tento typ řevodníku neumí).
Záleží na Vás, jak se rozhodnete - pokud bude lokace přijatelná, vyměníme si kontakty.
vis-mayor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fero Peciarka 8. 10. 2021 06:49

Zdravim
Ja mam presne ten istý problem. Dostat analog zvuk z Samsung TV. Je smutne ze v 21storoci to nove technologie ako ARC nedokazu. Ja som kupil MARMITEK AE14 a sprava sa presne rovnako. TV ho rozpozna da sa nan prepnut vystup aj ikona hhlasitosti sa zobrazi ale z prevodnika ide len ticho. Ja po dlhych dnoch stravenych rozbehavanim mrtvych technologii ako je ARC a CEC som TV rozobral a vytiahol tienenou dvojlinkou z reproduktorov analogovy zvuk. Zadny kryt u SAmsung TV sa len opatrne strhne, lebo drzi len na drotoch nie na sroubach a na spodku maticnej dosky su 4 zlte kabliky ktore idu na reproduktory. na konektor som pripajkoval tienenu dvojlinku cez kondenzator (10uF/16V) a vyviedol na 3,5 jacka. Moj TV nema ani modrozuba takze som bol donuteny to urobit takto nakolko som utopil uz 100e na HDMI kable prevodniky v nadeji ze to rozbeham, ale takto to dopadne ked nove standardy a technologie navrhuju aziske hordy.
Fero Peciarka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 8. 10. 2021 08:20

A ta TV měla správně nastavený výstup zvuku a bylo to zapojeno do správného HDMI portu? Nemá TV optický výstup?
Jinak chtít po čistě digitálním HDMI aby přenášelo analogový signál je trošku úsměvné.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dracekv1 14. 12. 2022 13:52

Ahoj,
řeším stejný problém. Zvuk ze smart LG TV do obyčejného analogového repro. Ale s možností ovládat hlasitost z TV.
Máte někdo vyzkoušený nějaký převodník z HDMI na jack / cinch s funkcí ARC?

Mám v košíku tento https://www.aliexpress.com/item/1005004830239278.html
Ale nějak mě zaráží tahle věta.
"Kindly Note:

1. When you open ARC, then the TV remote will can't control the volume, you can only adjust the volume on your speaker/soundbar/home theater.

Trouble Shooting: 1. Dolby/DTS Issue: check your display compatibility about those formats. Our device does not decode only pass it to your display.
"
dracekv1
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 12. 2022 14:18

Ty dvě věty spolu podle mě nesouvisejí. Nicméně ta první znamená, že z TV hlasitost ovládat nepůjde. Ta druhá se vztahuje k tomu, že bys to používal jako mezikus třeba mezi PS5 a TV, ta krabička nemá vlastní dekodéry, jen propouští signál.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dracekv1 14. 12. 2022 14:28

No právě, příjde mi podle popisu, že to tak je, tudíž pro mě k ničemu.

Jo, ještě jsem to prostudoval pořádně a správně by to mělo podporovat ARC+CEC, že?
dracekv1
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 12. 2022 14:47

CEC nevidím, ale napsal bych přímo prodejci, na Alíku mám dobrou zkušenost, že prakticky všichni komunikují dost rychle.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků