DVB-T anténa do paneláku

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 14:47

Dobrý den,
potřebuju poradit. V domě máme sice zavedenou společnou anténu, ale výsledek je hrozný, občas kostičkují i ne-HD programy, HD vůbec nechytnu. Podotýkám, že to máme k Žižkovskému vysílači ani ne 5km autem.

TV je umístěna v obýváku, který je bohužel přesně na druhé straně bytu než ložnice - ze které je na vysílač přímý výhled. Což je přes tři stěny. (teď neřeším, proč má společná anténa na střeše (!) ty problémy)

Dotaz zní - bude mi na plný a nerušený příjem stačit nějaká lepší pokojová anténa (jaká?), nebo bude lepší koupit nějakou venkovní, vrznout ji za okno ložnice a koaxiál si táhnout krs celý byt po zdi?

Bude dobré třeba tohle? https://www.alza.cz/evolveo-hdo-d425437 ... 1285#popis Nebo bude stačit nějaká ta pokojovka?

Já vím, že můžu objednávat z e-shopu furt dokola různé varianty a do 14 dnů to vracet, dokud se netrefím, ale zrovna tenhle přístup je mi trochu proti srsti, to se raděj poptám odborníků. Tak co myslíte? :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 14:58

Na tu zešilovací anténu z linku rovnou zapomeň - ta je na příjem na větší dálku, do míst se slabým signálem. Pokud tvrdíš, že to na Bilakův prst máš 5km autem, rozhodně neprovozuješ dálkovej příjem - taková anténa je pak jako chodit s lodním kanónem na holuby. Spíš se tě optám - víš, že v Práglu se DVB-T jako ze Žižkaperku vysílá na totožnejch kanálech i z Cukráku - akorát s obrácenou polarizací? Nebylo by pro tebe jednodušší využít tenhle směr? Samozřejmě nepíšeš na kterou světovou stranu máš z bytu ten Žižkaperk - ale Cukrák je v podstatě z celýho centra Práglu směrem na jih až jiho-jiho-západ ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 15:12

To jsem nevěděl. Bydlím v Nuslích, a ten obývák mám v podstatě přesně na jih - vlevo mi sluníčko vychází, vpravo zapadá :). Ale přímá viditelnost na Cukrák není, pár baráků ještě cloní.
Tak myslíte, že by stačila nějaká pokojovka? Nebo prdnout něco na balkon? Fakt jsem laik, když z toho neteče krev tak to neumím opravit... :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 16:33

Jako venkovní musí stačit něco z těchhle:
http://www.ges.cz/cz/antena-tp-digi-7-GES08102472.html
http://www.ges.cz/cz/antena-tp-7-GES08102465.html
http://www.ges.cz/cz/antena-digi-GES08102471.html
http://www.ges.cz/cz/antena-logarko-GES08102710.html
http://www.ges.cz/cz/antena-smh-21-GES08102462.html
http://www.ges.cz/cz/antena-svh-21-GES08102464.html
a vždycky BEZ ZESILOVAČE, jen s koaxiálem napojeným pomocí symetrizačního členu - to je tohle: http://www.ges.cz/cz/teroz-t978-GES08102031.html - v některejch anténách už je přímo zapojenej, do jinejch se musí dokoupit. Není potřeba žádný napájení, nic, jen se to našroubuje k sobě a namíří na vysílač - pro příjem Cukráku je potřeba,aby všecky ty "fousy vepředu na anténě" byly vodorovně nebo v případě šikmejch aby byly "víceméně vodorovně", protože Cukrák vysílá s vodorovnou polarizací vlny - na kanálech 59, 53 a 41 - na rozdíl od Žižkaperku, kterej vysílá na stejnejch janálech, ale s polarizací svislou - na ten bys kromě nasměrování musel všecky ty antény ještě "položit na bok", abys dosáhnul dobrýho příjmu.
No a jestli se ti nechce do venkovní antény, tak nějakou pokojovku - ale takovou, aby zase pro příjem Cukráku měla nasměrovanou rovinu příjmu na H polarizaci ... Je to o vyzkoušení, já to zaručit nemůžu, navíc všude po Práglu se na vyšších pásmech (hlavně na tom K59) do příjmu navíc bude motat LTE - ten se musí odfiltrovat zařazením "LTE-filtru" pokud možno ještě do anténní krabice hned za symetrizační člen - prodává se to jako tohle: https://www.alza.cz/lte-filtr-fr-13-d29 ... ozbocovace , https://www.onlineshop.cz/elektronika/t ... 1766P.html , https://www.alza.cz/fuba-lte-filtr-lte0 ... slusenstvi nebo https://www.onlineshop.cz/elektronika/t ... 0196P.html . Tam už je ale o montáž lepší poprosit někoho, kdo aspoň ví jak vypadá "F" konektor a umí ho vybrat pro příslušnej koaxiální kabel, protože je několik velikostí podle průměru kabelu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 16:53

Díky za nasměrování, teď už konečně tuším, kudy vyběhnout :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 17:42

Přinejhorším bys musel kontaktovat svoji dávnou platonickou ctitelku Gábi Smolíkovou a požádat o pomoc jejího synátora Vládínka - ten už by určitě nějaký extra příjmový podmínky nahledal ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 30. 1. 2017 17:55

Si děláš srandu, ale už doopravdy začínám potkávat lidi, kterejm Pišta Hufnágl vůbec nic neříká. To si pak teprv jeden začne připadat starej... :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 1. 2017 18:07

No, když on ten seriál běžel prvně v jistejch letech jen na II.programu a ten v tý době ne každej měl možnost přijímat (osobně si pamatuju že jsem na něj chodil koukat k sousedům, kteří už na rozdíl od mých rodičů vlastnili televizor s možností příjmu II. TV programu) a pak se na něj místo reprízování jen dlouho vzpomínalo, načež jeho další reprízování už bylo zařazený v době, kdy ho spíš zastiňovali "žlutý příšery" = Simpsonovi, "modrý příšery" = Šmoulové případně "zelený příšery" = Želvy Ninja ve velkým požírající pizzu, anebo Gumídci cucající hopsinkovou šťávu a soupeřící s knížetem Ignorem a jeho bandou tupounů, z pozadí šéfovanou tím nejmenším tupounem Stoupou ... Takže my kluci s poněkud historičtějším ročníkem výroby v techničáku jsme asi jediní, kdo si pamatujem Gullivera 5 schovanýho v pouzdře na housle pod postelí a bílýho psa Zorra s jeho morkovýma nábojema do praku ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pišta Hufnágl 6. 2. 2017 08:38

Tak jen aby se vědělo, jak to dopadlo - šel jsem do spec. obchodu nakoupit ty propriety, a zjevně jsem narazil na člověka, co dělá svoji práci poctivě - vyslechl si problém, odmítl mi cokoliv z žádaného prodat a nadiktoval mi, co mám chtít po výboru Společenství vlastníků jednotek, jaká měření a revizi kterých komponent zadat případnému správci anténních rozvodů a že kdyby na to nikoho neměli, tak tam zajde sám.
No, měli, chlapík se v tom povrtal, přidal ten LTE filtr (který tam z nepochopitelných důvodů nebyl) a pic ho - najednou chytáme komplet všechno, i HD.

Takže krom EKKARa patří velké poděkování firmě ATLAS electronic s.r.o., Na Jezerce 12, Praha 4.

Je vzácné narazit dnes v kvelbu na někoho, kdo vás prostě dle vašeho přání neoholí, ale snaží se vám opravdu pomoci... Půjdu si tam alespoň koupit nějaký vymazlený kabel a kvalitní konektory na domácí rozvod, ať z toho něco mají. :)
L 640, W10 (.726)
Pišta Hufnágl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 2. 2017 21:55

Musel jsem to rozdělit, toho offtopicu už zas bylo víc než je zdrávo ...
Takže kde jsme to před chvílí skončili? Jo, tady:
EKKAR dne 6. 2. 2017 13:22 píše:Jo, pokud je někdo poctivej, to se pak dějou věci ... Nejhorší je, že takovejhle člověk bohužel nic nevydělá a následně krachne, protože prostě neumí vydělávat na blbosti nebo nevšímavosti druhejch a ti co tohle umějí zneužívat ho převálcujou ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků