Na vyššej hlasitosti seká zvuk

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dheko 6. 2. 2012 19:51

Zdravím,
implantoval som mp3 prehrávač do kazetového autorádia Grundig AD182 H2 (originál FIAT) podľa tohto zapojenia
Obrázek

avšak tento prehrávač pri počúvaní hudby seká. Robí to len na vyššej hlasitosti. Keď to hrá potichu, hrá to pekne čisto. Treba do toho zapojenia ešte nejaké súčiastky?? Alebo ako odstrániť to sekanie?
dheko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bubaak 7. 2. 2012 08:35

zkuste si pujčit od kamaráda jinou MPtrosku. Občas se sekaj když maj vysoké výstupní zatížení.
Nejlepe od firmy Cowon/iaudio/iriver/sansa/ipod od roku 2009(ne ten bez displeje)/nebo alespoň nějaky discman (zas sony, panasonic, iriver..).
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 7. 2. 2012 09:59

Mně se na tom schémátku vůbec ale vůbec nelíbí tvrdý propojení výstupních svorek (L-) a (R-). Pokud to tak nemá přehrávač origo na výstupím konektoru spojeno, nespojoval bych to ani při podobné aplikaci.
A ty výpadky v signálu jsou pravděpodobně způsobené napájením - jednak je potřeba to LMko (stabilizátor) chladit a rozhodně tady nebude stačit verze LM78L05 s výstupním proudem 0,1A - odběrové špičky digitálního zařízení jsou spolehlivě vyšší, navíc výkonové zatížení při snižování napětí z provozních 14,5V v autě na +5V napájecího mini-USB konektoru bude nad síly toho malého provedení. Takže klasika - 1A verze LM7805 s chladicím křídlem a její výstup před spojením s mp3 přehrávačem "zablokovat" nejenom malou keramikou 100nF (ta už na tom schématu je), ale taky kvůli pokrytí odběrových špiček elektrolytickým kondenzátorem cca 220uF/10V - dal bych ho pokud možno co nejblíž k přehrávači. Pak to bude blbuvzdornější a nemělo by se to sekat...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dheko 2. 10. 2012 10:16

Síce s odstupom času, ale chcem sa vám poďakovať. Problém bol v zapojení oboch L- aj R-. Stačilo jeden z nich odpojiť a hrá to pekne.. Hrá to doteraz (8 mesiacov).
http://fiat-brava.hicotech.sk/album/usb/index.html

V lete som k tomu zapojil zosilňovač a subwoofer. No zase tá "MPtroska" pri prehrávaní hudby vydáva v subíku pravidelné bum-bum-bum-bum-bum...
Toto búchanie sa dá eliminovať tým, že čím vyššia hlasitosť na MP3 a nižšia na rádiu, tým to menej búcha. Viete napísať, čo to spôsobuje? Pretože pri prepínaní medzi mp3 a rádiom musím hlasitosť upravovať a tomu sa chcem vyhnúť.

S pozdravom Tomáš.
dheko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 2. 10. 2012 18:43

Kup si jako já do Brava za 1200 Pioneera na USB a máš pokoj.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků