Autorádio - mobil (nebo hudba odjinud) - propojení

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod helpikdis.MF 27. 5. 2014 23:04

Dobrý den,

půjdu rovnou na věc, abych nezdržoval:

fakta:
- dobře vypadající autorádio Panasonic ale s "jen" CD dírou (ne mp3), bez USB vstupu, bluetoth a karet. Má několik cinch
- mobil s andoridem HTC One V (s bluetoth, audio jack)
- navigace v mobilu - mobil bud v ruce nebo za volantem!

cíle
- z telefonu dostat zvuk z mobilu do repráků v autě (myslím 8 ks)
- nějaký držák na mobil (jsou prý i s nabíjením a nějakým audio propojením s rádiem)
- trancívr?
- možnost nabíjení mobilu USB mini (nebo mikro /ted nevím/ )

Tohle řeším už cca půl roku. Rád bych to už vyřešil.
Auto nepoužívám jen já, tak žádné velké upravy v autě.

Děkuji.
helpikdis.MF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 5. 2014 06:44

Není v autě zdířka na 3,5mm jack, která je propojená s autorádiem? Dnes už je to běžné.

Pokud ne, tak zjisti, jaké cinch v autorádiu jsou. Pokud je jeden pár Audio In, pak stačí koupit kabel a máš to.

Držák s nabíjením si vyber dle vkusu a peněženky na e-shopech typu Alza, jsou jich mraky. Popř. zadej do googlu.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 28. 5. 2014 14:48

Chtělo by to typ jak toho rádia, tak i případně tý navi. Audio propojení z founa do AV-vstupu rádia asi půjde jednoduše kabelem Jack 3,5 stereo = 2x CINCH, ale ta navi asi nebude mít výstup na sluchátka - pokud, tak možná BlueTooth do hands-free sady, což by se muselo obejít nějakým adaptérem BT > nf audio, napojeným podobně jako ten foun...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod helpikdis.MF 28. 5. 2014 15:13

Petulda píše:Není v autě zdířka na 3,5mm jack, která je propojená s autorádiem? Dnes už je to běžné.

Není. Je to Seat Cordoba z 98 roku.
Není ani pod panelem k CD.
Možná bude vzadu v rádiu - myslím že tam jsou jenom nějaké ty hifi konektory (cinch)

Petulda píše:jeden pár Audio In, pak stačí koupit kabel a máš to

To by snad šlo. Hádám dobře, že je pak nutné ten kabel někudy přez palubku vytáhnout někam k ruční brzdě nebo k ventilátoru, kam bych dal držák? A pak jack napojit do mobilu?
Nabíjení by se pak řešilo kabelem z cigarety?

EKKAR píše:Chtělo by to typ jak toho rádia, tak i případně tý navi

Typ rádia zjistím.
Navigaci myslím v telefonu - Google ;)

Děkuji za plodnou a věcnou diskuzi. Jsem tu správně ;-)
helpikdis.MF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 28. 5. 2014 15:20

helpikdis.MF píše:Hádám dobře, že je pak nutné ten kabel někudy přez palubku vytáhnout někam k ruční brzdě nebo k ventilátoru, kam bych dal držák? A pak jack napojit do mobilu?
Nabíjení by se pak řešilo kabelem z cigarety?

Ano. Ano. Ano.

:-))
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 5. 2014 04:56

Kdo se ptá věcně a rozumně odpovídá na dodatkový otázky, většinou se dočká nějaký konstruktivní odpovědi. Kdo se ptá blbě, nedostane odpověď žádnou, nebo v horším případě stejně blbou jako byla otázka. A když se po usazující odpovědi ještě staví na zadní nebo se zeptá na stejnou pitomost v dalším nově založeným vlákně, nesmí se divit, když to schytá o to víc. To ale zatím není tvůj případ...
Ty Gůglmapy nevím nevím, já s nima teda nejlepší zkušenost nemám, máme je doma v já-padu (I-OS tuším v.6 ???) a ve dvou telefonech Samsung Galaxy (Andrák, nevím jaká přesně verze), ale ani jedna verze není moc přesná, pozicujou tak ±50 metrů. Aplikace GPS MAPY rajtující na Symbianu v Nokii 5230 i v Nokii 500 ukazuje s přesností odhadem možná lepší než ±5 metrů...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod helpikdis.MF 29. 5. 2014 19:46

EKKAR píše:Ty Gůglmapy nevím nevím, já s nima teda nejlepší zkušenost nemám

Netvrdím, že jsou geniální, ale tak nějak zadarmo že ... :-)
Je úravda, že když jedu naslepo a vím kam ale ne přes co, tak celkem dost v hustějším provozu přejedu křižovatku. A pozdní přejíždění z pruhu do pruhu ani nemluvě 8-P
Jenže je zadarmo a o přesnějším způsobu nevím - vy ano? O:-)

Zpět k tématu:
Ještě bych rád využil handsfree. Nejlepší asi přes bluetoth v telefonu viďte?
Pokud ano, tak vzmyslet způsob, aby to bylo v tom autě rychlé. Čekat na spárování při volání není asi to pravé. A ani volání s telefonem v ruce (bez handsfree) O:-)

BT sluchátka jen do auta
vs
repráček BT (soukromé hovory v aute = 0 :hm )

PS: všem odpovědím jsem dal "poděkování". Narozdíl možná od jiných, sice očekávám, že mi tu někdo poradí, což se stalo, ale je mi jasné, že je to Váš čas, za který nedostanete asi vůbec nic. Tak jestli Vám zlepšené ohodnocení nějak pomůže (nedává Vám Mladá fronta za ta srdce třeba triko :-D ?)
Naposledy upravil helpikdis.MF dne 29. 5. 2014 19:53, celkově upraveno 1
helpikdis.MF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 29. 5. 2014 19:49

helpikdis.MF píše:Jenže je zadarmo a o přesnějším způsobu nevím - vy ano?

Waze
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod helpikdis.MF 30. 5. 2014 08:43

Petulda píše:Waze

:?:
helpikdis.MF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod helpikdis.MF 6. 6. 2014 01:54

Už mám držák na mobil do auta. Bez USB, ale to je snad jedno.
- - - - -

Takže abych to nějak prozatimně schrnul:
    - vyvézd z autoradia CINCH na JACK, který pak kabelem spojit s mobilem na držáku?
    - mobil na držáku: napájení mobilu - kabílek microUSB na USB (koupit) a ten připojit na nějaký USB převodník z cigarety (koupit). Asi si tím zacelpám možnost nápájení HF bluetoth, což je blbé.

Handsfree:
řešit bud
1) bluetoth
- do ucha nebo repro - repro do autoradia by ušetřilo vedení kabelu někam nad sklo O:-)
- napájení
2) kabel?
- když bude puštěná muzika z mobilu, nebudu moci asi volat a přijímat hovory
helpikdis.MF
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 6. 2014 11:49

Ad "převodník ze zapalovače na USB" - to není převodník, to se dá koupit jako klasická "nabíječka do autozásuvky (autozapalovače) s výstupem USB" - dokonce jsem už myslím viděl takovou, která měla ty USB zásuvky 2. Samozřejmě k ní musíš koupit kabel USB/microUSB.
Pokud bys nesehnal nabíječku 12V/5V USB s dvojím výstupem, dá se koupit rozdvojka nebo i vícenásobnej rozbočovač na 12V zásuvku do auta http://www.elektrosleva.cz/whitenergy-r ... -0-90.html nebo i http://www.funget.cz/Rozdvojka-do-auta-d3392.htm (odkazy ze serveru zboží.cz, je jich určitě mnohem víc). Jak koukám, tak ty nalinkovaný už mají aspon jedno USB každá v sobě.

Ad muzika puštěná z founa - pokud vím, tak všecky telefony mají prioritu volání, to znamená, že když z nich přehráváš a nemáš je přepnutý do režimu "off-line" nebo "letadlo", tak v momentě příchodu hovoru se zastaví přehrávání a mobil do výstupu (na kterým si myslí, že má zapojený sluchátka) začne přehrávat vyzvánění - a po přijmutí hovoru jde do nich normálně hovor. Bacha, nejsem si jistej, co to udělá v tom autě, jestli to "nechytne zpětnou vazbu" přes repráky a mikrofon founa a nerozpíská nebo nerozhouká se to celý jak siréna - NUTNO VYZKOUŠET!!!
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod frodes 20. 6. 2014 20:39

Ahojte , ja riešim takýto problem : Chcem zachovat povodne radio koli vzhladu,takze potrebujem poutit inu hlavnu jednotku a chcel by som ju napojit na zosilovač. Dal by sa použit sluchatkovy vystup z telefonu ? Ak hej , ktory telefon ma najlepšie podanie zvuku? Dalšia moznost je vraj prenosnz usb dac prevodník, ale tomu sa moc nerozomie. Povodne radio tam musí zostat hlavne koli cuvacím senzorom a palubnemu pc. Nejaké nápady ? ;-) 8-)
Dík
frodes
Junior

Odeslat příspěvekod audis 20. 6. 2014 21:34

když bude do rádia připojeno cokoliv AUX-in, rádio bude hrát jen to. Čili při puštěné navigaci bude v autě po většinu jízdy ticho a občas se ozvou navigační povely. Pokud budete namítat, že si paralelně pustíte v mobilu hudbu, nevěřím že na 100 % bude funční v mobilu hrající hudba a občas paraellně navigační povely. Nevěřím, že sladit uspokojivě hlasitost obou půjde snadno. A nevěřím, že to dokáže fungovat hodinu v kuse (někdo zavolá, zámrz telefonu, dojde playlist). I kdyby se to nakonec po obrovském usilí podařilo uspokojivě dlouhodobě zprovoznit, dávám tomu maximálně tisíc km a pak to přestanete používat pro obrovskou neergonii a diskomfort používání.

Můj návrh:
1. na mobilu v držáku puštěná navigace, navigační povely normálně z repro v mobilu. Slyšet to je, zřetelně, žádný problém. Držák a nabíjení dle libosti. (aktivní a namíru mobilu je lepší, ale dražší (200 kč x 1000 kč). Rádio hraje nezávisle furt.

2. do autorádia doveden třeba skrz tu redukci jack3,5=cinch signál z nejlevnějšího mp3 přehrávače za dvě stovky http://mp3-prehravace.heureka.cz/?o=4

Výsledek: levné. navigace a telefonování mobilem funguje nezávisle a nepřerušuje hraní rádia, at už FM tuneru nebo z externího zdroje. ergonomické. Dlouhodobě použitelné.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior

Odeslat příspěvekod All 21. 6. 2014 04:17

1. v dotazu není ani slovo o navigaci.
2. o jaké se jedná auto?
DVD Pioneer DV-410V, CD CA Azur 340 C, Amp CA Azur 640A v2, repro Klipsch RB-81.
PC, DAC+HeadAmp Zero Tianyun 09 Version (OPA 627 + USB), sluchátka Audio Technika ATH-AD900, repro Focal XS Book.
All
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 23. 8. 2014 14:50

audis píše:Pokud budete namítat, že si paralelně pustíte v mobilu hudbu, nevěřím že na 100 % bude funční v mobilu hrající hudba a občas paraellně navigační povely.

Záleží na navigační aplikaci, jak to umí obejít/ovládat. Navigon s tím nemá nejmenší problém.
audis píše:Nevěřím, že sladit uspokojivě hlasitost obou půjde snadno. A nevěřím, že to dokáže fungovat hodinu v kuse (někdo zavolá, zámrz telefonu, dojde playlist).

V rámci jednoho zdroje (1 telefon) to není problém. Funguje to. Trochu ladění to chce při dvou zdrojích zvuku (jeden telefon navigace, druhý jako zdroj hudby, oba připojení k rádiu přes BT. To už ale odbíháme od původního dotazu).
chodec80
Junior