Chord Hugo 2 jak propojit se zařízením s USB-C

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mikkke 30. 10. 2022 20:20

Ahoj hifisti, hledám řešení, jak kvalitně propojit Chord Hugo 2 s PC, iPadem, mobilem. Pokud jde o PC s USB-A neni problém, kabelů je dost, pokud ale jde o PC/MAC/iPad/Tel. s USB-C, zde už problém je. Na trhu je velmi málo dobrých kabelů s koncovkami microUSB(Hugo2) to USB-C, vlastně vím jen o Nordost Red Dawn cca. kolem 10k, jinak nic. Pokud bych koupil solidní kabel, např. Audioquest Carbon USB-C to USB-C (cena kolem 4500)a použil adapter z USB-C na microUSB (takový ten jen bez kabelu) opět je jich málo a kvalita s otazníkem(FIXED, Premiumcord apod.), bude to na prd? (tohle řešení by se mi zamlouvalo, ale nevim, kdo dělá dobrý adapter z USB-C na microUSB, netušíte někdo? Tady bych měl solidní kabel využitelný do budoucna a adapter od dobrého výrobce by zvuk snad nezhoršil o tolik).
Pokud použiju redukci s kabelem, např. Audioquest Dragontail USB-C ke kabelu např. Audioquest Carbon microUSB to USB-A, zbytečně do řetězce dávám další káblík nižší kvality, to je myslim horší řešení. Pak ještě by šlo microUSB to USB-A kabel, např. Audioquest Carbon a k němu adapter od Audioquest USB-A na USB-C, ten se dělá. Samozřejmě bych rád kvalitní zvuk, ale zas 10k za kabel od Nordost, který si ani nikde nejde vyzkoušet.. trochu váhám. Tak babo raď nebo profíku raď?
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 10. 2022 20:56

Asi bych tu digitální kabeláž zas až tak neprožíval. Pokud to není vyloženě ***** za 15Kč z čajny, neměly by se ti tam ty jedničky a nuly ztrácet. Pravda nikdy jsem neměl USB kabel za 10 tisíc, ale když jsem porovnával noname USB kabel s kabelem AQ Forest, rozdíl jsem nevnímal. Co mám vyzkoušené, tak naprosto bez problému je třeba kabel FiiO CL06, nebo COZOY Type-C to Micro USB. Oba jsem dřív provozoval s Chord Mojo, ale jsou dost krátké.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 10. 2022 21:47

Osobně používám k propojeni PC a Hugo 2 erhernetový kabel a switch. Tedy k tomu je ovšem nutno si dokoupit modul 2Go. Pak není třeba si nějakými USB kabely vůbec lámat hlavu. U nich ovšem nejde o to, že by se snad nějaké jedničky či nuly ztrácely, ale kolik rušení pomocí takového kabelu do systému pronikne, a jak to naboří jeho funkci.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 10. 2022 21:53

Ano, s tím souhlasím, že kabel může nachytat zvenku rušení, například od mobilu. Ale pokud je připojen do PC, které nemá lineární zdroj, nemá odstíněné problematické komponenty (jako že tohle 99% PC nemá), tak naprostá většina rušení proteče do Huga už z toho PC.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 10. 2022 22:20

martas38: I já souhlasím, nicméně to řešení s ethernetem a 2Go je (alespoň v mém případě) po zvukové stránce zcela vyhovující, přestože mám PC neodstíněné, jak píšeš.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 10. 2022 22:25

To bezesporu je. Ethernet je proti rušení velice odolný, navíc komunikace probíhá tak, že ho prakticky vylučuje. I když už jsem se taky setkal s bláznem, co mi tvrdil, že kvalitní zdroj a napájecí kabel k routeru má velký vliv na zvuk...

Ostatně i u Moja se říká, že s Poly přes wifi či z karty to hraje líp, jak při jiném zapojení, bohužel jsem nikdy Poly neměl v ruce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 30. 10. 2022 22:57

martas38 píše:I když už jsem se taky setkal s bláznem, co mi tvrdil, že kvalitní zdroj a napájecí kabel k routeru má velký vliv na zvuk...

Tak s tímto jsem neexperimentoval, k routeru, notebooku i switchi používám zdroje, které k nim dodali výrobci. Čirou náhodou se k této problematice vyjádřil před pár hodinami i sám Velký Linus :D https://youtu.be/NMFQ3YvR3Eo
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 10. 2022 23:37

Linuse znám akorát Torvaldse :)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mikkke 1. 11. 2022 14:27

Díky pánové za názory. Samozřejmě Chord 2go je velmi dobrá myšlenka, ale poměr cena/výkon? 25k, ano bude to čistší řešení, ale zdroj zvuku mám, ethernet plánuju využít od routeru do PC, takže za mě bych se měl blížit řešení s 2go, když použiju dobrý USB kabel. Kablík od Fiio vypadá dobře, ale je fakt kraťoučký.
Mikkke

Nokia 3210, Nokia 6310i, SE D750i, Nokia N82, SGS, SGS 3, SGS 6 64gb pearl white, SGS 9+ 256gb sunrise gold, SGS 10+ white
mikkke
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků