Superb III Amundsen + Canton sound system

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Duke650 13. 9. 2017 08:46

Je tady prosím někdo s konexemi na autorizák škoda nebo dokonce na fabriku v Boleslavi?

Mám v Superbu III kombinaci Amundsen + Canton, už jsou vyměněné repro, vytlumené dveře, nainstalovaný aktivní subwoofer (vše profesionálně, žádné samodomo) ale nedokážeme obejít vestavěný DSP zesilovač a použít jiný externí zesilovač.
Z hlavní jednotky totiž jde signál, který je frekvenčně "ošetřený" na míru toho systému Canton.
Potřebuji z hlavní jednotky dostat plnohodnotný výstupní signál, u Superbu II se to prý "odemykalo" přes diagnostiku.
Oslovené autorizáky se zčásti vymlouvají, že to technicky není možné (což není pravda, protože se normálně dá koupit S III s Amundsenem bez Cantonu)
a zčásti se odvolávají na výrobce, který si prý takové zásahy nepřeje, cituji z mailu

omlouvám se, ale bohužel Vám nemůžeme pomoct. Tato úprava byla možná na předchozím modelu, ale na novém Superbu nebude možná v autorizovaném servisu. Pokud by jsme dělali tuto úpravu museli by jsme vyžádat Škoda auto o uvolnění kodu k novému zesilovači. Vzhledem k tomu, že by se nejednalo o výrobek Škoda tak nám neumožní nakodovani s Vaším vozidlem a zesilovač nebude fungovat.

Předem děkuji za každou užitečnou radu
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 9. 2017 17:45

Pohrozit oznámením na ČOI pro nekalou tržní praktiku, blokující uživateli možnost kombinace s netovárním doplňkem. A pro jistotu nejdřív tu ČOI opravdu kontaktuj a zeptej se, jestli se jima můžeš zaštítit a jestli v případě novýho odmítnutí do toho za tebe půjdou.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dimiak 2. 9. 2019 20:05

Asi si to medzičasom vyriešil ale dá sa to úplne jednoducho.
Stačí sa napojiť VCDSkom do autorádia a nakódovať ho tak že nemá soundsystem.
Potom sa výstupy zmenia zo signálneho na silový a použiješ HI/LO adaptér alebo ak máš zosik z HI vstupom tak môžeš aj tak.
Je to eazy a v origo servise sú hajyli...to je bežné.
Dimiak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda IR 22. 4. 2021 20:40

Ahoj, očekávám, že už máš problém vyřešen, jen jsem se chtěl zeptat, zda se "základní" canton hudba za to stojí, nebo to při výběru auta nemám brát v potaz a vzít základ a upravit si jej?
Tonda IR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 23. 4. 2021 09:48

Ahoj, mňa zasa zaujíma, kde si si dal robiť profi úpravu? Ja som našiel "ahifi" v Brne. Rozmýšľam, že tiež si nechám vylepšiť zvuk v aute ale nechcem nejakých šuplikantov, ale tip top prácu. Ďakujem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 23. 4. 2021 10:26

Ahoj, základní Canton za ty peníze skutečně nestojí. On to ani není Canton, ty vymontované komponenty jsou totální šit. Příplatkový sound systém "věhlasné německé značky Canton" aneb "koncertní síň na kolech" s "působivým výkonem 610 wattů" obsahuje tyto komponenty:
zesilovač D-class noname made in china
Basové měniče noname, brandované jako škoda
středobasové měniče sonavox made in china
výškové měniče sonavox made in china
vše v provedení total low end
ten plastový kyblík aka subwoofer jsem nefotil
Na volném trhu bych za tyto věci nedal víc než 2500
Demontáž "Cantonu" a montáž nových věcí včetně vytlumení dveří dělali v Ahifi Brno, mám tam
dva dvoukanálové zesliovače Gladen - jeden krmí basové měniče, druhý středové a výškové https://www.ahifi.cz/gladen-m-line-125-2.html
https://www.ahifi.cz/gladen-sqx-165-3.html
https://www.ahifi.cz/pioneer-ts-wx130da.html
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 4. 2021 13:21

Takže tiež ahifi. Mňa toto téma zaujíma, tak určite napíš až sa ti podarí vyriešiť problém s pôvodným DSP. Bude ma zaujímať aj celkovo aký máš dojem z výsledku. Ďakujem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 23. 4. 2021 14:17

Já to mám dávno vyřešené, jsem spokojený. SW úpravu mi dělal jeden borec ze Škoda fóra, takže rádio teď do zesilovačů posílá normální linkový signál. Klidně bych se obešel bez toho aktivního subwooferu, jednak kousek vyčuhuje dopředu a jednak je úroveň stažená skoro na minimum.
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 4. 2021 17:13

Aha, ja som nepozeral vôbec na dátum. :) A ako ten subwoofer hrá? Duní to, alebo to aj je na hudbu?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 23. 4. 2021 20:46

Stejný model subw. jsem měl v předchozím autě, s jiným zesilovačem a s repráky od Rainbow tam to dávalo větší smysl. Není to žádný highend, ale kus práce odvede
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků