Jakou značku kabelů doporučujete?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod LukasX 19. 1. 2008 19:08

Zdravim.
nechci zacinat zbytecne dalsi tema. Vim, ze hifisti ohrnou nos, ale ja bych rad strizlivou odpoved :o)
Dneska jsem byl v obi a zjistil jsem, ze tam maji metraz medenou dvojlinku 2x2,5mm - za 30kc metr.
Da se toto s uspechem pouzit k reprakum na zhruba 7m? Repraky budou magnat quantum 503 a av reciever onkyo 605. Nebo neriskovat a radeji koupit "znacku"? Co si myslite?
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod fernetik 19. 1. 2008 20:07

myslim ze keby si porovnal rozdiel medzi znackovym a neznackovym kablom.tak by si rozdiel nepoznal./samozrejme keby sme porovnavali kable rovnakeho prierezu
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 1. 2008 20:55

Jestli je to hlavne dobre odstinene tak by to mohl jit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LukasX 19. 1. 2008 23:27

dobre odstinene znamena, ze kolem tech vodicu je tak 1mm silna "buzirka - plastova izolace"?? Tak to tam bylo - co jsem videl v obchodech poradny kabely, tak izolaci meli na pvni pohled stejnou.
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 20. 1. 2008 00:04

LukasX
Tienenie a izolacia nemaju nic spolocne. Tienenie mas uzemnene opletenie (alebo foliu) okolo vodicov signalu.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LukasX 20. 1. 2008 10:00

Aha, tak to potom nevim. ¨
Pod tou pruhlednou izolaci byl videt primo svazek kroucenych medenych dratecku (lanko).
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod cannon522 20. 1. 2008 10:45

CARDAS
cannon522
Junior

Odeslat příspěvekod DC20 20. 1. 2008 11:04

Teraz pozeram, ze to chces na repra tie kable. Tam sa ziadne tienene kable nepouzivaju. Klasicka dvojlinka by mala stacit. Ale radsej by som kupil orig. repro kable. Daju sa kupit za podobnu cenu.
Takto vyzeraju (byvaju aj s nepriehladnou izolaciou - ciernou):
Obrázek
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fernetik 20. 1. 2008 13:27

to co tu niektory nikdy nevideli repro kable?
**Naco si nepamatam to sa nestalo**
Core2Duo E6400@3,6GHZ
Corsair 2x1024MB DDRII 1066MHZ
GeForce GTX280 1GB

Cowon D2 4GB black(fw 3.57)+ Kingston SD 2GB + Sennheiser PX100 + Etymotic ER6i Black
fernetik
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod LukasX 20. 1. 2008 13:34

ano to jsou presne co tam meli. Ale byly za 30kc/m. Kdekoliv jsem se jinde dival, tak 2x2,5mm zacina na nejakych 70ti - coz pri poctu nejakych 100m celkem uz bude znat :o) Proto se ptam, jestli to na zminovane sestave nejak muzu pocitit nebo ne. Sam jsem spis na strane nazoru, ze s kabelama se to nema prehanet (99,999999 med atd ...), ale zas bych nechtel neco moc podcenit (vse je otazkou rozumneho kompromisu)
Lukáš Budínský
LukasX
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 1. 2008 13:34

Taktak, na repra není potřeba stínění - jednak tam je signál natolik zesílený, že se spíš vyzařuje, než aby byl rušen vnějšími poli, druhak je tam příliš nízká impedance na to, aby se tam mohl nějaký signál naindukovat v dostatečně velké úrovni, aby ho mohlo být slyšet i byť jen třeba v pauze mezi slovy nebo písničkami z repráků - zesilovač je z výstupní strany těmito signály neovlivnitelný.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jack Sparrow 24. 1. 2008 16:40

Taky sem hledala kablíky a našla sem jeden tady, za docela ok cenu, snad to pomůže http://www.videoexpert.cz/repro-kabely/ ... l-2x-2-5mm
Život je krááásný ...
Jack Sparrow
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 1. 2008 20:23

Nechci být nespolečenský ke kolemjdoucím, obzvlášť pokud jsou to dámy, ale jděte s celým Ag nebo Cu/Ag káblem do ........ (víte kam, nejlíp na horoucí skálu). Je to všechno balamucení spotřebitele, rozdíl ve skutečné hodnotě odporu mezi Cu a Ag kabelem o průřezu 1,5mm2 se pozná až při délce nějakých řádově desítek-stovek metrů, kdy se teprve odpor začne výrazněji přibližovat k 1/10 charakteristické impedance reproduktorů. Pak teprve může docházet ke slyšitelnému ovlivnění nějakých částí přenášeného spektra. Kdyby se v "odborných" časopisech nezveřejňovaly jen podplacené "testy" ale skutečné "slepé" zkoušky, neměli by autoři podobných snobáren vůbec žádné kšefty...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod feliz navidad 3. 3. 2008 22:08

Naprosto dostačující kabel pro reproduktory je šňůra CYSY 4x1,5mm zapojená do kříže. Ti co mají víc než 100W na kanál a skalní puristi nechť použijí CYSY 4x2,5mm.
Nevadí mi, že mě předjel. Ale nas**l mě, když ve 160 řadil z dvojky na trojku...
feliz navidad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dragoboarder 26. 4. 2008 11:58

zaujimalo by ma co si myslite o kabloch Bandridge co sa tyka zapojenia na reprobedne ?
dragoboarder
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka