Nový zesilovač + zapojení

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petanek11 21. 6. 2013 18:43

Dobrý den,
Měl bych pár otázek. Trošku jsem to tu pročítal a některé věci mi nejsou úplně jasné.
V autě mám momentálně:
radio: http://www.elcar.cz/usb-sd-bluetooth-ip ... 101rm.html
předek: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... ch-gp-5-2c
zadek: http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... -sl-130-ng

Než se dostanu k samotnému zesilovači, ještě bych chtěl vyřešit jeden problém. Repro jsem zapojoval nedávno. Při instalaci jsem použil kabeláž, která už v autě byla. Dozadu vede nějaká tenčí, asi 0,5mm? Hraje ok. Vepředu ty bylo poněkud zvláštní. Do pravých dveří taky obyč. asi 0,5mm a do levých tak 1-1,5mm dvojlinka! Tak jsem to neřešil, že zatím to prostě bude hrát a až bude čas, tak ty předky udělám stejné. Jenže jsem zjistil že ty levé dveře při nižší hlasitosti někdy vypadávají (i střed i výškáč). Když to "osolím", tak se chytnou. Jaky by potřebovaly více vybudit, či co. Zkoušel jsem poutahovat všechny koncovky a nic, tak mě napadlo, jestli to nemůže být tím, že výstup z rádia posílá signál do různých délek a průměrů drátů???

Tak a teď k samotnému dotazu. Myslím, že další krok je zesilovač. Mé otázky zní:
- uslyším rozdíl s a bez zesilovače u těchto repro?
Není to žádný "high end", ani mi nejde o extrémní hlasitost, jako spíš o zkvalitnění zvuku, basu. Ale někdy si rád poslechnu hudbu nahlas.

- Jaký by měl mít výkon a kolik kanálů?
Jde mi o to, jestli zapojit všechny 4 repra nebo to nemá cenu a stačí jen předek nebo zadek. Já bych nejraději 4-kanál, že bych zapojil všechny 4 repra + někdy časem možná subwoofer.
Moje rádio má jen jeden pár výstupů. Představuji si to takto, z rádia 1 pár cinch do "fader controlu", z toho pak 2 páry cinchů do zesilovače (předek ch1, ch2 a zadek ch3, ch4). Potom ze zesilovače už jen dvojlinku do repro (+-ch1, +-ch2 předek, +-ch3,+-ch4 zadek). Tak a teď nechápu, kam mám zapojit sub? Na to je ten "output" či "preout"? Ale když je to 4 kanál, tak asi ne, že? Takže bych potřeboval 5-kanálový zesilovač? To se mi taky nezdá, jsou dost drahé a myslím, že je to vymoženost posledních let. Tak jak se to řeší? Nebo se nebráním později koupi monobloku či 2-kanálu pouze na sub, ale zase nevím, jak nebo odkud tam poslat signál?

Mockrát děkuji za každou radu!

Petr
petanek11
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků