Ext. zvukovka k NB pro DJing

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Martin_X 17. 10. 2008 15:10

Zdravíčko. Mám doma Creative Soundblaster USB, ale pro mé účely je naprosto nedostačující. Hraji přes Virtual DJ a už na defaultní nastavení karta chrastí a seká se. Udělal jsem chybu a vyhodil 1 000Kč. Ted nechci udělat podobnou.

Potřebuji externí zvukovku k notebooku, která zvládne plný potenciál Virtual DJe. Je mi jedno, jestli to má být externí zvukovka přes USB, nebo interní (PCI) a nějaká "redukce" třeba do USB. Záleží mi opravdu jen na kvalitě. Celé by to mělo být mezi 6-7 000Kč. Chci opravdu kvalitní zvuk. Koukal jsem například po http://www.alza.cz/mobilni-zvukova-kart ... d76525.htm nebo http://www.alza.cz/zvukovy-usb-modul-as ... d85308.htm .

Nevím ale jak na tom jsou výkonově. Poradíte? :)

Předem díky ;)
Nokia forever

3250 :arrow: 5110 :arrow: N-gage :arrow: N80

Jeste mrkev, jeste zelí, p.r.d.e.l se vám rozveselí! :D
Martin_X
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 10. 2008 18:42

Pokud chceš mít hodně velký výběr, podívej se na www.muzikant.cz, sekce "Nahrávání" - "Zvukové karty a) do PCI; b) do USB" - jsou tam snad všecky, které kdy svět viděl... Podrobnější parametry pak samozřejmě budeš muset dohledat jinde, ale základní věci tam mají uvedené.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 18. 10. 2008 15:41

Konkrétny model neporadím, len pridám radu - skús sa pozrieť po zvukovkách s pripojením FireWire. USB zbytočne vyťažuje procesor a systémové prostriedky a často sa objavia problémy s drop-outmi - sú síce riešiteľné, ale zrušíš si pri tom nervy ;-)

PCI v notebooku nemáš, namiesto toho je tam PCMCIA alebo Express Card slot - tomu by som sa radšej vyhol. Audigy 2 mali v minulosti problém s pukaním a zvuková kvalita taktiež nebola najlepšia.

Keď už sme pri zvukovej kvalite, podľa tej by som sa až tak neorientoval (pokiaľ hrávaš na PA akciách). Kvalita zvuku väčšiny PA je na úrovni "basa nech mláti do zeme, výšky nech režú uši do krvi a bude to fajn" a v tom rachote budú tie rozdiely ajtak zanedbateľné. Radšej by som hľadal podľa stability a odozvy, taký zásek alebo väčšie množstvo drop-outov by ťa pri live hraní mohlo výsť draho.
HP Pavilion dv7-6110 > foobar2000 > EMU 0202USB > BVaudio Headamp >
---Sennheiser HD 600 (na doma, main monitoring)
---Audio-Technica ATH-50M (na cesty, check-monitoring)
-- Sennheiser HD 555 + reflector mod (pomaly hľadajú kupcu :)
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin_X 22. 10. 2008 16:40

ok, díky. A co říkáš na Creative X-Fi Surround 5.1 ? Ta vypadá dobře, ale nevím jak je na tom s odezvou.

Pokud ne ta, tak pak jedině už UA-1EX ...
Nokia forever

3250 :arrow: 5110 :arrow: N-gage :arrow: N80

Jeste mrkev, jeste zelí, p.r.d.e.l se vám rozveselí! :D
Martin_X
Kolemjdoucí