Jaky typ kabelu hdmi 2.1 na atmos?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Emin81 19. 8. 2022 18:41

Ahoj vsem.
Konecne jsem si nasetril na repraky,ktere jsem chtel jiz dlouha leta.Vybral jsem Klipsch 5+1 a k tomu horni repro atmos.Jen se nemuzu odhodlat k vyberu za a/propojovacich kablu od zesilovace k reprakum a basaku,ale hlavne za b/od recieverem k tv.Nejvetsi"sranda"je,ze jsem byl ve dvou ukazkovych studii,kde jsem si vybiral komponenty,ale ze by mi nekdo zdelil,ze mezi recievrem a tv ma byt naky kabl hdmi s oznacenim 2.1 kvulu atmosu e ARC se nikdo ani nezminil.Nahodou jsem na to narazil a pry s klasickou tv arc si atmos nepustim.Takze me ceka nakuo nove tv...Jsem total amater.Repraky budu mit doku nezdechnou.Jen na filmy.Vim,ze jsem se rozepsal,ale muzete prosim nekdo poslat odkaz,jaky typ hdmi 2.1 mam koupit?popr jaky propojovaci kabely mezi reciev.a reprosema???Z 99%to nepojede ani z pulky vykonu..moc diky za pomoc.
Emin81
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PCDaemon 19. 8. 2022 19:26

Dolby Atmos môže byť v rámci Dolby Digital Plus, to je stratový formát a (väčšina steamovacíh služieb Netllix, HBOMax ...) a Dolby TrueHD, bezstratový formát (Bluray disky, rip z Bluray disku). Takže HDMI 2.1 a eARC treba len na prehrávanie bezstratového formátu, ktorý ide z TV do receivera, inak stačí aj ARC a HDMI 2.0 kábel.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 20. 8. 2022 13:18

Na jakékoliv 4K a všechny zvukové formáty včetně bezztrátových stačí HDMI 2.0. Pokud to máš blízko 1-1,5m kup jakýchkoliv značkový za pár korun.

HDMI 2.1 je nutný k něčemu jinému viz zde: https://avmania.zive.cz/kupujeme-televi ... ci-hdmi-20
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Emin81 20. 8. 2022 15:24

Ok.moc diky za pomoc...
Ja jen,ze kdyz ctu na guglu ,ze napr.... Rozšířený zpětný zvukový kanál (eARC) ovšem nyní umožňuje přes HDMI 2.1 připojení přenos nekomprimovaného zvuku v plném rozlišení. Výsledkem je, že si můžete užívat zvuk v Dolby Atmos .Tak jsem si jen nebyl jisty,ale i tak jste mi pomohli...diky
Emin81
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků