Vyrábějí se propojovací kabely USB A -> optical?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 6. 1. 2022 17:57

Ahoj,

vyrábějí se kabely "USB A female -> optical" nebo "USB A male -> optical"?

Syn dostal k DAP SONY NW-A55L reprobedny Lenco SPB-260BK.
DAP má na WM-Port konektoru výstup pouze digitální, ne analogový.
Proto se ptám na výše uvedené 2 typy kabelů.

Zatím se mi podařilo propojit DAP a reprobedny pouze pomocí 3,5mm sluchátkového výstupu DAP do AUX 1 vstupu reprobeden. Rád bych ale, pokud to je možné, využil digitálního výstupu signálu, protože reprobedny
mají optický vstup.

K DAP se dá zakoupit redukce Sony WMC-NWH10 USB Conversion Cable for Hi Res Audio Output (WM-Port -> USB female).
K ní by byl třeba propojovací kabel "USB male -> optical".

Druhou teoretickou variantou je použít s přehrávačem dodaný kabel WM-Port -> USB A male.
K němu by pak byl potřeba propojovací kabel "USB A female -> optical".

Vyrábí se standardně alespoň jeden z uvedených propojovací kabelů?

Předem díky za radu.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2022 18:58

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 1. 2022 19:37

To je konvertor USB na optickou sit, to asi ne. Tady je potreba USB na SPDIF / optical toslink. Nejaka obyc. redukce na tohle podle me neexistuje, tady bude potreba externi interface / zvukovka a kdovi, jestli to s tim DAPem bude fungovat. Nevim jak ten DAP a WM-Port funguje a co to bude delat, kdyz se pripoji neco takoveho:
https://www.audiophonics.fr/en/digital- ... 13739.html

https://www.minidsp.com/products/usb-au ... reamer-box

https://www.tsbohemia.cz/topping-d10s-b ... erm=383377
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2022 20:14

Tak to se omlouvám.
Možná něco takového:
https://www.amazon.com/Digital-Interfac ... 373&sr=8-4
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ilja2001 6. 1. 2022 20:34

Co tohle na propojení?
https://www.profi-dj.cz/zvukova-technik ... niverzalni

Akorat jsem se nikde nedocetl, jaky signal to vlastne prenasi. Normalne bych si tipnul, ze analog, ale kdyz ten WM port ma byt digitalni, tak nevim.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 1. 2022 18:00

Díky moc všem za tipy na propojení.

ilja2001: Tento kabel jsem našel na japonském Amazonu ještě v dalších 2 délkách.
Tuto středu dopoledne jsem psal na českou podporu SONY, jestli lze pomocí tohoto kabelu propojit uvedený přehrávač a reprobedny.
Zatím jsem nedostal žádnou odpověď. Je možné, že to konzultují přímo v Japonsku. :-)

Výrobky SONY mám moc rád pro jejich kvalitu.
Třeba jejich TV mám již déle než 11 let bez jakéhokoliv problému.

Tím ovšem pozitiva bohužel končí, pokud jde o značku jako takovou.
Co se týká možnosti dokoupení originálního příslušenství k jejich DAP zde v ČR, je to jedná velká katastrofa. Lze zde relativně běžně koupit pouze datový a nabíjecí kabel WM-Port <-> USB-A.
Jen o málo lepší je situace v ostatních zemích bývalé západní Evropy.
Maximální výběr originálního i neoriginálního příslušenství je bohužel jen v Japonsku.

Pokud jde o poprodejní podporu, myslím, že chtít odpověď do 48 hodin od odeslání dotazu, pokud v této lhůtě není ani jeden nepracovní den, není přemrštěný požadavek. Minimálně české SONY to ale vidí jinak, jak se zdá. :-) Jestli se neozvou v dohledné době, pošlu dotaz přímo na japonské SONY. Tam by odpověď mohla být rychlejší.

Bude-li to technicky možné, rád bych propojení vyřešil kabelem WM-Port - 3.5 mm jack.
Když by to nebylo možné, musel bych vybrat některou z "krabiček", které jste mi doporučili.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod reproman 8. 1. 2022 18:54

USB na audio optiku není kabel, ale převodník. Funguje to jako externí zvukovka/DAC.
Pokud se ti neprotiví nakupovat z Číny, tak se hodí třeba toto.
Řadu podobných udělátek z Aliexpressu nacházím rebrandovaných (a za patřičně vyšší cenu) i na tuzemských obchodech. Optický výstup je tady zaintegrovaný do 3,5mm Jacku, takže je pro optiku potřeba koupit kabel s odpovídajícími koncovkami.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 1. 2022 20:02

Reproman: V tomto tématu jsem se původně nechtěl rozepisovat podrobněji o konektorech na zadní straně reprobeden.
Chápu nicméně, že mnou uvedené varianty propojení kabelů mohou být nepřehledné. Takže doplňuji, že vstupní konektory na reprobednách jsou: AUX 1, AUX 2, USB, koaxiální a optický.

Na USB portu lze dle návodu k reprobednám údajně přehrávat jen soubory ve formátu MP3.

Do AUX 1 nebo AUX 2 by bylo možné zapojit kabel WM-Port <-> 3.5 mm jack, o kterém psal i ilja2001, pokud je výstup na jacku analogový. Na to jsem ptal SONY podpory a zatím nemám odpověď.

Další možností je použití redukce Sony WMC-NWH10 USB Conversion Cable for Hi Res Audio Output (WM-Port -> USB female), která má mít na USB portu digitální výstup, v kombinaci s propojovacím kabelem "USB male -> optical", pokud se takový vyrábí.

Poslední variantou je použití s přehrávačem dodaného kabelu WM-Port -> USB A male. K němu by pak byl potřeba propojovací kabel "USB A female -> optical", pokud se takový vyrábí.

Díval jsem se na odkaz. Pokud tomu správně rozumím, fungovalo by toto zařízení jen v mé variantě 2.
Tzn. z DAP by vedla redukce Sony WMC-NWH10 (WM-Port -> USB female) s údajně digitálním výstupem na USB. Do ní by bylo připojeno toto zařízení. Do něho by pak byl připojen optický kabel s oboustrannými Toslin konektory.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod marts 10. 1. 2022 15:03

Co jsem se díval na příslušenství k přehrávačům SONY NW, tak pouze WMC-NWH10 je určen k výstupu zvuku. Všechny ostatní adaptéry jsou pro vstup, buď pro nahrávaní nebo k použití přehrávače jako externí DAC (dodaný USB kabel).

WMC-NWH10 se připojuje do USB DAC nebo k aktivním bedýnkám které umí pracovat jako USB DAC (což jaks zmínil ty Lenco nejsou).
https://helpguide.sony.net/dmp/nwzf880_ ... eaker.html

Použít výše zmíněný převodník z AliExpressu ale nastoluje otázku, jestli ten přehrávač utáhne napájení takového DAC, předpokládané použití WMC-NWH10 je se zařízením které má své vlastní napájení. Možná tam zařadit mezikus který připojí dodatečné napájení 5V.

Ale je otázka jesli to řešit takto, když ze sluchátkového jacku to jede v pohodě.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ondrasheq 10. 1. 2022 15:41

Souhlas. Do takové konfigurace nemá smysl vnášet další pochybné složitosti. Propojit to analogově je legitimní řešení, roli DACu tím předáte DAPu, což je optimální a jednoduché.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 7. 2. 2022 13:11

Takže kabel, o kterém psal ilja2001, před časem v pořádku přišel.
Neměl jsem čas se tomu hned věnovat, a proto píšu své zkušenosti až teď.
Třeba to pomůže i někomu dalšímu v podobné situaci.

Světe div se, ale propojení SONY NW-A55L a reprobeden Lenco SPB-260BK tímto kabelem (tzn. WM-Port <-> 3,5 mm stereo jack male) funguje! :D
Dokonce lze v případě potřeby regulovat hlasitost přehrávaného zvuku i přímo na přehrávači, pokud je hlasitost na reprobednách již nastavena na maximum.
O možnosti regulovat hlasitost na přehrávači při propojení tímto kabelem se ostatně výslovně píše na krabičce kabelu.

Buď tedy neplatí tvrzení, že na WM-Portu přehrávače je pouze digitální výstup zvuku, nebo je v kabelu zabudovaná nějaké součástka, která převádí digitální signál na analogový.

Tím se podařilo vyhnout riziku double ampingu, pokud bych musel použít místo WM-Portu sluchátkový výstup přehrávače. Za mne tedy v tomto směru téměř maximální spokojenost.
Jen kdyby člověk nemusel nejdříve zdlouhavě pátrat na Internetu a hledat, jestli by obě zařízení přece jenom nešla nějak propojit, když už "podpora" SONY nestojí za moc.

Nicméně se ukázalo, že délka kabelu 60 cm bude bohužel asi nedostatečná.
Reprobedny budou umístěny na držácích připevněných na stěně nad psacím stolem s policovým nástavcem. Přehrávač bude asi někde v tom policovém nástavci.
Bude tedy potřeba prodlužovací kabel 3,5 mm stereo jack female <-> 3,5 mm stereo jack male takový, který by kromě přenosu vlastního signálu zachoval i možnost ovládat hlasitost přehrávaného zvuku i na přehrávači.

Máte někdo tip na nějakou prodejnu, příp. poslechové studio v Praze, kam bych mohl přijít s přehrávačem a kabelem WM-Port <-> 3,5 mm stereo jack female a vyzkoušet jimi prodávané prodlužovací kabely s nějakými jimi nabízenými aktivnímu reprobednami, které nefungují jako USB DAC?
Potřebnou délku prodlužovacího kabelu odhaduji mezi 0,5 m až 1 m. Kabel určitě kvalitnější, aby nedocházelo k degradaci kvality zvuku.

Předem díky moc za radu.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků