Propojovací kabel USB A > USB B 90°

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Delgar 6. 4. 2021 14:34

Ahoj,

přišel mi DAC+AMP Schiit Asgard 3 a k propojení s PC potřebuji ideálně přesně tento kabel:

https://www.czc.cz/premiumcord-usb-2-0- ... 51/produkt

Nicméně, když už jsem si koupil DAC/AMP za 10k a sluchátka za 10k tak si nechci kazit zvukový přednes právě ultra levným kabelem, ale nedaří se mi nikde žádný kvalitnější najít s 90° konektorem. Nevíte o něčem a má to vůbec smysl?

Stejná otázka platí pro napájecí konektor viz. níže. Má smysl si připlácet za nějaký kvalitnější? Víte případně o nějakém s 90° konetorem?

https://www.czc.cz/premiumcord-napajeci ... 22/produkt
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 6. 4. 2021 15:54

Tady nejake trochu lepsi, v ruznych barvach. Jenom nevim, jestli tech 90° je ve spravnem smeru.�
https://www.techhouse.cz/UDG-Ultimate-A ... d11491.htm
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 6. 4. 2021 15:58

bohužel, v tomto případě by mi trčel kabel kolmo nahoru nad zesilovač :(
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 6. 4. 2021 16:11

Tak to asi radeji rovny konektor.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 4. 2021 17:09

USB kabel opravdu nehraje roli, přesně řečeno rozdíl nepoznáte. Kupte si libovolný kabel v požadované délce. Stačí jen, když nebude ten nejlevnější.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Delgar 6. 4. 2021 17:14

Super, mcokrát děkuji. Přesně to je věc kterou jsem hledal.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 6. 4. 2021 17:43

Emil Pastelka: nepochybuju, že jsi velmi dobře seznámen s tím, že několik zdejších členů potvrdilo na vlastní zkušenosti velké rozdíly ve zvuku mezi různými USB kabely. To je zcela v souladu s tím, co jsem o dané věci viděl třeba na YouTube. Tak proč píšeš takové věci ? S tím, že své tvrzení podpíráš odkazem na web profláklý tím, že preferuje měření nade vše. Aniž by tam autor byl ve svých grafech schopen vysvětlit, co to je vjem šířky hudební scény, detailu, nebo třeba těla nahrávky. Mnohem serióznější by mi přišlo poradit zájemci, ať si koupí kabel Audioquest ve střední cenové skupině. Ti ovšem žádný USB kabel zalomený do pravého úhlu nenabízejí - asi vědí proč.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 6. 4. 2021 19:01

Vzhledem k tomu, že se jedná o datový přenos se zpětnou kontrolou, jsou rozdíly v kabelech opravdu minimální. Pokud už uživatel něco slyší, je to dáno A. stavem, kdy půdní kabel byl poškozen, nebo nedostatečně stíněn, případně B. připojené zařízení (DAC) má špatný návrh a je citlivé na rušení.
Schiit nijak úžasné návrhy elektroniky nemá, ale Asgard 3 už na přívod netrpí tolik, jako starší modely. Neposledně Audio Science Review, a konkrétně recenze amirm-a, beru jako směrodatný prvek při rozhodování. Ne však jako jediné dogma.
Nicméně rukama/ušima mi už prošlo dost elektroniky, abych mohl říct, že se měření s dojmy shodují. Naopak ostatní aspekty zvukového projevu jsou už velmi subjektivní a převedeny do slovního popisu až zavádějící.
Ovšem nemá to smysl řešit v rámci tohoto dotazu. Pokud máte jinou zkušenost a provedl jste si slepý test, kdy jednoznačně dokážete rozpoznat kvalitu přívodního datového kabelu, pak mi napište do SZ.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 6. 4. 2021 19:41

Emil Pastelka píše:Vzhledem k tomu, že se jedná o datový přenos se zpětnou kontrolou, jsou rozdíly v kabelech opravdu minimální.

Ne, nejsou. Toto tvrdí řada lidí, mimo jiné výrobci špičkových HiFi systémů (např. Paul McGowan z PS Audio)

Emil Pastelka píše:Ovšem nemá to smysl řešit v rámci tohoto dotazu. Pokud máte jinou zkušenost a provedl jste si slepý test, kdy jednoznačně dokážete rozpoznat kvalitu přívodního datového kabelu, pak mi napište do SZ.

Já nevím, co pozná či nepozná Delgar na svém systému. Právě proto bych si netroufnul mu radit, ať si kupuje libovolný kabel, jen ne ten nejlevnější.

Osobně nemám jinou zkušenost, ani jsem si neprovedl slepý test, kdy jednoznačně dokážu rozpoznat kvalitu přívodního datového kabelu. No a co má jako být ? Díky tomu tedy daný jev neexistuje, a ty řeči o tom, že ano, jsou jen jedno velké spiknutí, a bláboly pomatenců ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2021 19:55

U digitálu tomu taky nevěřím. Ten kabel by musel být na hodně mizerné úrovni, aby se cestou ztrácely jedničky a nuly a opravný mechanismus tam taky nějaký je, sice to u USB audio nejsou kontrolní součty jak u klasického datového přenosu, ale snad něco na způsob reed-solomon u CD.
Už tady o tom pár debat bylo, jeden člověk co tomu věří pak řekl, že rozdíly sice slyší ale od třídy jako je třeba AQ Coffee, což stojí deset tisíc metr. To si mile rád nechám ujít. Rozdíl v kabelu AQ Diamond a v číně za dolar neslyším, teď jsem si nechal udělat krátký USB kabel k RME od Kabelguru za 700Kč, protože ten originál má snad tři metry a já potřebuju 30cm a taky jsem rozdíl nepostřehl.
Ale už tady byli lidi, co slyšeli ceraball pod sluchátkovým zesilovačem, tak proč ne kabeláž za 20 tisíc metr...

-- 6. 4. 2021 21:02 --

A hlavně dotyčný to chce k hračce za 200USD a ne k Chordu Dave.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 4. 2021 20:45

No jo, ale třeba ten McGowan tvrdí, že ten rozdíl mezi kabely je slyšet i u bitperfect přenosu. Tedy že nuly a jedničky z toho na konci lezou úplně stejné, jako byly na začátku, ale rozdíl ve zvuku je slyšet. Teď dokonce v jednom videu říkal, že v jedné jejich konstrukci nahradili galvanické propojení optickým (tedy uvnitř přístroje), a ačkoli z té optiky opět vystupují ta samá data, co předtím z drátu (tedy po datové stránce jde o stoprocentně identický přenos), vliv na výsledný zvuk je prý enormní. Tak teď jako nevím, co si o tom všem mám myslet :-)

21:57
Ty kabely .. to, že postříbřený nebo stříbrný kabel způsobuje oproti měděnému jasnější zvuk, je asi všeobecně známo. Sám jsem si to ověřil, je to tak, tečka. Nepochybuju však o tom, že jsou lidi, co tomu nevěří (přece vodič jako vodič, né?). Nebo ty symetrický kabely - opět jsem si ověřil, že ten samý přístroj s těmi samými sluchátky hraje přes symetrický kabel jinak, než přes nesymetrický. Teoretik by opět namítal, že krom hlasitosti a potlačení ruchů by se neměla dít žádná změna ...
Naposledy upravil introvert dne 6. 4. 2021 21:35, celkově upraveno 3
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2021 20:54

Pokud z toho lezou stejné jedničky a nuly, tak si o tom můžeš myslet co chceš, ale je to stejné. Na slepém testu by i McGowan patrně pohořel. Jediná věc tam může být a to rušení, ale právě to rušení je jedna z věcí, která může způsobovat ztrátu jedniček a nul. Galvanické oddělení USB portu použitím optočlenu se používá relativně běžně. Pracují na tom principu ty lepší USB filtry, tedy ty lepší než je třeba AQ Jitterbug. Jde do toho drát, tam se to prožene optočlenem a zase se z toho udělá USB signál.
Ona sugesce a psychoakustika jsou mocné čarodějky. DAC převádí jedničky a nuly, nikoliv pocity.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 4. 2021 21:00

martas38 píše:DAC převádí jedničky a nuly, nikoliv pocity.

No právě, řekl bych, že tady je ten zakopaný pes. Tedy že s nulami a jedničkami do DACu vstupuje i rušení, které ty nuly a jedničky neovlivňuje, takže jsou stoprocentně identické na vstupu do DACu, jako byly na výstupu transportu. Akorát že to rušení ovlivňuje činnost DACu jako takového, a protože různě kvalitní kabely do DACu dodají různou úroveň rušení, tak ho taky různě “rozhodí” - levné (a tedy méně kvalitní) kabely více, a drahé, kvalitní kabely méně. Protože to, jak DAC funguje uvnitř, žádnej bitperfect nezjišťuje. Což pak vede k mylným představám, že “když jsou nuly a jedničky stejný, musí to hrát stejně”. Ne, nemusí. A praxe ukazuje, že taky nehraje.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2021 21:54

Ty levné i drahé kabely jsou vodiče, je to pět drátů. Kabel za 30Kč i za 30 tisíc Kč přenese rušení úplně stejně, pokud do něj nějaké např. z PC vstupuje. Pokud to někoho trápí, použije oddělovač s optočlenem za tři tisíce, místo kabelu za 30 tisíc. Navíc ten optočlen bude na rozdíl od kabelu fungovat. DAC žádné rušení nepřevádí, ani ho žádné rušení nemate. Pokud ano, je něco v nepořádku na jedné, nebo druhé straně. Pokud do převodníku vstupují stejné jedničky a nuly jako byly na druhé straně do kabelu poslány, je výsledek naprosto identický.
To jak DAC funguje uvnitř se dá snadno zjistit. Pokud je použitý nějaký digitální filtr, tak to např. převzorkuje. Pokud je použit filtr NOS, vezme to ty jedničky a nuly a přeloží je to na analogový signál tak jak jsou oversampling se v čipu převodníku nekoná. Pokud se děje něco nekalého v DACu a překládá to jinak než by měl, nemůže za to kabel. Ale to se nebavíme o kabelu ale o DACu.
Zkrátka a dobře pokud do DACu pošleš 100010001000111 a převodník to přečte jako 100010001000111 je z toho stejný zvuk jak s kabelem za třicet korun, tak s kabelem za třicet tisíc. Ber to jako příklad, těch informací je tam víc než číslo 17479 co jsem napsal binárně. Pokud někoho hodně trápí rušení, použije optický kabel. I u těch optických kabelů jsou obrovské cenové rozdíly. Hrají naprosto identicky, přenášejí světlo, rušení tam není. Zase se najdou lidi co budou tvrdit, že rozdíl slyší. Budou to tvrdit do doby, než jim pětkrát po sobě uděláš ABX test stejně jako s metalickým kabelem.
Prostě některé firmy už neví, jak by vytáhly lidem peníze z kapsy a zapálený "netopýr" slyší i trávu růst.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 7. 4. 2021 07:08

martas38 píše: Ty levné i drahé kabely jsou vodiče, je to pět drátů. Kabel za 30Kč i za 30 tisíc Kč přenese rušení úplně stejně, pokud do něj nějaké např. z PC vstupuje.

Ne, není to pět drátů. Jde o pouhé čtyři dráty, a to páté je stínění, po celé délce kabelu, uvnitř kterého jsou ty zbývající čtyři dráty. Jak plyne z článku http://www.yoctopuce.com/EN/article/usb ... rs-as-well , zdaleka ne všichni výrobci USB kabelů si s nějakým stíněním lámou hlavu. Možná se k tomu staví podobně jako Ty, a spousta dalších. A často mají pravdu - tiskárně na nějakém tom stínění asi nesejde.

martas38 píše: Pokud to někoho trápí, použije oddělovač s optočlenem za tři tisíce, místo kabelu za 30 tisíc. Navíc ten optočlen bude na rozdíl od kabelu fungovat.

Optočlenem nic nezachráníš - pokud za ním následuje nekvalitní USB kabel.

martas38 píše:DAC žádné rušení nepřevádí, ani ho žádné rušení nemate.

DAC je složité zařízení, které zpracovává digitální signál, a převádí ho na analogový. Je naprosto jasné, že Tvé tvrzení je hrubé zjednodušení situace, vyplývající z nepochopení podstaty problému.

martas38 píše:Pokud do převodníku vstupují stejné jedničky a nuly jako byly na druhé straně do kabelu poslány, je výsledek naprosto identický.

Nevím přesně, co to má být, onen “výsledek” .. ?

martas38 píše:To jak DAC funguje uvnitř se dá snadno zjistit.

No tak sem s tím, popiš nám, jak doma zjišťuješ, jak funguje Tvůj DAC. Provádíš to v reálném čase, nebo až následně, nějakou zpětnou analýzou ?

martas38 píše:Pokud někoho hodně trápí rušení, použije optický kabel.

No jo, ale tohle je diskuse o vlivu USB kabelů ...

martas38 píše:Budou to tvrdit do doby, než jim pětkrát po sobě uděláš ABX test stejně jako s metalickým kabelem.

A jako s čím jim ten test uděláš ? Z toho, co píšu vyplývá, že různé DACy jsou na vliv kvality USB kabelu různě citlivé. Dále že závisí na provedení toho kabelu, a také na jeho délce. Takže i když Ty si s jednou variantou nakrásně uděláš test, kde nic nezjistíš, ještě to neznamená, že u jiné varianty nebudou ve zvuku znatelné rozdíly. A to předpokládám jaksi automaticky, že kvalitní zvuk jseš vůbec schopen poznat, a že třeba co je to jitter Ti je dobře známo.
introvert
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků