Převod hudby

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Alexius12 15. 9. 2020 00:29

Ahoj, potřeboval bych poradit, mám Digitálně analogový převodník Cambridge Audio DacMagic Plus, a potřeboval bych stáhnout program do počítače s podporou Windows 10 pro převádění hudby do lepší kvality. Používal jsem Foobar 2000, ale vzhledově je hezký, ale jednou jde, po druhé ne. Když jsem chtěl zvolit převod přes Asio 4 All, tak i když jsem měl v počítači program nainstalovaný, tak mne v nastavení Foobar 2000 nešel, musel jsem zvolit format Wasapi, přes který to šlo, ale už ani teď to nejde. Prosím, poradíte mne, který program pro přehrávání hudby s automatickým přepínáním mezi kmitočty mám používat? A ve kterém si budu moci zvolit automatický převod mezi lepší kvalitou poslechu? Děkuji všem za odpověď.
Alexius12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 15. 9. 2020 00:56

Audirvana, je sice placený ale slušný software.
Vincent SV 237MK/Sony CDP XB 930 QS/Onkyo BD-SP 809/
D/A Teac UD 301 /Intel nuc 7i5/Repro Quadral Vulkan Mk3
Leony5
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 15. 9. 2020 08:31

Mám stejný převodník a hudbu do převodníku "tlačím" z foobaru2000 bez větších problémů (neumí jen DSD256 a vyšší) a pak hlavně z mobilu přes OTG kabel a používám přehrávače USB Audio Player Pro s přikoupeným MQA dekodovacím jádrem pro přehrávání MQA hudby z Tidalu. Samozřejmě mám v mobilu na paměťové kartě i kompletní sbírku Hi-Res a FLAC souborů, takže mám vše vždy vlastně hned při ruce. V práci mám ještě DAC Topping D10s (+ PC 2.1 aktivky) a ke sluchátkům FiiO BTR5. To vše z přehrávače hrnu v bit-perfect režimu bez ovlivnění Android ovladači. Z toho Cambridge Audio DACmagic Plus to pak hrnu symetrickými kabely do aktivních studiových monitorů Tapco S8 a mám zvuk, se kterým jsem nad míru spokojený...
muchacho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 15. 9. 2020 15:57

On shání snadno konfigurovatelný software pro přehrávání hudby z PC ve spojení s DacMagic a ne způsob jak hrát z telefonu.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 15. 9. 2020 17:00

V pohodě, chtěl jsem jen dát tip na způsob, který funguje... A nebo zkusit foobar2000 přeinstalovat, mě totiž se stejným převodníkem šlape (kromě těch DSD256 a vyšší) ...
muchacho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 15. 9. 2020 19:56

Foobar,vyplatí se tomu venovat trochu casu.Návodu je plný net a slozite jen vypadá.Proste si k tomu sednout a ucit se.Kolikrát já ho z kraje preinstalovával,vzdy jsem neco zvojtil a neumel se vrátit zpet.Neríkám,zo ho umím zcela,ale co potrebuji,jsem se naucil.
akburt
Mírně pokročilý