BLuetooth transmitter do auta pres AUX

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 08:11

Ahoj, poridil jsem starsi vikendovku s peknym audiem a rad bych do toho dostal kvalitni zvuk ze Spotify pres Bluetooth skrz AUX.
Nemate nekdo vyzkouseny nejaky bazmek, co se nabizi na netu? Nerad bych kupoval naslepo, i kdyz jde o par stovek �
Diky moc za tipy.
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 15. 3. 2022 12:58

Ahoj, mám / měl jsem stejný problém. Koupil jsem jak z Alzy tak od číňana něco za pár stovek a kvalita zvuku je horší, než u FM rádia. Jako zdroj jsem zkoušel jak iPhone tak Xiaomi kvůli možné absenci kodeků a nepomohlo. Zjevně podporuje jen SBC.

Takže nakonec do Audi TT jsem pořídil krabičku, kterou mám připojenu na vstupu CD changeru a fuguje ovládání na volantu / na rádiu. Za mě pohodlné řešení. A zvuk bez výrazného zkreslení.

https://allegro.pl/oferta/zmieniarka-bl ... 9414255480

Mají i varianty do novějších aut, uvažuju, že to půjde i do BMW :)
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 13:18

Ahoj, díky za tip.
U mé 911 je problém ten, že u audio systému má prý zvlášť zesilovač a náhrada origo rádia je dost problém (i když ne neřešitelný), protože výměna za nějaké 2-DIN rádio to neřeší a neumí to integrovat ten origo zesilovač.
Navíc mám rád origo look.
Proto koukám na nějakou blbinku s BT do AUX zdířky.
Předpokládal jsem, že to dnes bude již zcela normální, když má bluetooth i pračka :) ale narazit na něco kloudného se mi zatím na podařilo.
Takže díky, mrknu na to.
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 15. 3. 2022 14:08

https://carthing.spotify.com

Píšou tam, že to má i AUX výstup, ale to je bohužel asi provedeno tak, že se přes AUX musí připojit mobilní telefon a ta "věc" je jen ovládací krabička, která ovládá aplikaci v mobilu...
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 14:18

jj, to uz jsem nekde zahledl, ale jak rikas, to provedeni nedava moc smysl...ktery telefon ma dnes jeste AUX zdirku :)
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 15. 3. 2022 14:30

No a klasicky FM transitter s BT by tvoj problem nevyriesil? Viem ze to nie je idealne, ale ucel by to splnilo ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 14:42

Vyřešil, ale raději bych šel touto cestou :)
Asi zkusím toto...

https://www.electroworld.cz/carneo-bt-2 ... a-receiver
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 17:31

Haha, tak nejvetsi ***** je, ze ten jejich PCCM system zrejme vubec nema AUX. Alespon jsem ho nikde v menu ani nenasel. Timto vse pada a omlouvam se �
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod marts 15. 3. 2022 18:11

"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 18:24

Ja mam PCM 2.1 pro model 997.1, pro to se snad letos chysta take plus verze, ale zatim neni v nabidce a s tim, co se deje, je otazka, jestli letos vubec bude. Druha vec je pak i cena vc. montaze teto origo nahrady �
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod marts 15. 3. 2022 19:01

Alternativou je doplnit systém modulem od firmy Dension https://www.dension.com/automotive/prod ... ay-500s-bt

Přidával jsem si kdysi od nich modul do Hondy z roku 2000 - fungoval k plné spokojenosti.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtra01 15. 3. 2022 19:09

Diky, ja ted koukam na postup instalace tohoto:
https://www.mr12volt.com/products/mr12v ... -cdr-23-24
Ale mam trochu strach se do toho poustet, abych si spis jeste “nevydelal” poskozenim cele jednotky radia.
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod xtra01 16. 3. 2022 08:26

Tak jsem zatím šel cestou nejmenšího odporu a objednal jsem FM transmitter Roidmi 3S, na který jsou dost pozitivní zkušenosti. Když to nebude k tomu, půjdu do nějakého BT modulu.
Díky všem za pomoc!
xtra01
Junior

Odeslat příspěvekod Genie 16. 3. 2022 09:07

xtra01 píše:Ahoj, díky za tip.
U mé 911 je problém ten, že u audio systému má prý zvlášť zesilovač a náhrada origo rádia je dost problém (i když ne neřešitelný), protože výměna za nějaké 2-DIN rádio to neřeší a neumí to integrovat ten origo zesilovač.
Navíc mám rád origo look.
Proto koukám na nějakou blbinku s BT do AUX zdířky.
Předpokládal jsem, že to dnes bude již zcela normální, když má bluetooth i pračka :) ale narazit na něco kloudného se mi zatím na podařilo.
Takže díky, mrknu na to.


Přesně pro tento důvod jsem kupoval tu pakárnu :) Protože BOSE s externím zesilovačem + chci original radio. Ale jak vidím, už jsi šel do transmiteru, tak ať Carrera dobře slouží :)
Žijeme jen jednou. Až se v životě za sebou otočím, možná si řeknu, že bych některé věci udělal jinak, ale ničeho nebudu litovat.
Genie
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtra01 16. 3. 2022 10:11

presne tak, diky.
xtra01
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků