DAC do 100eur

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2021 19:15

Red bych hned vyřadil. Jednak to má sluchátkový a ne linkový výstup, který potřebuješ pro propojení se zesilovačem a za další je to zvukově dávno překonané. Na Pro Ject teda moc chvály taky neslyším. Za to na iFi ano. Jinak dobře hodnocené jsou číny SMSL a především Topping. Třeba na D50 bych se určitě podíval.
Možná ti napoví i toto:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... dacs.4814/

Teď si uvědomuju, že jsem nezohlednil tvůj požadavek na MQA, ale za mě líp hraje lepší převodník bez podpory, jak horší s podporou. Ono to MQA je taková trošku nafouklá bublina plná kontroverzí a zaměřená především na tahání peněz z kapsy a velké firmy, jako třeba Chord to stejně ignorují.
Ale třeba SMSL SU-9 podporu MQA má.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 26. 5. 2021 19:44

Kromě již zmiňovaného Pro Ject Pre Box S2 digital (myslím, že je OK) se podívej také na SMSL M500 a především nový CA Dac Magic200M, který je sice dražší, ale v této cenové kategorii TOP. Pokud netrváš na nativní podpoře MQA tak mezi výborné patří Topping E30. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marsten 26. 5. 2021 19:46

Dík za odkaz , mrknu. Už v tom ležím 14 dní a připadám si úplně na začátku.
Po pravdě se mi nejvíc zamlová ten zen dac v2 a navíc za ty peníze:

https://www.l-e.cz/ifi-zen-dac-v2?gclid ... o4QAvD_BwE

Bohužel jsem nikdy žádný zen dac neslyšel,ale podle toho jak je všeobecně celkem chválí,tak to bude asi jasná voba.....prozatím.... :-)
MQA samozřejmě prioritou až tak není,ale tidal hifi to nabízí,tak proč to neochutnat. Kontroverze samozřejmě jsou,co ucho to názor.

-- 26. 5. 2021 20:50 --

No ještě pošilhávám po novém Bluesound Node 3 (novinka) , ale cenovka už 15 000 ,ale je to i se streamerem....
Marsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 26. 5. 2021 20:06

Bluesound NODE 3 vypadá papírově dobře. Snad již vylepšili i ten DAC, který v předchozích verzích za moc nestál. To nám asi napoví prvotní recenze. Možná by stálo za to na ně chvilku počkat. Jinak z IFI DAC série by připadal v úvahu také iFi ZEN DAC Signature s RCA výstupy a také MQA podporou. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marsten 26. 5. 2021 20:25

Díky za 2 tipy , oba vypadají dost dobře :
SMSL 500M se u nás asi koupit nedá nebo jsem zatím nenašel prodejce v CZ,nicméně cena zajímavá.
Cambridge Audio Dac Magic 200M taky vypadá dost dobře. Cena přijatelná.
Asi mě čeká zase práce čtením recenzí. Mám tušení,že to bude jeden z horkých favoritů a snad bych nešlápl vedl se žánrem co poslouchám (Pink Floyd,Yes,Genesis,Zappa atd)
Marsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2021 20:36

Já bych řekl, že nešlápneš vedle s ničím, o čem je řeč. Pokud se budeme bavit o řetězci tak z věcí sluchátka/repro - zesilovač - převodník, má ten převodník absolutně nejmenší vliv na výsledný zvuk, vlastně nejvíc má vliv konec, tedy sluchátka či repro. Troufám si tvrdit, že sluchátka budou dělat 60-70% vlivu na zvuk (u IEM i 80%), 20-30% zesilovač a 10% ten DAC.
Hlavně bych v tvém výběru zohlednil to, jestli potřebuješ sluchátkový zesilovač, nebo ne. Protože pokud ho nevyužiješ, tak třeba v tom CA ho budeš platit zbytečně navíc, stačil by ti čistě převodník za polovinu. Navíc ten sluchátkáč v CA není nijak oslnivý. Výkonem vůbec ne, magnetoplanární sluchátka bych k tomu nepřipojoval. Vycházím z toho, že hledáš mezikus mezi počítač a zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marsten 26. 5. 2021 21:39

Tak OK, když ten sluchátkový zesilovač pominu který pro mě není vůbec žádnou prioritou a když už vezmu v potaz jen čistě pořízení kvalitního DACu s link výstupem do zesilovače za polovinu jak uvádíš, tak bys mi doporučil co ?
Marsten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 26. 5. 2021 21:54

Klidně nějaký ten SMSL, Topping. Určitě ten iFi Zen Dac Signature. Má vše co potřebuješ.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 24. 6. 2021 11:37

boldricus píše:...ale 11.28 by mi moh stačit, přecijen 11.38 je už krapet přez a je fakt otázka, jestli budu schopen slyšet rozdíl.

Dopadlo to úplně jinak: na stole mi díky weefovi přistál stack Topping E30/L30 a začínáme se sžívat. :-)) Z prvních dojmů mě moc nenadchl zvuk Beyerů, zato včerejší seance s Fostexy a dvěma hodinama drum n bassu se mi velmi zamlouvala. Mám ještě moc málo naposloucháno na nějaký hodnocení, ale už teď mě zaujalo jak se u Fostexů krásně roztáhl prostor a oddělily nástroje. Basu jsem samozřejmě musel pomoct ekvalizérem :D o E30 se píše že je neutrální (s DT990 se mi zdá spíš světlejší), pak je velmi příjemný, hluboký a přesně tam, kde má bejt.
Po poslechu s Beyery sem byl krapet zklamanej a začal uvažovat, že Topíka pošlu dál. Po včerejšku s Fostexy už začínám otáčet. :mrgreen:
Co se mi na obou kvádřících moc líbí je dílenský zpracování a promyšlenost. Dokonce se dá na dacu poladit podsvícení aby displej nerušil, což jako večerní posluchač velmi cením.
Co bych naopak vytknul je kraťoučkej kabel od napájení ampu (to snad nemá ani metr :/ ), tady soudruzi šetřit fakt nemuseli.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orhore 25. 6. 2021 11:23

Topping E30/L30 mám již delší dobu v užívání. Tahle sestava je velmi detailní, transparentní, ale subjetivně je zvuk jakoby tvrdý, bez nejhlubších basů a strašně se tlačí dopředu. Na výstupu E30 je operační zesilovač OPA1612 a na vstupu L30 je ten samý OZ. A zde je zakopaný pes. Když jsou za sebou zapojené dva OPA1612, tak výsledný zvuk je takový jak jsem popsal na začátku. Je více možností. Vyměnit přístroje, sluchátka a nebo operační zesilovače. Já šel cestou výměny OZ a hraje to jak má ;-)
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boldricus 28. 6. 2021 09:27

Zajímavé, víc basu bych uvítal, ale...
Zvládne výměnu opampu i elektro bastlením nepolíbený nepáječ?
Sice tuším, že něco jako opamp existuje, ale vůbec se v tom neorientuju.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 28. 6. 2021 15:18

Rekl bych,ze bývají v patici,takze zádné pájení by být nemelo.Pamatovat si,jak tam byl usazený,aby jsi ho neotocil.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orhore 29. 6. 2021 12:20

Bohužel tahle možnost výměny OZ není pro běžného uživatele. Je potřeba mít nějaké zkušenosti s výměnou SMD součástek. Chce to buď horkovzduch a nebo vývody upilovat pilníkem na nehty a potom mikropájkou odstranit zbytky. Číňan naštěstí obvody dodatečně nelepil, takže to šlo horkovzduchem samo. Já tam pak přiletoval adaptéry. V L30 je málo místa, takže jsem musel použít poněkud nestandardní řešení. Touto úpravou ale přijdete o případnou záruku. Vhodné je udělat ještě úpravu - ochranu proti statice, aby se nepoškodil vstupní OZ při používání přístroje, což už se zde také psalo.

Obrázek

Obrázek
orhore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 29. 6. 2021 13:24

Tím je to pro kolegu,bez zkuseností vyreseno.Zapomen,ze tato moznost existuje....Ale videl jsem zarízení,kde byly operáky v patici.
Jenomze to jsou náklady navíc,takze vrámci úspor je tady osazení napevno.Na youtube jsou videa,jak to vymenit i bez horkovzduchu,ale nepoustel bych se do toho...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boldricus 29. 6. 2021 13:33

No, tak trochu sem to čekal, o opampech v patici sem čet někde před deseti lety, dnes je asi levnější to tam "plácnout" na pevno. Takže sem se na úpravu ani netěšil. Ale díky za rozšíení obzorů.
Přitom je docela škoda, že to nejden jednoduše měnit. Každej by si osadil opampy jaký mu vyhovujou a bylo by to skoro ideální zařízení.
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků