Volkswagen T4 - jen basy, nebo celé nové repro

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Květys 7. 6. 2021 19:25

Ahoj,

pořídil jsem další T4, ta je v perfektním stavu (po všech stránkách), tudíž si ji nechám dlouho. A samozřejmě bych rád zlepšil ten zvuk uvnitř. Když do T4 sednu z nového osobáku, je to děs :) Nevyznám se, proto...

Prosím vás o diskuzi k otázce, zda pořídit jen k rádiu subwoofer a ten někam "schovat", nebo vyměnit i oba reproduktory na palubovce? Nebo jen ty reproduktory vyměnit? Či zcela jiný nápad?

VW T4 Transporter 2002
Pioneer MVH-S310BT

Děkuji vám.
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 6. 2021 20:06

Jsem měl v T4 pod zadníma sedačkama regálovky Heco a hrálo to super, sub nebyl vůbec třeba.

VP-302-Espresso-oG.jpg
VP-302-Espresso-oG.jpg (4.66 ) Zobrazeno 514 krát
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Květys 7. 6. 2021 20:11

Děkuju. Upřesním, že druhou a třetí řadu sedaček mám skoro pořád vyndanou.
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod 970ka 7. 6. 2021 20:15

Tak pod přední.
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 8. 6. 2021 19:55

Ahoj, nedávno jsem si upgradoval hudbu v autě, jelikož to taky hrálo hrozně. Dopředu komponentní repro a pod sedačku řidiče subwoofer.
Bylo by dobré popsat co je to děs ... předpokládám, že naprosto plochý a zastřený zvuk. Případně pokud chceš jenom zlepšit basy, tak varianta pod sedadlo je naprosto v pohodě, basuje je opravdu dobře. Subwoofer je aktivní, takže odpadá nutnost zesilovače. Za nový kousek počítej cca 5-6 tisíc, osobně bych se nebránil bazarovým kouskům (cca 2500 - 3500).
Nevím, kolik do toho chceš investovat, ale asi bych rovnou vyměnil i ty repro ve dveřích + odhlučnění kvůli vibracím.
Odhlučnění předních obojích dveří počítej cca 1500 - 2000 Kč. Nevím jestli chceš koaxiální nebo komponentní repro, ale v průměru počítej taky tak okolo 3 000 za něco slušného, opět bych šel asi cestou bazaru.
Rádio asi bude ok, má cinchový výstup na subwoofer a aux vstup, který můžeš případně použít na vstup audia z lepšího zdroje.
Pokud si to budeš nechat chtít osadit, tak cenu za práci nevím, já si to dělal sám.
Ještě počítej tak cca 500 za kabeláž.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Květys 8. 6. 2021 23:23

Děkuji. Doma mám aparaturu celkem za peníz, tak mi není líto se trochu vydat :) neb jedu jen hudbu a mluvené slovo, televizi nevedu... a přesto se v těch výrazech nevyznám :)...

Čili:
- zvuk je prostě jak ze starého mobilu, ze starého minirádia, ano zcela bez basů
- moje T4 má repro jen shora na palubovce, levé a pravé. Žádné dveřní, ani zadní. Je to bílá pracovní T4 :)
- "...basuje dobře...je aktivní...". Kdo? Výše zmíněný VP-302-Espresso-oG ?
- koaxiální, komponentní - tomu nerozumím, případně vygooglim :)
Květys
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 9. 6. 2021 11:54

Protože jsi úplný laik, dovolím si jeden odkaz pro pochopení situace s ozvučením dodávky, aby hrála aspoň trochu jako osobák: https://www.ahifi.cz/clanky/detail/vw-t ... ucneni.htm
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků