Vylepšení zvuku (bassů) v Octávii 3 - cena do cca 10k

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hitman II. 21. 3. 2021 20:07

Zdravím, pořídil jsem si trojkovou Octavii a chtěl bych si vylepšit zvuk audia. Mám standartní ozvučení - autorádio Bolero,
toto: https://www.sbazar.cz/733222335/detail/ ... edia-cd-sd
a osm reproduktorů (dva v každých dveřích - nejspíš vejškáč a středobass).
Přijde mi, že tomu něco chybí a to něco budou bassy :) Přemýšlel jsem, že bych dokoupil nějaký subwoofer, nejdříve jsem koukal po SW pod přední sedadlo, ale asi by mi tam fyzicky vadil - např. tento:
https://www.ahifi.cz/aktivni-subwoofer- ... z5EALw_wcB
Pak jsem narazil na tuto sadu a dost mne zaujala:
https://www.ahifi.cz/subwoofer-do-skoda ... 3-c-2.html
Vyšlo by to s montáží na cca 10k, což je asi takový strop co bych do toho chtěl dát, ptž auto budu mít tak na dva, max tři roky a nechci do toho moc cpát - nový majitel to nejspíš neocení, nebo minimálně nezaplatí, a vytahovat to a prodávat už je taky takové "nepohodlné" :)

Ale nevím, jestli je vůbec vhodné tento subwoofer zkombinovat s mým stávajícím audiem. Není na něj příliš/zbytečně výkonný a "nepřehluší" mi ostatní (stávající) repro? Chci mít pokud možno vyvážený zvuk, ale ostatní reproduktory se mi kvůli dalším nákladům za materiál a práci moc měnit nechtějí..
Poslouchám hlavně rock/beat - skupiny typu Led Zeppelin, Deep purple, ale i tvrdší - metal, nebo skupiny typu Rammstein a občas i "bassovou" hudbu typu Prodigy, Die antwoord, atp. :)
A vůbec by mi nevadilo, kdyby to hrálo jako Canton v Superbu 2 ;)

Tak co by jste mi prosím poradili? :)
Dík moc!
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lo-fi 22. 3. 2021 21:24

víc pro to, za levno, udělat nemůžeš, nějak to fungovat bude... pořiď k tomu ještě regulaci ať je to uživatelsky the best https://www.ahifi.cz/dalkove-ovladani-g ... c-rtc.html nebo podobnou např https://www.ozvucnice.cz/spinace-a-regu ... i-rca.html
lo-fi
Junior

Odeslat příspěvekod Hitman II. 30. 3. 2021 09:39

Ten regulátor je dobrý tip, díky :)

Jinak mezitím jsem ještě navštívil jeden specializovaný obchod a tam mi místo doplnění o SW doporučili výměnu stávajícího repra za dvě sady (přední a zadní dveře) reproduktorů Blam Relax 165RX + odhlučnění dveří, s tím, že SW by se nedával. Cena by byla podobná jako u doplnění o SW a teoreticky by zvuk měl být vyváženější, plnější (lepší). Jen si nejsem jistý, jestli bude stávající rádio Bolero (jeho zesilovač) dostatečně výkonný, aby to hrálo dle mých představ. Obchodník tvrdil, že ano, že to tak prý dělají běžně a stávající rádio díky nízké impedanci reproduktorů 2 ohmy bude stačit (dokonce říkal, že se kvalitativně dostanu na úroveň Cantonu) ale může to být jen obchodní kec..
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lolofon 30. 3. 2021 21:17

Daj vediet, celkom ma zaujima ako dopadnes. Mam O3 a zvuk na to, ze je to stock radio a repro, je podla mna velmi dobry, treba sa trocha pohrat s EQ (u mna +3 stredy, +1 vysky, ale ty riesis asi opacny problem). Pravda, mam uz svoj vek, takze to uz neriesim ako kedysi.
Mal som aj S3 s Cantonom, zvuk bol samozrejme lepsi, ale nie o tolko, aby som si to kupil za vlastne. Vlastne som z toho rozdielu bol trocha sklamany. Nato kolko reci okolo toho maju, to zlepsenie nie az take vyznamne. Pokial to nevyhulis, tak rozdiel spoznas len velmi tazko, ak vobec. Ten Canton SW nevie ist az tak dole, chyba tomu objem. Na druhej strane hra dost na to, aby si z kufra pocul kadejake pazvuky a rezonancie. Vlastne som to na plne gule pustal len vtedy, ked som chcel inym ukazat, ako to hra. No jo, starnem....
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hitman II. 1. 4. 2021 17:19

Já už také nejsem nejmladší, moje o 15! let mladší přítelkyně si ze mě dělá srandu, že se v tom chovám jak puberťák :))
Já prostě rád poslouchám hudbu při všech příležitostech a pokud možno v každém prostředí a NA HLAS a ten zvuk mi přijde takovej plochej, nudnej, prostě slabej. EQ mi v mém případě opravdu nepomůže, bassy mám skoro na max a žádný velký rozdíl neslyším - EQ není samospásnej a hlavně kvalitní ozvučení má nejlíp hrát na neutrální nastavení EQ :)
Jinak Canton jsem slyšel v Superbu 2 (2008) a zdálo se mi to opravdu super a to hrálo jen rádio..
Snad příští týden (tenhle týden byl na operaci, tak nevím, jestli už bude ready) jedu za týpkem do Chlumce nad Cidlinou, podle všeho tomu hodně rozumí, je vychvalovaný a doporučovaný, tak uvidím, co poradí, pak to rozseknu, ale dalších několik měsíců bude nejspíš čekací doba, takže si ještě počkám, než si to poslechnu.
Pak dám vědět, jestli si vzpomenu :)
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod axton 3. 4. 2021 00:42

Zdravím.
Předchozí verzi Blam Relax mám ve dvojkové Octavii v předních dveřích a můžu je opravdu vřele doporučit.
Za ty peníze i novější verze, bude opravdu super.
Chce to, ale dobře vytlumit dveře, jinak se nedostaví vynaloženého výsledku.
Mají opravdu hutné basy a celkově velmi energický zábavný zvuk. Jejich výhodou je velmi vysoká citlivost a středobas se 2ohm, takže ty basy jdou hodně znát.
Na stránkách Autohifi club je o nich diskuse, tak stačí dohledat.
Magnat MR 780,HECO Aurora-700,Loxjie D30,Hama dit2010
axton
Junior

Odeslat příspěvekod Hitman II. 4. 4. 2021 21:01

Jj, ty Blamy se tváří jako hodně dobrá koupě, s mým rozpočtem, ale na druhou stranu si říkám, jak to bude s tím mým rádiem hrát, vzhledem k tomu, že je jejich výkon jen 20W na kanál, přitom Blam má 75/150W, takže jednoduchou matikou budou hrát na zlomkový výkon. Pokud tedy u toho platí jednoduchá matematika :)
Nebo je to tak, že tím, že mají poloviční impedanci, tak se využitelný výkon násobí dvěmi?
Jaký ty jsi měl zdroj? Také originální rádio bez přidání zesilovače?

A pak je otázka, jestli nedat jen přední repra, jak spousta lidí doporučuje. Vzadu moc nikoho nevozím, ale bude to hrát 2x méně, ne? ;)
A pokud bych dal jen přední, tak nedají se dva kanály spojit do jednoho, abych získal dvojnásobný výkon? :))

Původně jsem právě chtěl tento dotaz vznést na Autohifi clubu, ale nešlo mi se zaregistrovat, házelo to chybu. Teď už to jde, tak to tam asi hodím :)
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 5. 4. 2021 20:38

V tomto případě je nejdůležitější údaj citlivost - ten určuje jak velký hluk nadělají reproduktory z jednotkového výkonu. Blam Relax mají udáváno 93dB vs třeba Sony XS-GS1621C u kterých jsem našel 87dB - v praxi to pak znamená, že při zesilovačem stejném dodaném výkonu budou ty Blamy cca 4x hlasitější.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hitman II. 6. 4. 2021 11:41

To je zajímavé, to je další VELKÉ plus pro Blamy. Vysvětluje to, proč mají takový výkon i při propojení se základními rádii. Navíc jejich nástupci mají udaných dokonce 95dB!

Nevíte náhodou (pokud bych se rozhodl, že připojím jen přední repra) jestli se nedají dva kanály z rádia spojit do jednoho, abych získal dvojnásobný výkon? :)
Hitman II.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 6. 4. 2021 18:05

To by se dalo vyčíst jedině z dokumentace k autorádiu, s největší pravděpodobností to není podporováno.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků