Jakou značku kabelů k repro?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod perpeťák 12. 1. 2021 22:55

Jakoukoli. Tu nedražší. V nejhorším lidové od tuzemské značky "Zelí". Umístit na patentované antivibrační podložky ze dřeva myslícího hruškovníku. Před použitím tři měsíce zahořovat speciálním signálem aby se zorientovaly krystaly. Po dalších třech měsících vyhodit, protože došlo k degradaci molekulární struktury interferencí se zemským magnetickým polem. Koupit nové a tři měsíce zahořovat.
Upozornění: Obyčejný kabel z hyperďoury á 40 Kč/m může způsobit nevratné poškození audiofilského zdraví.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod komar v letu 27. 1. 2021 18:54

Tady už k tomu došlo! :D
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 31. 1. 2021 11:09

Tak jsem také zbastlil kablíky k bedýnkám / PSB Image 6T /,říkal jsem si ,má to vůbec cenu,dyk to hraje pěkně/do teď tam byly celkem dobré 4x Monitor Bingo 2x4 QMM Silver /,ale četl jsem pár recenzí na Viablue nějak jsem neodolal v této zvláštní době,kdy se kopem doma do zadku,jen se mi nechtělo dávat 10tis.Tak jsem si nechal poslat z Germánie 5m kabelu Audioblue SC 4 Silver 4X4 mm,k tomu ty drobnosti,jako dutinky,konektory,rozdělovače kabelu a samozřejmě ty jejich krásné popsané smršťovací bužírky a navíc také krásný oplet jako na žehličku.Úplně jsem si to užíval,to vyrobit,nakonec se mi to zdařilo a vyrobil pěkný BI-amp kablíky a ušetřeno asi 4000kč a dem to vyzkoušet. Po třech dnech poslechu mi přijde,že to nějak ztratilo basy na které jsem byl zvyklý,nebo co. Tak dnes jsem doma sám,tak letím pro ty staré kabely,které jsem zatím připojil k jiné sestavě,dám tam takové zkušební CD z Muzikusu a pouštím tu samou skladbu furt dokola a co to slyším,opravdu ty staré kabely mají nějak více basů,nebo co,tak zpátky ty nové zázraky a už to slyším.Basy to má stejné,jen se podle mne naprosto vyčistily výšky,jsou krásně průzračné a bas je takový kratší,přesný,prostě ten starý kabel hraje tak trochu pod dekou .Ještě jsem tam zkusil dát obyčejnou dvoulinku,kterou jsem napájel zadní surroundy,než jsem to zrušil/domácí kino/ a to se nedalo vůbec poslouchat,takže Viablue vítězí. Snad to někomu pomůže. :-)

IMG_1371.jpeg
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 31. 1. 2021 12:01

@970ka: Teraz nabehnú merači a vysvetlia ti, že si nepočul rozdiel. Hlavne, užívaj kábel. Vyzerá to na fajn prácu. :-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 970ka 31. 1. 2021 12:08

Díky,mě to baví. :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod perpeťák 31. 1. 2021 16:07

No to dá rozum, že kabel za čtyři tisíce plus práce musí hrát daleko líp než repro dvoulinka z hyperďoury. A což teprv třeba bezkabel za čtyři sta tisíc.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod komar v letu 10. 7. 2021 19:13

zino333 píše:@970ka: Teraz nabehnú merači a vysvetlia ti, že si nepočul rozdiel. Hlavne, užívaj kábel. Vyzerá to na fajn prácu. :-)


:D :D
komar v letu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 7. 2021 04:06

Kabeláž má prostě na výsledný zvuk vliv. Celkem solidně rozpoznatelný vliv. A opak bude tvrdit jen ten kdo to nevyzkoušel. Sám jsem si to vyzkoušel u IEM i náhlavních sluchátek a není důvod, aby to nefungovalo i v řetězci zesilovač-repro. Pochybovačům mile rád nabídnu srovnání na vlastní uši u Audeze LCD-X a Campfire Solaris, bydlím kousek od Brna. V prvním případě kabel dodaný výrobcem, vs Kabelguru vs. Forza Audioworks, ve druhém případě s Campfire dodaným Alo Super Smoky Litz, vs stříbrný Dunu Blanche. Rozdíly neuslyší jen značně nedoslýchavý jedinec. Stejně tak nabízím možnost proměřit to měřičům, pokud bude metoda měření nedestruktivní - čili předpokládám měření celkové analýzy zvuku, lezoucího z měničů.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků