Tip na RCA kabel s nízkou kapacitou

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod some1 11. 12. 2020 19:14

Ahoj,
nemáte prosím někdo tip na cenově dostupný 2xRCA kabel ideálně délky 0,5m s nízkou kapacitou?
Děkuji.
some1
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Weber_1 12. 12. 2020 01:02

Weber_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod perpeťák 23. 7. 2021 22:30

Muziker: metráž KLOTZ AC 110. Asi 57 pF/m. M8 stínění měděným opletem, ale navíc elektrovodivou uhlíkem plněnou fólií mezi stíněním a izolací středního vodiče, který také je potažený černým elektrovodivým plastem.
Používá se k připojení nástrojů, například kytary. Proto ta nízká kapacita a protiškrundací stínění.

K tomu GME : čtyři konektory asi 41 Kč kus, černé, s bílým a s červeným proužkem pro rozlišení kanálů. Když se chceš pídit dál, najdeš dražší. Ale tyhle jsou dobré, naprosto stačí. Pak čtyři kousky smršťovky. Stačí umět pájet, není to taková věda, a mít základní vercajk. To by mělo být dovedností každého nejen hifisty. Samozřejmě že nepájíme bezolovnatou pájkou. Pájecí kapalina neutrální.

Po vyrobení šedesáticentometrového kabelu tlustého jak kabel od svářečky s tuplovaným stíněněním, s izolačním opletem, ohebného asi jako zahradní hadice, vyrobil dva pětatřiceticentmetrové cancoury, ani nespojené do dvoulinky, ale vedené od gramce k zesilovači volným obloukem jen úhledně poblíž sebe. Kostry onou přístrojů extra propojené o něco kratším kablíkem o průřezu asi 2,5 mm. No a.....dušička má pokoj. Levné, jednoduché, ohebné, elegantní, hraje to jak má, nechytá brum.

Tak se dají ušetřit tisíce, desetitisíce....

Klíčová zásada: Nejlepší kabel je žádný kabel. Kabel je nutné zlo. Které má být co nejmenší. Proto kabel co nejkratší. Kabel není vylepšovadlo zvuku. Jestliže se zdá, že kabel vylepšuje zvuk, typicky gramofonu, problém je v míře přizpůsobení zatěžovací kapacity vložky zatěžovací kapacitě. Od toho se odvíjejí nekonečné diskuse o odlišnosti zvuku různých vložek v kombinaci různými komponenty. A o úžasných kabelech exotických konstrukcí za exotickou cenu.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 24. 7. 2021 11:17

Duplikace, ale budiž. Přikládám též pro inspiraci: viewtopic.php?f=1874&t=1298225&p=12837009#p12837009
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod perpeťák 25. 9. 2021 21:33

Upřesnění : https://www.muziker.cz/klotz-ac110sw

Kapacita 65 pF/m. Jsem spokojený. Dobrý kabel se dá pořídit za levno. Jen umět pájet. Není to až takové umění, když jsem to zvládnul já... Hodí se to tak nějak všeobecně. Akorát nepoužívat bezolovantou pájku. Olovnatá se ještě dá sehnat, přes někoho s živnosťákem.

Nejsem expert. Jen bastlíř. Někdo znalý by tu mohl vést technický koutek co a jak.
perpeťák
Junior

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 26. 9. 2021 08:20

... když už je tady tato debata - při "stavbě" kabelu připojujete stínění na 1 RCA, na oba, nebo nikde?...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod marts 28. 9. 2021 13:48

V případě použití nesymetrického kabelu připojit na obou stranách. Kdybych použil symetrický tak jenom na jedné straně - zem by byla propojena jedním ze signálových vodičů. Ale v přenoskové kabeláži nemám praxi, takže netuším jestli někdo používá symetrický kabel přes RCA. Přes XLR by to bylo jasné.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků