Převodník k TV se vstupem HDMI a výstup BT

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hory. 14. 8. 2022 17:04

Dobrý den,

Snažil jsem se najít podobný problém, ale nepodařilo se mi najít podobné téma. Pokud tu je, omlouvám se.
Řeším netypický problém.
Koupil jsem si do ložnice TV Philips 55OLED806.
Má slušné recenze a do ložnice stačí. Bohužel už za první večer jsem zjistil některé negativa, která se v recenzích, nevím proč, nedočtete.
Hlavní co jsem zjistil a potřebuji vyřešit je, že televize (celkově philipsky) nepodporuje připojení BT sluchátek.
Na TV koukám i v noci, když partnerka vedle mě spí a nechci ji rušit. A protože ležím v posteli, klasické mušle by byly nepohodlné.
Philips má na tohle speciální aplikaci na android. Ta je ale nepoužitelná. Přenos se seká a trpí špatnou latencí. Nemluvě o tom, jak je celé hloupé tohle dělat přes telefon.
Proto jsem se díval po nějakých převodnících. A nakonec koupil NEDIS BTTC200BK.
s tímto převodníkem jsem zjistil a samozřejmě dopředu věděl, že budu mít možnost připojit k tv buď přes 3,5 jack nebo audio optický kabel.
Přes jack byl zvuk uplně šílený.
A přes opticky kabel byl jen o fous lepší. Ale pořád dost špatný.
Tady totiž z nějakého důvodu v nastavení má televize pouze setero, jinak mi zvuk nepustila.

Jinak zvuk pouštím do "Galaxy buds pro", případně jakýchkolik jiných sluchátek s podporou kvalitních bt kodeků s nízkou latencí.

Protože jsem z toho trochu nešťastný. Naštvaný, že tv prostě takovou základní věc nepodporuje. Potřeboval bych poradit.
Pokud mi odpadají výstupy z tv v podobě 3,5 jacka a audio optického kabelu, tak už mi zbývá jen hdmi/hdmiARC.
A tady naprosto tápám. Skoro žádné možnosti nemůžu najít. A jen nějaké možnosti ze zahraničí. Ale takhle naslepo nechci nic objednávat.

Shrnuto, potřebuji poradit kvalitní převodník :

Vstup HDMI

Výstup BT s patřičnými kodeky.

Tomu odpovídající kvalita zvuku a bez zpoždění.

zdroj : TV Philips 55OLED806 (TV, kodi, YT. od SD TV signálu po 4K HDR na kodi/youtube. zvuk je všude stejný/špatný)

přehrávací zařízení : galaxy buds pro, či jiné BT sluchátka

cena : do 2 až 4 tisíc korun (možnost flexibility).


Vedlejší požadavky, ale ne tak důležité jako kvalita AUDIA :
Ideální by bylo, kdyby se zařízení napájelo z usb vstupu televize.
S tím spojená i vlastnost, aby buď běželo pořád, ale s nízkou spotřebou (Nejsem si jistý, zda televize má nastavení, aby usb bylo pořád pod napětím. Má strašně nepřehledné menu a tuto možnost jsem nenašel.). Nebo se právě zapínalo zároveň s TV.


Předem díky.

-- 14. 8. 2022 19:00 --

Co třeba :
"https://www.amazon.com/Bluetooth-Wireless-Transmitter-Headphones-PassThrough/dp/B09232CS53"
Hory.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 14. 8. 2022 22:51

Ten vysílač připojená na otický výstup by měl fungovat dobře. Nakonec stejně i přes analogový jack. Samsung Galaxy Buds Pro podporují kodeky AAC, SBC a BTTC200BK zase SBC, aptX a aptX Low Latency.
Obě zařízení tedy komunikují na základním SBC kodeku. Výstup TV do sluchátek bude vždy stereo, zde jsem nepochopil to "Tady totiž z nějakého důvodu v nastavení má televize pouze setero, jinak mi zvuk nepustila."

Obecně bych problém viděl ve sluchátkách. Zkuste, máte-li tu možnost, otestovat TV/vysílač s něčím, co podporuje aptX a ideálně aptX LL (Low Latency).
Jak byste popsal ten aktuální špatný zvuk?
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hory. 15. 8. 2022 13:32

Dobrý den,
Dekuji za reakci.
Zvuk je takový chrčivý, sykavý.
Ohledně nastavení TV. Asi takhle :
https://ctrlv.cz/d9q7

Každopádně se teď cítím jako hlupák. Já už si nepamatoval kodeky těch galaxy buds. Předpokládal jsem že právě aptx a aptx low mají...
Moc děkuji...
Tak si jen koupím nové sluchátka.
Hezký den
Hory.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 16. 8. 2022 06:58

Čistě jen pro doplnění, náhodou na mě vyskočilo tohle, nemá to HDMI, ale zdá se, že i s optikou to funguje dobře - https://www.apollos.cz/produkt/evolveo- ... m-2v1/608/
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hory. 16. 8. 2022 14:28

Dobrý den.
Děkuji za snahu. Cením si toho!
Já už si objednal jedny sluchátka s podporou aptx ll.
Mimochodem ještě jich není moc na trhu.
Jsem zvědavý na kvalitu :
"https://www.audigo.cz/Sluchatka/Profesionalni/MEE-audio-M6-PRO-2nd-Black-Wireless-Como"

Jinak. Na tento převodník "EVOLVEO AudioConverter XS" jsem se taky díval. Má hodně slušnou podporu kodeků. Ale kvůli velikosti a možnosti napájení z usb, jsem právě vzal ten model zmíněný výše.
Já ho takhle ze zadu přilepím k TV a nebudu o něm vědět. Pouze občas prostě zapnu ručně, když budu večer potřebovat.
Hory.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 8. 2022 11:10

Hory. píše:...zvuk je takový chrčivý, sykavý

Tak výrazné vady nejdou na vrub rozdílu SBC/aptX. Může sice být problém v nekompatibilitě vysílače/přijímače, ale pravděpodobnější mi přijde chyba ve výstupu TV nebo ještě pravděpodobněji na straně toho NEDIS.
Ta nová sluchátka s nízkou latencí určitě využijete - zvláště u videa, ale jako hlavní problém bych viděl tu chybu v cestě.
Určitě otestujte zapojení NEDIS s jiným zdrojem signálu. Proveďte následovný test:
- jako zdroj analogového zvuku (místo TV) použijte sluchátkový výstup telefonu
- stávající sluchátka připojte jako dříve k NEDIS
- pokud uslyšíte stejné charakteristické vady, je na vině NEDIS = reklamace
- pokud bude přenos čitý, hledal bych problém na straně TV

Rovněž, pokud máte tu možnost, zkuste i jiné zařízení pro optický vstup.

Důvod, proč doporučuji jako zdroj zvuku telefon, je v tom, že má vlastní zdroj napájení a nebude chytat případné jiné rušení.

Seznáte-li, že je problém na straně TV, proveďte ještě jeden test. Pokud máte do TV zapojenu společnou anténu, odpojte ji. Často bývají na vině různé zesilovače signálu v domovním vedení a podobně. Stejně tak občas zlobí satelitní připojení. Odpojení antény sice není řešením (zvláště, pokud ji využíváte), ale napoví.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hory. 18. 8. 2022 14:45

Zdravím.
V podstatě hned, jak jste napsal poprvé, jsem zkusil jiné sluchátka s "pouze" aptx codecem. Zde byl zvuk dobrý. Samozřejmě pouze zpožděný. Proto jsem hned objednal nová sluchátka s tím aptx ll.
Samozřejmě už je pár dní používám. A vcelku spokojenost. Sice zvuk není tak, jak by byl ideální. Ale nečekal jsem žádný zázrak za 2 tisíce.

Proč byl zvuk, jaký byl před tím s těma samsungama. Nevím. Buď chyba vysílání z nedis přes codec sbc, nebo příjem na sluchátkách přes sbc.
Ale zabývat se tím už nebudu. Stejně to využívat nebudu.
Teď jsem vcelku spokojený.

Moc Vám děkuji za Vás čas.
Hezký den.
Hory.
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků