Audio system do auta

Autorádia, reproduktory, zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kenen 4. 5. 2020 09:27

Dobry den, ak by bol niekto ochotny, potreboval by som prosim pomoc s vyberom audia do auta. Auto Renault Megane 1996, chcel by som sa opytat aky typ audia by ste odporucli, ci nejaky subwoofer alebo tak. Dakujem za odpoved
Kenen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2020 11:12

Ahoj, není úplně jednoduchý udělat doma na koleně dobré audio do auta. Kdysi jako mlaďoch jsem se do toho pustil. Nevím jak se to dělá dneska, ale tehdy bylo třeba vytlumit přední dveře. Dál se repro daly na MFD desky s výřezy pro ně. Zadní plato nejlépe nahradit celé deskou, pokud nedáš zadní repro též do dveří, které bude nutno též vytlumit - prodávají se na to buď fólie, nebo spreje s pěnou. Na napájecí kabel k zesilovači je nutno dát hned k baterii pojistku - kdyby se střihl např při nehodě, aby zkrat nezapálil auto.
Já tehdy použil autorádio Clarion, což tehde byla celkem špička. Repro jsem měl nějaké Eyebrid, ve předu komponentní, kde byly středobasy ve dveřích a tweetery na sloupky ve výši hlavy. Výhybky taktéž Eyebrid. Zadní repro byly též Eyebrid, ale kompaktní s integrovanými vyhybkami (dopředu se dávají lepší repro než dozadu :). Zesilovač Soundstream v kufru, něco takového, ale jen čtyřkanál a s výstupem na sub: https://auto.bazos.cz/inzerat/117914641 ... -kanal.php
Subwoofer jsem tehdy neměl. No strávil jsem na tom minimálně 20-30 hodin práce, největší opruz bylo tahání kabelů, rozdělávání dveří a tapecírunků a výroba zadního plata. Přišlo mě to tehdy asi na 15 tisíc bez práce, což byl ranec peněz (přeci jen už to nějakých dvacet let bude) a hrálo to o kus líp, než původní audio v autě Honda Civic. Ale na to, že ty komponenty byly v té době vyšší střední třída nebyl výsledek až takový, asi špatné umístění atd. auto prostě není dobrý akustický prostor. Po druhý bych do toho nešel a nechal bych si to někde udělat, pokud bych po něčem takovém prahl.
A hlavně mám pocit, že jakékoliv audio přesáhne cenu 24 let starého Megana a to patrně několikanásobně.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kenen 4. 5. 2020 11:31

Dakujem ti moc za objasnenie vsetkeho, viem auto je stare ale chcel som troska to audio vylepsit hlavne basy aby to znelo lepsie. Pozeral som vela veci ohladom toho ale nikde som nevidel co presne vsetko treba kupit na to, myslis ze by sa oplatilo aspon nieco do toho dat aj ked je to stare auto tak max do 100euro?
Kenen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 5. 2020 11:43

V tom případě bych zkusil repro vyměnit za lepší, jako první věc. Zjistit jaké tam jsou a někde se poradit čím to nahradit, fór která se tím zabývají pár určitě najdeš. Protože pokud basy pořešíš nákupem levného subwooferu do kufru, bude to místo správného basování akorát dunět a vibrovat ti bude celé auto. A dívat se po bazarech. Na různých autofórech se prodává spousta věcí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kenen 4. 5. 2020 11:46

Okej dakujem ti moc
Kenen
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků