Topping a30p/d30p // Rme adi 2 dac pro HE 500

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Agnusss 20. 9. 2021 09:28

Dobrý den,
Delší dobu váhám nad výběrem těchto zařízení ke sluchatkám, zajimalo by mě kterou sestavu by jste zvolili k he 500; Topping nebo Rme adi2 ?

U Rme adi nevim jestli by ten předzesilovač stačil na plnohodnotný provoz hifimanu přece jen jsou žravější možná by potřebovali výkon Toppingu...

PS: Převážně budu hrát z PC takže přes USB, současně mám starý oehlbach xxl dac ultra a rád bych něco kde bych využil vetší potencial sluchátek...

Díky za pomoc
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod mmicko 20. 9. 2021 16:05

Já bych šel do Topping EX5 - má srovnatelný výkon i parametry jako A30p a D30p dohromady, přitom je levnější a zabere méně místa + se nemotají propojovací kabely...
mmicko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agnusss 22. 9. 2021 12:56

mmicko píše:Já bych šel do Topping EX5 - má srovnatelný výkon i parametry jako A30p a D30p dohromady, přitom je levnější a zabere méně místa + se nemotají propojovací kabely...


Díky za reakci, ten topping se tady bude asi špatně shánět, ale třeba ho audigo naskladní...
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod mmicko 22. 9. 2021 13:36

Dá se objednat z Francie

https://www.audiophonics.fr/fr/dac-avec ... 15492.html

- mám teď jeden na cestě.
Výhoda jsou 2 roky záruka a žádné problémy se clením. Cena za dopravu je 14 Eur což je podle mě v pohodě.
mmicko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 9. 2021 13:39

Záleží co od toho čekáš. Silnou zbraní RME je parametrický EQ, korekce a milion dalších různých funkcí pro úpravy zvuku. Pokud to nepotřebuješ, asi bych do RME nechodil.
Jako zajímavá alternativa se mi jeví ještě kombo Topping DX7 Pro. Měl jsem ho teď ze zvědavosti půjčený a zvuk je opravdu super. V nabídce Audiga ho vidím.
Při použití klasického sluchátkového výstupu je zvukově na úrovni RME, při použití symetrického je zvuk lepší jak u RME. Ono RME má super převodník a DSP, ale zesilovač je průměr.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Agnusss 23. 9. 2021 08:58

mmicko
Díky za info

Martas38
Díky moc za podělení se o osobní zkušenost, to je cenné. Ještě bych se zeptal jaká sluchátka jsi s tím dx7 pro poslouchal?
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 23. 9. 2021 09:01

Audeze LCD-X a Campfire Solaris.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Agnusss 23. 9. 2021 11:49

martas38 píše:Audeze LCD-X a Campfire Solaris.


Už jsem četl recenzi na headphonia a vypadá to fakt dobře i s kombinací hifimanů, sice má trochu větší výstupní odpor, ale nikdo si neztěžuje takže dobrý :)
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 23. 9. 2021 12:07

Tady jsme ten DACAMP poměrně kriticky probírali před rokem. Po roce zkušeností, je myslím, k HE-500 v klidu použitelný. Na Aliku je za 12tis. Audigo je o polovinu dražší. :-)
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agnusss 18. 10. 2021 18:57

Tak nakonec se stále poohlížím jestli místo toho Toppingu nejít raději do toho Rme a nebo dokonce Burson 3P, i když za tu cenu co se u nás prodává je dost předražený. Kdybych potřeboval xlr vstup na sluchátka tak bych asi vzal Topping, ale mám jen jack.

Nejsem jsi jistý jestli dokáže RME pomocí jeho DSP kouzel docílit/simulovat změnu barvy zvuku, třeba jako u toho bursonu (V6 vivid) které jeho zvuku propůjčují teplý charakter, rme bude asi analytické/neutrální/custumizovatelné do jisté míry.
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2021 19:38

DSP u RME ADI dokáže opravdu divy, včetně změny zabarvení zvuku. Ostatně tohle je o výškách-středech-basech, zejména tedy o středech. V základním nastavení je ovšem RME striktně neutrální. Rozhodně nemá tak teplé zabarvení jako Burson.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmicko 25. 10. 2021 13:58

Hlavně záleží odkud budeš přehrávat muziku, protože třeba v mém případě hraju 99% z PC kde Foobar zvládne to samé (a podle mne i o dost víc) než EQ a filtry v RME. Burson bude zbytečně drahý a co jsem viděl testy, tak neměl ani nějaké top naměřené parametry (THD, výkon atd.) Mám doma DX7s i EX5 a zkoušel jsem je s HD800 a neslyšel jsem mezi nimi žádný rozdíl, takže vzhledem k ceně bych šel do EX5. Pokud nepotřebuješ XLR výstup (na sluchátka jsi psal že ne, ale nevím jestli linkový třeba na aktivní bedny) tak celkem slušné parametry i super cenu má aktualizovaný DX3Pro+
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.27148/

Případně Loxije D30, který má o trochu lepší DAC a linkový výstup, ale slabší sluchátkový zesilovač
https://www.audiosciencereview.com/foru ... amp.27361/
mmicko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 25. 10. 2021 15:11

Foobar2000 je dnes již opravdu trochu mimo.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agnusss 25. 10. 2021 16:39

bessinka píše:Foobar2000 je dnes již opravdu trochu mimo.

A co doporučuješ jako náhradu ?
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod tibormi 25. 10. 2021 17:17

bessinka To už ako?

Agnuss
EX5 radšej nie ... https://youtu.be/mLXkIrBZeo4?t=1160

Burson Playmate2?
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků