RME ADI-2 DAC FS - znáte někdo?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod epidot 12. 9. 2021 13:54

další drobný update
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2021 17:04

Zajímavý, že já ho zas nemám. Jestli to nesouvisí s polohou, o kterou si vždy jejich stránky řeknou. Stáhl jsem USB 66, DSP 41 a Fallback USB 34,, což mám i na mašině.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 12. 9. 2021 17:40

Mimochodem, na stránce výrobce je už oficiálně zmíněna změna DAC čipu z AK4493 na ESS's ES9028Q2M, tak tu asi od srpna máme 3.verzi tohoto DACu. Popis a vysvětlení nepatrných rozdílů je v úvodu EN návodu, který je ke stažení na stránkách převodníku.
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 12. 9. 2021 17:58

Právě proto teď tak často vycházejí aktualizace. Ladí ESS. Už se to dávno vyrábí, od počátku července. Má to jít poznat podle písmene C za sériovým číslem.
Zástupci RME na oficiálním fóru tvrdí, že na zvuku nic nejde poznat, někteří majitelé, že ano. A že z původních strojů s AKM bude prý brzy velice žádané zboží.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 28. 9. 2021 15:30

epidot
Junior

Odeslat příspěvekod Agnusss 24. 10. 2021 15:24

Zdravím všechny vlastníky Rme.
Taky jsem se jedním z nich stal a chtěl bych poděkovat všem za rady hlavně uživateli Martas38 a Golyatx.
Rád bych se podělil o své pocity.

Když jsem jej objednával trošku jsem si přál, aby přisla verze s akm (béčková) došlo samozřejmě céčko (už se vyrabí delší dobu). Nainstaloval jsem ovladače a zkontroloval FW byl už poslední takže upgrade nebyl potřeba.

Musím říct, že je docela malý, displej by klidně mohl být větší, ale dostačuje.
Ze začátku jsem dostal skoro infarkt protožě jsem měl špatně zapojený AC kabel, i když jsem jej vložil, otočil a držel, trošku jsem s tím pokýval a už to svitílo.

Samozřejmě jsem byl nedočkavý a hned bez prvotního nastavení jsem to s HE-500 napálil.

Prvotní poslech bych zhodnotil jako zvláštňí, hrálo to nějak jinak, tak jsem trošku bádal a objevil "Width na 1.0" tak jsem jej stáhl a už to bylo lepší, pohybuji se kolem 0.2 - 0.4, ale jsou i skladby (hlavně starší a né moc dobře mastrované)
u kterých to mam kolem 0.8 - 0.9 a vážně to dokáže tu skladbu "oživit" což se hodí.

Korekci basu a výšek v defaultu vítám a nemam potřebu (zatím) měnit pásmo záběru. Na PEQ se teprve chystám, rád bych vyzkoušel korekce sluchatek, uvidím jaký bude rozdíl ale jinak si zatím vystačím jen s "width" + korekce basu a výšek.

Jelikož mám ESS chip tak použivám Brickwall filtr místo SD sharpu ( při tom přepínání se mi zdálo, že to trošku něco dělá jinak je to dost těžko postřehnutelné i ty ostatní filtry.

Testoval jsem kromě 500stovek taky 400i, k701 a DT990.

Musím říct, že mě beyer s rme překvapil, v mém předchozím amp/dacu hrály spíš výškově (beyer-sound) ale s rme je hodnotím jako celkem vyrovnané a na rock/pop nepotřebuji ani moc korekci výšek stačí -0,5 až -1.

Akg mám rád na akustickou a vážnou hudbu, nejsou moc na rock/metal to ani rme nezachrání, ale to není jejich určení.
S width"em se však dá opět pěkně kouzlit.

No co se týká HE500, tak suveréně hrají nejlíp, mají krasný vyrovaný, detailní přednes, a basy jdou i více do hloubky. Teprve teď mám pocit využití potenciálu a to jsem ještě nezkoušel high gain.

Tady jsem se u toho ESS bál projevu suchosti a agresivních výšek, musím říct, že mě to moc pozitivně překvapilo. I když nemám srovnání s AKM verzí, tak za mě se implementace ESS Rme povedla.

Když jsem poslouchal své oblíbené skladby tak jsem nadšený, vážně rychle jsem si na zvukový projev zvykl a dostavily se ještě větší hudební emoce než jsem čekal, a to je důvod proč mám hudbu rád.

V budoucnu plánuji ještě vyzkoušet LCD X a případně propojit i nějaký zesilovač pro podporu synergie, ale zatím jsem spokojen, tak proč si to kazit :-) .

Všem vám přeji příjemný poslech ať už posloucháte cokoliv s čímkoliv, hlavně ať jste štastni a hudba vám dělá radost.
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod haweckO 24. 10. 2021 17:22

gratulujem k super mašinke, nech prináša radosť... :-)) som majitelom AKM verzie, a aj keď už mám iný DAC, tak ADI-2 si nechám asi na furt 8-)

a predtým ako budeš kupovať nejaký externý zosík, skús radšej investovať/vyskúšať nejaké slúchadlá z vyššej triedy ako napr. tebou spomínané LCD-X, alebo Arye, HD 800S, Focal Clear...s tým si podľa mňa viacej polepšíš

====

btw, toto znamená že teraz viem na MACu cez USB vstup do ADI-2 kontrolovať kvalitu digitálneho signálu?
IMG_0272 copy.jpg
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 24. 10. 2021 17:44

haweckO píše:a predtým ako budeš kupovať nejaký externý zosík, skús radšej investovať/vyskúšať nejaké slúchadlá z vyššej triedy ako napr. tebou spomínané LCD-X, alebo Arye, HD 800S, Focal Clear...s tým si podľa mňa viacej polepšíš

Pokud Ti DT990 nevadí, tak Ti Focal Clear nedoporučuji - mohl bys být nepříjemně překvapen nedostatkem a strukturou výšek, to spíš ta Hifiman Arya, nebo HD 800s (tato sluchátka by taky měla být detailnější než HE-500).
Naposledy upravil introvert dne 25. 10. 2021 13:46, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Agnusss 24. 10. 2021 19:46

Díky moc za doporučení, určitě to ještě prostuduju a ideálně vyzkouším než vyberu :)

haweckO
Jen tak pro zajímavost co máš kromě rme a na jakých sluchátkách posloucháš ?
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 24. 10. 2021 20:17

Agnuss: když už máš v nové mašince parametrický ekvalizér, můžeš s DT990 vyzkoušet tento triviální filtr: Type: Low pass, Slope: 6dB/Octave, Frequency: 12000 Hz. To by mělo omezit ty špičky na vysokých frekvencích, a potlačit sykavky. Nicméně třeba u nahrávek klavíru tento filtr není nutný, protože tyto negativní projevy se v jeho zvuku neobjevují (týká se samozřejmě i jiných druhů nahrávek).
Naposledy upravil introvert dne 24. 10. 2021 22:04, celkově upraveno 2
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Agnusss 24. 10. 2021 21:03

Díky určitě to testnu
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 25. 10. 2021 06:24

Tak na položku Width jsem do teď neměl nejmenší potřebu sahat.
DigiCheck jsem si na Macu nainstaloval, ale nějak moc nechápu, k čemu to je...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Agnusss 25. 10. 2021 06:45

martas38 píše:Tak na položku Width jsem do teď neměl nejmenší potřebu sahat.
DigiCheck jsem si na Macu nainstaloval, ale nějak moc nechápu, k čemu to je...


Našel jsem na forech pár lidí co to maji stažené kolem 0,9 taky se jim to zdá lepší, ale nikdo takovy extrem, tak si na to budu postupně zvykat.

Jinak k tomu Digichecku je to spíš na nahrávání.
https://www.rme-audio.de/digicheck.html
Agnusss
Junior

Odeslat příspěvekod Golyatx 25. 10. 2021 17:03

Až se trochu seznámíš, jak nastavit PEQ a Bass/Treble, pošlu ti EQ na K701, ze kterého si zaručeně sedneš na zadek.
Golyatx
Junior

Odeslat příspěvekod Agnusss 25. 10. 2021 17:08

Golyatx píše:Až se trochu seznámíš, jak nastavit PEQ a Bass/Treble, pošlu ti EQ na K701, ze kterého si zaručeně sedneš na zadek.

Tak to rozhodně uvítám, už jsem se trochu díval ale nevím jestli oratory nebo harman, ty to máš asi odzkoušené tak určitě budu rád :-) Večer budu ještě testovat a porovnávat.

Mám ještě jeden dotaz, u IEM nejde nastavit Hi-Power ? u phones mi to jde ale u IEM to nereaguje jen ať vím.
Agnusss
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků