Autorádio na USB

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 25. 11. 2010 17:49

Ahojte,

rád bych ženě koupil do Twinga 99 nějaké rádio na USB cca do 2000kč. Nejdříve jsem uvažoval o rádiu na CD co přehraje i MP3, ale problém u Twinga je ten, že rádio je zasunuto v kastlíku v úhlu cca. 45stupňů, tudíž po přejezdu menších nerovností mám strach, že to bude věčně přeskakovat.

Takže prvně jsem měl vybrané toto rádio:
http://www.aamobilmarket.cz/store/goods-44052---.html
Ale je to nencor a nevím co od něho můžu očekávat. Cena je víc než skvělá a nemá to přehrávání CD, což vůbec nevadí. Zato má slot na karty i USB.

Ale dnes jsem se rozhodl, že asi raději více zaivestuji a koupím toto:
http://www.mall.cz/autoradia/jvc-kd-r412
je na USB, ale má mechaniku na CD, což je pro mě zbytečnost...

Které byste raději vzali. Sencor má usb i karty + super cenu, ale je to sencor. JVC má usb + mechaniku (která nebude využívána) ale je to JVC.

Díky za rady ;-)
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 11. 2010 18:42

Sencoru bych se vyhnul, i kdybych měl CD mechaniku využívat jen v momentě stojícího vozidla. Nejde jen o přehrávání, jde taky o funkce FM přijímače, kdy taková dopravní zpráva o nehodě na plánované trase a o nutné objížďce ušetří spoustu času a nervů nebo zpráva o zhoršené sjízdnosti (obzvlášť teď v zimě) může zamezit dopravní nehodě způsobené prostým opomenutím respektu k přírodě. Pro mne vždycky JVC bude na vyšší úrovni než nějaký Sencor - byť by měl cenu sebelákavější... Navíc JVC má AUX i USB vstupy zepředu a v případě koupě kompatibilního typu umí i řídit subwoofer. Ani jedno z těch 2 rádií sice nedosáhne deklarovaný výstupní výkon (4x40 nebo 4x50W), ale u toho JVC by se dalo čekat aspoň poctivých 12-14W díky můstkovému koncovému zešilovači - což u Sencoru nikdo a nic nezaručuje - navíc v popisu uvedená dovolená impedance reproduktorů 8Ω (Sencor) tento výkon ještě sníží...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanDave 26. 11. 2010 09:14

Na CD se vykašli, jdi do USB, to že tam bude "navíc" CD mechanika bych neřešil.
viewtopic.php?f=1919&t=1128393

Sencor nebrat.
Jak se na tom JVC přepínají alba?
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 11. 2010 19:45

Nejběžnější způsob je ten, že "sdružený" ovladač má "křížovou funkci" - něco jako joystick-klávesa na mobilu, dá se zmáčknout nejen doprava a doleva (ladění rádia - posun nebo skip na CD), ale i "nahoru" a "dolů" - tím se v drtivé většině "krokuje" mezi alby na disku s mp3 složkami.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků