Oehlbach, nebo AudioQuest ?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod introvert 18. 8. 2021 06:37

Která z těchto firem je dle vás lepší? Řekněme, že bych chtěl RCA nebo XLR kabel, nějaká délka, určitá cenová relace. Nebo nějaká úplně jiná? Třeba Kimber Kable?

A ještě - v jaké cenové relaci byste třeba koupili 1m RCA-RCA kabelu, nebo XLR male-XLR female? Tahle recenze mě docela rozhodila https://www.alza.cz/audioquest-audio-ev ... =1#recenze (Jan, Vinohrady) :-)

Je nějaký rozdíl mezi jedním dvojitým (stereo) RCA kabelem, a dvěma mono ?

Jinak pro zájemce - srovnání RCA kabelů jednoho britského audiofila / youtubera: https://youtu.be/J7Opv0Zx6Mc
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 18. 8. 2021 07:12

Osobně bych do RCA-RCA kabelu 1m neinvestoval nikdy víc než litr, spíš míň, patrně by na to měla vliv cena propojovaných krabiček ve smyslu, že by mě bylo stydno propojovat zařízení v ceně padesát tisíc kabelem v ceně 250Kč. Na rozdíl od sluchátkových a repro kabelů se mi tam nikdy nepodařilo slyšet rozdíl, u digitálních kabelů už vůbec ne. To jestli je to ušima, či aparaturou, případně "nízkou" cenou kabeláže, jež jsem zkoušel je otázka, ale takový mám názor. Podle mě náušníky/nástavce na sluchátka udělají 100x větší změnu, než signálové kabely a 10x větší změnu než kabely mezi zesilovačem a měničem.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 18. 8. 2021 07:34

martas38 píše:Osobně bych do RCA-RCA kabelu 1m neinvestoval nikdy víc než litr

No právě, to je cena toho kritizovaného Evergreenu. Hned se naskýtají otázky - jde o hodnověrnou výpověď? Co když jde o pouhé fantazie, psychoakustický sebeklam? Nebo vliv jiných komponent v sestavě? A i kdyby to byla alespoň částečně pravda, na jaké úrovni by tohle mohlo být z větší části eliminováno? A ví to někdo z vlastní zkušenosti, nebo o tom jenom někde četl, nebo slyšel?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 18. 8. 2021 09:16

Mám následující zkušenost a tak se o ni podělím. Do svého zvukového řetězce (popis níže) jsem nedávno nakoupil právě RCA a repro kabely. Doposud jsem měl běžný reprokabel o průměru 2x4 (2,5m) a RCA kabel Hama se zlacenými konektory lisovanými z výroby. Ze široké nabídky jsem na základě recenzí a testů vybral repro kabel Chord Rumour X (2x1,31; 2,5m)) a kabely RCA QED Profile Precision (dělka 1m), které spadají do "zaplatitelné" třídy. A dobře jsem udělal. Zvuk dostal opravdu jiné parametry. Ne, nebyl to jasný WOW efekt, ale otevřel se prostor, zpřesnily a zhutněly basy a středové pásmo získalo na přehlednosti. Vyzkoušel jsem mnoho skladeb, které mám naposlouchané a opravdu nastal jednoznačný posun v kvalitě zvuku. Nutno říci, že jsem byl původně ke kabelové "alchymii" skeptický, ale moje zkušenost mne jasně přesvědčila. Nejsem si však jist, zda něco podobného bude fungovat také u základních komponentů. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků