RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 23. 2. 2021 15:43

Ono existuje fórum na internetu, kde se pěti lidem nelíbí v roce 2016 AKM DAC? No sakra, to abych své RME ADI 2 DAC Pro prodal :D Protože když se to těch 5 lidem nelíbilo, já s tím přece nemohu být spokojen (a tisíce dalších) :)

PS: nelíbí se mi iPhone, už 10 let, kdo jej máte, rozhodně si kupte můj oblíbený Samsung S21 Ultra, řádově lepší telefon!
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VycuratAspat 3. 3. 2021 20:16

Radek.Hulan píše:Ono existuje fórum na internetu, kde se pěti lidem nelíbí v roce 2016 AKM DAC? No sakra, to abych své RME ADI 2 DAC Pro prodal :D Protože když se to těch 5 lidem nelíbilo, já s tím přece nemohu být spokojen (a tisíce dalších) :)

PS: nelíbí se mi iPhone, už 10 let, kdo jej máte, rozhodně si kupte můj oblíbený Samsung S21 Ultra, řádově lepší telefon!


Pamatuji si, kdy si jel (a já taky) iriver jailbrake na ipodu. A taky se nám poslouchalo dobře. :-))
VycuratAspat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 28. 3. 2021 13:40

RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod kychtax 11. 4. 2021 12:47

Vyfotil jsem zatím nejlepší napájecí zdroj k RME. Baterka za 1500,-
Dobíjím jednou za 2-3 dny. Nemusí se odpojovat kabel od RME, stačí jen DAC vypnout. (na Vaše riziko, kdo má strach raději odpojí.. :-))
Nabíječka je Bosch na AGM baterie.
Použité dráty jsou plné stříbrné Van Den Hul.
Ještě zajímavost, Když jsem byl na návštěvě u Elfton, tak přišla řeč na RME a i dle konstruktéra, p. Otta, se k RME nejlépe osvědčila baterie..
Přílohy
baterka.jpg
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 11. 4. 2021 18:08

Zrovna nedávno jsem četl přímo na fóru RME diskuzi o lepším napájení RME a někdo z RME tam psal, že je to naprosto zbytečné a není možné slyšet rozdíly, že RME má napájení výborně řešené:
https://www.forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=27006
https://forum.rme-audio.de/viewtopic.php?id=28734

Tak by mě fakt zajímalo jak to je a zda si člověk nějakým lepším lineárním zdrojem pomůže, do akumulátoru určitě nepůjdu.
A zda se dá sehnat zdroj, případně napájecí kabel s tím bajonetovým konektorem, sám to bastlit nehodlám, abych si náhodou RME neodpálil.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod orhore 12. 4. 2021 11:59

Obecně je baterie ideál pro napájení audio techniky. Hlavně u předzesilovačů pro gramofony. U převodníků to takovou roli hrát nebude. Naprostá zbytečnost je ale použití plně stříbrných propojovacích kabelů.
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kychtax 12. 4. 2021 12:29

Tenhle názor nikomu neberu. Konzultoval jsem postup a stříbro s jedním českým audio konstruktérem.
jen pro zajímavost, tady jedna Holandská firma prodává lineární zdroje k highendu. A svou produkci doplňuji i o DC kablíky. Popis dole:
The higher level DC power cable you use, the more clean, open and relaxed the sound will be.
Zhruba stejnou zkušenost mám taktéž. Ať Vám to hraje. ;-)
https://faradpowersupplies.com/shop/en/ ... /14-cables
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 12. 4. 2021 14:28

A kdyz prijdes do vinarny a tam ti reknou, ze to nejdrazsi vino je to nejlepsi, tak tomu taky veris? Nebo co to je za argument?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2021 15:15

Spousta lidí to dělá jen pro ten pocit. A když si ty káblíky člověk jako kychtax sám vyrábí pro svoji radost, proč ne.
Ale zajímal by mě ten přínos ve zlepšení zvuku. Lidi z RME tvrdí, že jejich zdroj je dostatečný a filtrace napájení je řešena tak, že jiný zdroj nemá vliv (samozřejmě nebudou tvrdit náš zdroj je k ničemu, kupte si lepší jinde). Na druhou stranu tam spousta lidí dává jiný zdroj. Tak by mě zajímala praktická zkušenost, protože vím, že u audia je napájení jedna z nejdůležitějších věcí. Jestli je to fakt poznat a jestli má význam investovat třeba 4 tisíce do lineárního zdroje a nebo je rozdíl tak malý, že se to nevyplatí, případně obligátní odpověď lineární zdroj ano, ale až tak od patnácti tisíc Kč....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 12. 4. 2021 15:36

Když něco tvrdím nebo píšu, mám to vyzkoušené. Jen pro lepší pocit bych to nedělal
Není to den a noc. Ale lepší klid/tišší pozadí, pocitově lepší kontrast, podání prostoru. atd. Ať si každý zapojí, co je mu libo. Postnul jsem to pro inspiraci. O:-)
Naposledy upravil kychtax dne 12. 4. 2021 15:37, celkově upraveno 1
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 4. 2021 15:37

Takže odpověď je, lepší napájení má smysl? Nevíš jak je to s tím bajonetovým konektorem do RME?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 12. 4. 2021 15:42

stačí DC konektor 5,5 - 2,1 a par minut letování. Na druhé straně přišroubovat k baterce. Je to za pár peněz a hodina práce.
Konektor můžu doporučit tento:
https://www.audiophonics.fr/en/jack-dc- ... -9822.html
hlavně nekoupit 2,5, ale 2,1. 2,5 vypadává. A nekupoval bych Oyaide.
Ten Elecaudio proto, protože tam výborně drží. Bajonet není potřeba.
Naposledy upravil kychtax dne 12. 4. 2021 15:45, celkově upraveno 1
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2021 15:44

Já trochu experimetoval s různými "pračkami A/C" a tak. Trošku to má smysl u výkonových zesilovačů, kde jakýkoliv síťový brum a zpětná vazba je amplifikována na 200W+ výkon. Ale u RME a sluchátek... Z počítače mi jde výstup přes Toslink (a hraje Tidal), převezme si to plně digitálně a s bit-perfect pojetím RME, zpracuje to, a přes coax to opět digitálně předá do reproduktorů (Gravelli Virtuoso) anebo s výkonem cca 0.5W převede DA konvertor do sluchátek.

V praxi se mi osvědčilo ty aktivní repro vrazit, tedy jejich napájení, do aktivní UPSky co mám v pracovně u počítače.

Na kvalitu hraní do sluchátek u RME ale nemá vliv vůbec nic, UPS, čistička napětí, jiný zdroj. Nic.

Tam je to plně v digitální rovně a nejsem absolutně schopen uslyšet rozdíl.

Ale pokud to má někdo jinak a fakt to slyší :)
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 12. 4. 2021 15:51

Radek.Hulan píše:Na kvalitu hraní do sluchátek u RME ale nemá vliv vůbec nic, UPS, čistička napětí, jiný zdroj. Nic.

Tam je to plně v digitální rovně a nejsem absolutně schopen uslyšet rozdíl.

Znamená to, že Tvé uši obsahují digitálně analogový převodník, napojený na sluchové nervy ? Pokud ano, tak jseš kyborg ! :D
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 4. 2021 15:54

Viz předchozí věta "anebo s výkonem cca 0.5W převede DA konvertor do sluchátek" ;) Nevytrhávej z kontextu.. Možná prostě blbě slyším, ale změny zvuku na těch 0.5W fakt neregistruju, a to jsem s tím experimentoval. Pokud tam bude něco vazbit nebo dostávat se nějaký šum ze sítě, bude po zesílení na úrovni třeba 0.01W, a to neslyším. Ale on tam spíše u RME nebude vůbec. Ale z 200W u repráků už těch 1W v supertiché pasáži slyšet bude.
Radek.Hulan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků