Topping A90 vs ifi Pro iCAN (Signature)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Rins 17. 8. 2022 15:18

Pánové,zakopejte válečnou sekeru.

martas38: Souhlas,hezky napsáno.

introvert: A teď poklekni do kouta na hrách a zpytuj svědomí :)
Rins
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 8. 2022 16:45

Martas38: Označovat v oblasti hifi někoho za hluchého, disponujícího méně citlivým sluchem nebo podobně dehonestujícím způsobem ve vztahu k jeho fyzické integritě vnímám v tomto případě jednoznačně jako urážku, respektive hloupý ad personam argument. K tomuto stylu diskuse se většinou uchyluje ten, kdo má z jakéhosi vnitřního přetlaku potřebu ponížit osobnost druhého, výsledky jeho práce a lidi, kteří tyto výsledky respektují, přičemž se dotyčný s oponentními názory nedokáže vypořádat slušnou, ad rem formou. Podívejte se, vyjadřujte se, jak chcete, šijte libovolným způsobem do koho chcete, ostatně individuální slovní projev je každého věc a každého vizitka. Akorát tím, že jsem také součástí této "AV Mania" komunity, kterou mám moc rád, jejíž texty mnoho lidí čte (a třeba se přímo do diskuse nezapojují) a za jejíž pověst a kulturu se cítím spoluzodpovědný, měl jsem potřebu se od těchto způsobů distancovat a jasně sdělit "za mě je toto už přes čáru". Nic víc.

Introvert: Označovat komunitu na ASR, která zahrnuje osobnosti jako Scott Wurcer, Sean Olive, Frans "Solderdude", John Yang nebo Pavel Macura, za "lidi neznalé věci" je vskutku ... projev naprosté neznalosti věci a neznalosti oboru.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michalpankrac 17. 8. 2022 17:55

A tvrdit že něco hraje špatně protože to dotyčný neslyší nebo to jeho uším nesedne nebo mu to v měření vychází zle a tím pádem v reálu poškodí i výrobce neni projev arogance??
Mám a měl jsem spoutu přístrojů které v jeho testech propadly a v reálu je poslouchám raději než něco co vychvaluje do nebes.
Každý máme jiné uši a slyšíme zvuk malinko jinak a to je myslím skvělé,že si člověk najde to co mu vyhovuje ale já osobně už bych se podle pánů Amir i Crinacle měření a testů neřídil . A že mne to stálo mne nemálo peněz než jsem na to přišel.
Bluesound Node 3i,Hifiman HE1000,RME ADI-2 dac,Audio gd Dac19 a C2 amp ,Shure SE 846,AK SR-25,Dragonfly Cobalt,Audio-technica ATH W5000, ATH1000+,
Sennheiser HD800 a HDVD800,Campfire Audio Solaris SE,Grado RS2E ,Topping A90,DAP Sony NW-ZX2,SMSL SD9,
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 17. 8. 2022 18:08

@TigiGold: Nechápem tú tvoju precitlivenosť. Ale som rovnakého názoru ako introvert. A k nemu by som pridal aj svoje presvedčenie, že Amir je celkovo pre hi-fi komunitu toxický. Prezentuje svoje názory ako jedinú možnú pravdu. A to len kvôli tomu, že má veľmi pravdepodobne slabší sluch (moja babka by tiež povedala, že je hluchý ako poleno a moja mamka by možno povedala že je natvrdlý) a jeho interpretácia kvalít zariadení je založená len na meraní zopár veličín. Ja ho teda nesledujem (príde mi to ako kompletná strata času), ale zaujal ma jeho review na M-Scaler.

Putting design issues aside, I found no audible difference in upsampling with company's own DAC. As it should be. The differences in the filter are above audible band so they should not be audible.

...

Bottom line, I don't see a reason to own M-Scaler. It can damage the audio signal in some cases and in others, provide no audible benefit. If people think otherwise, I highly suggest performing a blind test with enough repetition to provide statistically valid results. Otherwise, the M-scaler remains as a product with no purpose.

Needless to say, I can't recommend the CHORD M-Scaler.

Ak niekto reálne má skúsenosť s M-Scalerom a buď to nepočúval na špuntoch k mobilu alebo s kilom ušného mazu vo zvukovode a nepočul žiaden rozdieľ, potom by naozaj mal navštíviť ušného špecialistu. So všetkou vážnosťou.

Jeho "odborne" prezentované závery k M-Scaleru je len jediný príklad za všetky. Na tom fóre je obdobných tvrdení neúrekom.

A prečítajte si vlákna v rôznych fórach na A90. Veľmi často sa u majiteľov opakuje nasledujúci scénar. Veľa ľudí si zakúpi toto dokonalé zariadenie, zo začiatku sú nadšení. Má to fantastické merania od Amira, má to dokonalý zvuk a super cena. Joshua teraz video, že je to BEST amp. No a po pár mesiacoch zisťujú, že ich to vlastne nebaví počúvať. Teda väčšinou len u užívateľov počúvajúcich hudbu. Tí čo počúvajú zvuky sú asi aj dnes nadšení a spokojní. Nie je na tom nič zlé. Je to v poriadku. Iba u tej skupiny ľudí počúvajúcich zvuky chýba schopnosť akceptácie možnosti, že skutočne existujú aj ľudia, ktorí počúvajú hudbu. A chcú aby ich to bavilo. A toto sa z meraní nedá dozvedieť. Na to už človek potrebuje zmysel ktorý nám sprostredkúvajú uši a volá sa sluch. A často je jeho vnímanie spájanie s emóciami. A tie zmerať nejdú.

Amir je toxický pre komunitu. Ničí dobré meno množstvu výrobcom. A len preto, že človekom subjektívne vnímanie zvuku a hudby vysoko prekračuje jeho odborné schopnosti.
Source: iMac > Roon + Tidal > HQplayer
DAC/AMP: Chord Hugo TT2, Hifiman EF400, Schiit Lyr 3
Headphones: Meze Empyrean, Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 8. 2022 18:15

Michalpankrac: Pokud by někdo tvrdil, že jsi hluchý nebo hloupý, protože si nevybíráš komponenty podle nějakých testů nebo měření, pak by šlo jednoznačně také o urážku a projev arogance. To je jasné.

Výrobce netřeba litovat. Pokud měření odhalí závažné nedostatky ve výkonech jejich přístrojů, mohou to vzít jako výzvu a nedostatky odstranit. Popřípadě nedostatky ponechat a přesvědčit své zákazníky, že tyto nedostatky nejsou slyšitelné, nejsou pro celkový zvuk relevantní nebo že jsou dokonce přínosné (house-sound). Je pak na lidech, čemu dají přednost. Zkušenost je obvykle drahá a těžko přenositelná, to s tebou souhlasím.

Zino333: Ohradit se vůči urážkám lidí, kterých si pro jejich znalosti a přínos oboru vážím, je naprosto přirozené, a nikoliv přecitlivělé. Jestli někdo slyší přínosy nějakého zařízení, by si měl v prvé řadě vyzkoušet sám (jsou to jeho peníze, které utrácí), žádná recenze to za něj nerozhodne. Neznevažujme ale prosím někoho jen proto, že určitý rozdíl neslyší. Ta recenze M-Scaleru je podle mě napsána korektně. Nevylučuje, že M-Scaler nějaký slyšitelný přínos má, ale před nákupem takto drahého zařízení doporučuje provést rigorózní slepý test. Takto bych to udělal také. Jinak kolečka nadšených nákupů a zklamaných prodejů tak nějak k hifi patří odjakživa, to není jev, který by se objevil s nástupem ASR. A tvrzení, že Amir hodnotí zařízení jen podle měření několika veličin, není vůbec pravdivé, vždyť recenze zohledňují různé aspekty výrobků (i funkční a estetické) a v případě určitých kategorií zařízení (zesilovače, sluchátka, reprobedny) zahrnují i hodnocení zvuku a návrhy na jeho vylepšení prostřednictvím PEQ. Jestli je ASR toxické, tak pro určitou specifickou skupinu výrobců, prodejců a uživatelů, kteří se desítky let spoléhali na to, že v hifi papír unese vše. Za sebe říkám - víc takové toxicity:-)
Naposledy upravil TigiGold dne 17. 8. 2022 19:31, celkově upraveno 3
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 8. 2022 18:34

Souhlasím s introvertem, martasem, Michalem i zinem a plně si vědom té spoluodpovědnosti za tvorbu kultivovaného prostředí/obsahu na zdejším fóru se pod jejich závěry (s menšími výhradami) podepíšu. ;-)

Amir je člověk, který zcela zjevně postrádá hudební i "normální technický" sluch. Na druhou stranu není to nic až tak neobvyklého a nic za co by se měl člověk stydět. Je to prostá realita. I lidé s méně "netopýřím" sluchem si mohou zcela plně vychutnat prožitky strávené poslechem hudby. Problém ale je, že tato osoba si to kompenzuje těmi svými rádoby nezpochybnitelnými měřeními a kultem, který si okolo sebe vytvořila.

TigiGold tu na jedné straně káže o kultivovanosti, kterou sám obaluje krásnými latinskými frázemi a přitom tu hájí člověka, který uráží, byť sofistikovaně, všechny, kteří si dovolí se od jeho kultu odchýlit, čímž z nich v konečném důsledku dělá totální blbce. Sám jeho fórum sleduji dlouhou dobu a ty náznaky jsou více než zřejmé. Takže teď bych si já dovolil dát TigiGoldovi zpětnou vazbu a doporučil bych zamyslet se, zda přeci jenom ta objektivní pravda nebude ležet, tak říkajíc, někde uprostřed a zda přeci jen i z jeho strany nedošlo k mírně přehnané reakci, jež byla vyvolána zásahem na citlivé místo.

-- 17. 8. 2022 18:56 --

A k těm menším výhradám, za mě je A90 vynikající sluchátkový zesilovač, který asi nemá ve své cenové kategorii konkurenci a který hravě přehraje i nejeden podstatně dražší kousek... ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon | Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
Sluchátka: Audeze LCD-5 (Meze Silver Plated PCUHD)
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 8. 2022 19:09

Za prvé bych si nedovolil hodnotit hudební či "technický" sluch člověka, kterého neznám a jakési své domněnky vydávat za fakta (přičemž o skutečném stavu a schopnostech sluchu daného člověka nejsou žádné relevantní informace). Jedna věc je nesouhlasit s nějakým přístupem, metodikou, vkusem, hodnocením či stylem recenzí (proti tomu nelze vůbec nic namítat), druhá věc je pořád dokola trapně a lacině urážet jiné lidi (ten či onen je hluchý, tam chodí sekta apod). Proti tomu druhému jsem se ohradil a budu tak činit i nadále. A stejně tak kdyby někdo podobným ad personam stylem útočil na členy zdejší komunity, nebudu mlčet.

Na ASR samozřejmě probíhají velmi ostré diskuse, ale drží se vesměs věcné roviny. Udělá-li Amir v recenzi nějakou chybu (a těch se opravdu někdy dopouští), dostane od ostatních technicky zdatných členů komunity pořádné čočky a nikdo jej nešetří. Věc se v dlouhých vláknech často vyjasní a zkoriguje. Není to v žádném případě myšlenkově jednolitá komunita, kde by lidi s odlišným názorem byli systematicky dehonestováni, jak se tu často prezentuje. Pointa je v tom, že výsledky recenzí na ASR jsou falsifikovatelné, lze je účinně zpochybnit a vyvrátit. Taková diskuse pak dává věcný smysl a není vůbec ztrátou času. Recenze založené pouze na individuálním poslechu zařízení tuto vlastnost falsifikace nemají a diskuse o nich je sama o sobě diskutabilní.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 8. 2022 20:42

Já bych k tomu snad jen dodal, že kdyby se každý měl řídit žebříčky ASR, většina lidí by tady měla DAC S.M.S.L., zesilovač Topping a byly by na tom líp, než majitelé Hugo TT2, Bursonů atd. a ušetřili by i víc jak sto litrů. Jenže tomu tak minimálně podle mě není... Ona bývá i v nedokonalosti krása, což potvrdí myslím většina např. majitelů lampových zesilovačů.
Vnímání něčeho tak komplexního, složitého a navíc zatíženého svým vlastním já (nejen anatomicky, ale i psychicky) jako je obraz a nebo zvuk se prostě nemůže odvíjet jen od té technické části. Nejen audiofilové, ale třeba i milci starých nedokonalých sklíček u fotografie o tom vědí svoje.
A prosím bez urážky, pohoršovat se nad jistým hovorovým označením lidí (urážkou bych to rozhodně nenazval), jako je Amir, nebo Crinacle, tedy lidí, kteří se dívají na svoje názorové odpůrce diplomaticky řečeno s despektem, sám bych použil spíš výraz s pohrdáním, je minimálně úsměvné a značí jistou přecitlivělost.
iMAC -> Audirvana->RME ADI 2 DAC FS->Cayin HA1-A ->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Astell&Kern A&norma SR25->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 18. 8. 2022 18:15

@martas38: Neviem či to išlo lepšie napísať.
Source: iMac > Roon + Tidal > HQplayer
DAC/AMP: Chord Hugo TT2, Hifiman EF400, Schiit Lyr 3
Headphones: Meze Empyrean, Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků