Raspberry, multimediální centrum nebo rovnou streamer...

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 18. 5. 2022 13:30

V případě Synology se to nejmenuje Bubble UPnP, ale Mediální server (jejich vlastní připravený software) a domluví se to se všemi DLNA přehrávači, ať už jsou to TV, streamery, věci nainstalované v tabletech a mobilech a podobně. Samozřejmě třeba i s Volumiem, Kodi a podobně.
reign: na NAS určitě našetři, komfort je obrovský. Nehledě na podporu automatického zálohování napříč systémy na PC, správou fotek, jak bylo řečeno mediálního serveru, download manageru atd. Můžeš mít vlastní cloud na který se dostaneš odkudkoliv, stejně tak svoji hudbu, nebo filmy spustíš odkudkoliv, kde je interner - když jsme byly na dovolené a byla dobrá rychlost připojení, dívali jsme se na filmy, co máme doma na NAS. Podpora všemožných síťových protokolů, jako samba, NFS atd., podpora záznamů kamer a spousty dalšího - na všechno předpřipravený software, který nastaví i blondýna.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 18. 5. 2022 16:40

Jo, já mám Asustor, sice ty funkce prakticky nevyužívám, ale umí to snad všechno, na co si člověk vzpomene.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 19. 5. 2022 22:54

reign píše:NAS zatím nemám, i když do budoucna bude asi nevyhnutný - ale je to pálka, teď na to prostě volné prostředky nemám.


...tak si ten Nas postavte z přebytečného Raspberry...

Jinak, pro Volumio, nebo Moode je upnp (dlna) hloupost a zbytečnost (mají přímý přístup přes sambu), třeba pro (ne Android) TV většinou nutnost. Tyto služby poskytuje ale většina nasů už x let, takže (v případě, že byste nechtěl stavět na malině), není problém koupit v bazarech za "pár" korun.

-- 20. 5. 2022 00:14 --

eviljack píše:
Česlo Česlič píše:... @Pixxel - osobně to mám přesně naopak - občas potíže s ovládáním Volumia a Moode v pohodě (provozuji 2x Volumio (RPi1B a RPi3B) a 5x Moode (2x RPi3B, 1x 3B+ a 2x RPi4 4GB) a až na 1 streamer všechny ovládám tablety/mobily)...


To máš všechno v jednom baráku? :shock: Nebo doma, chata a tak? Moc si to doma nedokážu představit, leda bys měl streamer i v koupelně a na WC :D



...RPi1 Volumio v kuchyni (prakticky jen radio), RPi3 Volumio v obýváku (také kvůli rádia), RPi3+ s Allo Boss a RPi3 s HifiBerry dac plus pro (na střídačku) ke sluchátkům (dle chuti a nálady), RPi4 s Allo Digione na malé repro sestavě (přes Dacmagic plus), RPi3 s HiFimeDIY Sabre USB DAC 2 přes digitální výstup a Cambridge audio Dacmagic plus na velké repro sestavě (tam poslouchám málokdy) a RPi4 je putovní (občas přes usb a různé DACy taky na sluchátka a někdy v obýváku) - posledních 5 s Moode...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod reign 19. 5. 2022 23:14

Já ten NAS plánuji hlavně kvůli tomu, aby se mi za aparaturou nehromadily externí HDD, moje představa je Synology se 4mi šachtami. Teď mám dva 4tb disky které postupně promazávám, další disk na muziku.
reign
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 20. 5. 2022 03:10

No já si vystačím s jednošachtovým s 3TB diskem. Filmy mně s příchodem "šedých streamovacích" služeb místo moc nezabírají, takže tam mám fotky, nějakou hudbu (opět mi to díky Tidalu a Qobuzu moc nezabírá) a zálohu počítače.
Asi bych vystačil s externím diskem, ale přišel bych o ty vychytávky a cena vlastního NAS bez disku je celkem nízká.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 8. 6. 2022 21:59

Po debatě s kolegou axtonem jsem pořídil jiné kablíky, a i přes to, že jsem musel improvizovat, protože jsem vůl a včas jsem si neověřil, že HK nemá terminály na banánky, je zvuk zase úplně jinde.... Mám(e) Dynavox PS a je to peklo :)
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 8. 2022 16:28

Od pátku se potýkám s divným chováním Volumia, při přehrávání z USB vypadává náhodně zvuk, přitom se pořád odpočítává odehraný čas písničky. Zkoušel jsem dva různé disky a dva porty, dělá to u obou. Přitom kopírování z USB disku běží bez problémů plnou rychlostí, co síť dovolí. Při přehrávání ze sítě to nedělá, což je sice způsob řešení, ale zase to eliminuje tu výhodu, že stačí mít puštěné RPI s USB diskem a nepotřebuju NAS/PC.

Setkal jste se s tím někdo?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 14. 8. 2022 17:43

... úplně přesně nevím, ale možná odcházející zdroj? (anebo by třeba pomohlo nastavení/povolení většího proudu pro USB)...

PS : asi jste neměl spuštěnou aktualizaci knihovny, příp. náhledů?...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 8. 2022 17:54

Neměl, jeden disk používám pořád a u druhého jsem počkal, až to dojede. Zdroj mám originální a jak píšu, při kopírování celého disku do PC (cca 250GB) se žádné chyby neobjevují. Nastavení napětí USB jsem ve Volumiu nikde nenašel, ještě to pokusně zkusím píchnout do USB 2.0.

edit: ještě podotýkám, že jeden disk je NVME a druhý SSD.

edt 2: tak z USB 2.0 to zatím hraje ok, zkusím to připojit pak na jiný zdroj a vrátit na 3.0.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Česlo Česlič 14. 8. 2022 18:30

... ne nastavení napětí, ale povoleného proudu (normálně je myslím 0,5A a dá se nastavit 1A) - je třeba vepsat 1 řádek (nebo 2 - už si to nepamatuji) do config.txt (konkrétně si to bohužel už také nepamatuji, ale instrukce se dají lehce najít) - toto se týče usb, ale i ten nvme je připojen přes USB, nebo máte nějakou vývojovou desku s CM? ... pokud to ale doteď fungovalo se stejnými disky, asi bych zkusil jiný zdroj...
Česlo Česlič
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 14. 8. 2022 20:20

Aha, díky za tip, zapátrám. Nemám, je to standardní RPI4 s Hifiberry DAC. Zítra to zkusím dát na jiný zdroj a uvidíme.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 18. 9. 2022 20:30

Tak se zdá, že za ty potíže může zásuvný modul FusionDSP. I když ho průběžně aktualizuji, a doteď fungoval bez problému, dneska mě zaskočila nemilá věc. Na pár sekund vypadl proud, protože někde ve městě shořela trafostanice, a pak jsem neslyšel žádný zvuk ze svého nového CXA61.

Samozřejmě jsem se nejprve vyděsil, že mi ho po dvou dnech odpálili (protože jsem idiot a nemám ho v UPS na zásuvce, kterou drží baterka, jak jsem zjistil pak) - k tomu se váže taky vtipná historka, jak jsem si vypnul ledky na displeji a proto se mi zdálo, že se hned po zapnutí sám vypne... :) Ale po přepnutí na optiku, nebo USB vstup, ho PC normálně vidělo a hrálo, takže jsem zkusil na Volumiu modul úplně vyhodit a ejhle, zvuk byl zpátky.

Chvíli jsem s tím experimentoval a modul zase nainstaloval, šel jsem se vrtat v těch ekvalizérech a přestalo to hrát, nebo se to strašlivě sekalo (mám k RPI4 připojený SSD disk napřímo přes USB, takže to musí lítat jak prase), a pomohla zase až přeinstalace.

Jinak tedy, když už o tom píšu, tak Cambridge Audio CXA61 je krasavec na první pohled, s obřím ovladačem, který je ale evidentně navržen pro celou sestavu, takže z něj reálně použiju max horní třetinu na zapnutí a přepínání vstupů a pak dvě tlačítka uprostřed na volume. Tlačítka jsou dost citlivá, takže to chce jen tak ťuknout, jinak zjistíte, že jste přidali o tři stupně víc, než jste chtěli, a sousedi protáčejí panenky s poznámkou "Sotva poledne a už je zase ožralej, mámo, slyšíš ten bordel?" :mrgreen: O:-)

Umí se sám vypnout, pokud po uplynutí nastavené doby nedetekuje signál na žádném vstupu, což zní sice dobře, ale taky by se mohl po detekci signálu zase zapnout, protože je celkem otrava hledat ovladač pokaždé, když se vzdálíte a pak po návratu máte chuť oblažit zvukovody nějakým tím libým tónem. :/ Jasně, můžu si tam nastavit vypnutí po pěti hodinách, nebo taky vůbec, ale prostě takhle ta funkce postrádá smysl.

Tenhle model nemá žádné korekce, což mi při výběru nějak uniklo, takže když jsem ho v pátek zapojil, byl jsem nejprv poněkud zklamán, ale asi už se mi zahořely uši a mozek a zdá se mi to prima. Na druhou stranu to zase není takový rozdíl oproti třicet let starému HK 6500, aby to ospravedlnilo 18k (koupil jsem ho ve slevě na L-E, běžně stojí 25k), ale dám mu týden, o víkendu vytáhnu Harmana z krabice a porovnám to napřímo.

Jako u všeho, záleží hrozně na nahrávce, u těch nabasovanějších z "výroby" to hraje parádně, ale občas mi tam chybí možnost si to trochu doladit a taky bych uvítal trochu řezavější kytary a podobně, nevím, jak to přesně říct.

Taky by mi v týdnu měl přijít nový AVR Onkyo TX-R N6100, takže samozřejmě zkusím stereo i přes něj, nemlaťte mě! :-[ 8-) Ten jsem bral primárně na výměnu za Yamahu k DK, ale proč to nezkusit. 8-D
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků