Antenní kabel

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 2. 2020 02:36

Bude tento anténní kabel vhodný a dobře vyhovující pro propojení satelitního anténního vstupu na TV s anténní zásuvkou? Přes tento kabel by měl jít z TV i proud pro napájení motoru pro natáčení satelitní antény. Já se v těchto věcech příliš nevyznám a tak se ptám těch co se v tom vyznají možná lépe než já.
https://www.aliexpress.com/item/32888155382.html
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 19. 2. 2020 05:07

Klasická RG6, je úplně jedno jaký tam bude. V Každém elekru 1,5 šňůry za 60Kc. Jinak, to napájení motoru by zvládl aj zvonkový drát, tak bych byl klidný.
_Rocco_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 19. 2. 2020 13:17

Tohle bych k tv ani satu v životě nepoužil,ikdyby mi to poslali zdarma-BELDEN 121,125,+KONCOVKY a udělat radši sám,kolem klasické RG6 to taky ani nešlo,stínění mizerné ,utlum-nebrat!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 19. 2. 2020 13:39

Jak píše spyko: jedině Belden H121/125 - a na ven UV odolný PE (černý) a jenom do vnitřních rozvodů PVC (bílý). Osadit F-konektory.
Hlavně k tomu nepouštět nějakýho elektrikáře, pro kterýho je drát jako drát:-). Dnes jsem na jednoho takovýho u zákazníka narazil, roztahal drátem/cykynou repro rozvody.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 2. 2020 14:28

_Rocco_:
Mne se jednalo mj. o to, že ty některé anténní koaxiální kabely jsou označené i jako vhodné pro WiFi a tak nevím jestli je v tom nějaký rozdíl jestli je ten kabel pro WiFi, satelit nebo něco jiného a nebo je to jedno. Také nevím jaký proud na napájení motoru přes ten kabel půjde a aby se tím kabel zbytečně nezahříval, ale asi to bude zanedbatelné a není se třeba tím příliš zabývat. Ono v těch kabelech se šroubovacím F konektorem není až tak velký výběr a navíc jsou to většinou kabely 1,5 m dlouhé a více a mne by stačil tak asi 0,8 - 1 m. Většinou bývají v ceně kolem 100 a více Kč, ale dají se najít i levnější. Bývají dražší než ty s nešroubovacím konektorem. Nejlevnější jsem našel tento. Asi se podívám v obchodech po okolí jestli něco za dobrou cenu nenajdu. Ještě jsem viděl ty kabely s nějakým válečkem před jedním z konektorů nebo i oběma a nevím co to je a jestli by i takové kabely pro můj účel byly vhodné.

spyko píše:BELDEN 121,125,+KONCOVKY a udělat radši sám,
Tak tohle bych sám určitě nedělal protože to neumím a výsledek by tak mohl být horší než ten kabel z Číny a proto raději hledám něco hotového.

merhaut píše:na ven UV odolný PE (černý) a jenom do vnitřních rozvodů PVC (bílý).
Tak jak jsem psal potřebují to na propojení TV s anténní zásuvkou a to vše mám doma v pokoji a ne venku.

Jinak děkují všem za odpovědi.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 19. 2. 2020 14:50

Pozor na hotovou kabelovou konfekci! 3/4 problémů, které řeším v bytech s příjmem tv se týká sračkovitých kabelů. Útlum 30 dB na třech metrech není výjimkou. Nech si od nějakého místního anténáře vyrobit kabel na míru z Beldenu!
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků