Domácí poslech - vyber sl zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 13. 9. 2021 22:13

Můžu potvrdit, Mojo dobře LCD-X nenakrmilo.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Burson Soloist SL -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SSakul 14. 9. 2021 00:54

pbl1978 píše:A jak hrajou ty Verum? Poslouchám primárně elektroniku a někde jsem četl, ze v basech nejsou úplně nejsilnější.


Taky nakonec preferuju u Verumů stock perforované náušníky kvůli lepšímu vnímání prostoru a detailu nad plnými a nepřijde mi, že by bas nějak chyběl. Narozdíl od třeba He400i je cítit dost výraznější slam a impakt a bass jde i hezky hluboko. Minulý týden jsem měl ke srovnání LCD X 2021 a množství dynamika i impakt basu na tom byly velice podobně. Audeze měly v basu akorát hlubší a výraznější rozsah do subbasu při 20hz testu, což můžou nejspíš dělat pevné vs děrované naušníky. Taky měly audeze více detailů a to ve všech pásmech. Soundstage i separaci měly LCD X taky o něco větší a v čem vynikaly nejvíce bylo v imagingu, kde to bylo opravdu rozdílem tříd ( U symfonického orchestru bylo daleko snazší lokalizovat nástroje v prostoru )

V čem měly navrh Verumy byla věrnost a lázení středů, kdy třeba v přímém porovnání byly LCD X lehce zastřené a lehce mimo ,každopádně nic co by nešlo poté lehce doladit pomocí EQ ve prospěch Audeze. ( Myslím že LCD X 2021 vyloženě EQ nepotřebují a člověk si určitě zvykne, ale pár db by snesly ) Pak jsem měl opravdu problém s komfortem, přítlak byl natolik velký, že jsem to cítil na lícních kostech ještě minimálně hodinku po nošení. Byl to ale sotva týden starý pár, dost možná přítlak klesne časem, každopádně tak jak jsem je zkoušel, tak jsem si víc připadal, že mám na hlavě mučící nástroj, než sluchátka. Verumy zvládnu v pohodě i několik hodin. Vzhledem ke 4 násobné ceně LCD X si myslím , že rozhodně neudělaly Verumy ostudu a i kámoš s LCD X z nich byl nadšený ( Hlavně z reálného podání nástrojů a vokálů, kdy mu verumy velmi připomínaly ve středech i jeho HD600 ) . Pokud nejsi vyloženě basshead, tak ti Verumy s klidným svědomím doporučím. No ideální bys měl samozřejmě osobní poslech.
SSakul
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 9. 2021 01:36

SSakul: moc hezké zhodnocení :tleskani
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 14. 9. 2021 08:58

SSakul píše:Pak jsem měl opravdu problém s komfortem, přítlak byl natolik velký, že jsem to cítil na lícních kostech ještě minimálně hodinku po nošení. Byl to ale sotva týden starý pár, dost možná přítlak klesne časem, každopádně tak jak jsem je zkoušel, tak jsem si víc připadal, že mám na hlavě mučící nástroj, než sluchátka. Verumy zvládnu v pohodě i několik hodin.


Ještě k této části doplním, že já měl úplně stejný pocit z Verumů, nedokázal jsem je mít na hlavě déle jak 20 minut, protože jsem měl dojem že mi rozmačkají hlavu. Na různých forech jsem se dočetl, že nejsem jediný s tímto problémem a řeší se to tak, že prostě ten hlavový most ohneš na druhou stranu.

Tak jsem párkrát zabral, přiohnul ho k mým potřebám a od té doby jsou to velmi pohodlné sluchátka i přes svoji vyšší váhu. Je to sice barbarské řešení, ale funguje!
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod pbl1978 14. 9. 2021 23:24

Pánové, děkuji. Pekne zhodnocení a hezké doporučení k úpravě :-)
pbl1978
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků