O integrovaných zvukovkách

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 11. 2008 22:38

LOL Aha :-D tak jo mej se hezky :-D takže konkretni Intelacka deska v IBM jez se naleza v Kocove notasu si Intel vycucal z prstu a pro ni udelalo IBM notas :-D ty si vtipnej :-D
ale to už je brutalne offtopic a proto se nebudu vubec zlobit za mazani
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 14. 11. 2008 22:44

ja jsem nemyslel notebookove desky, tam jsou stejne pro vyrobce jeste dulezitejsi veci k reseni nez kvalita audio vystupu

ale jinak DPS vetsinou navrhuji vyrobci čipů
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 11. 2008 23:00

tak a ted by si nam mohl vysvetlit proc MP3 přehravac za 1500 hraje temer stejne jak za 2000 ... (pokud clovek nevi kam sahnout a bere co je) už si to velice krasne nakousl, že nekdo kdo dela neco rika lidam jak by meli delat neco takže ?:D
než odpovis odloucim te jeste na tema "slysim spadnout lejno na 50m do travy" :-D
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 14. 11. 2008 23:14

asi protoze to je neco jineho, v PC je spousta ruseni od komunikace, motorku...

jestli si na integrovanych zvukovkach jeste na podobne ruchy nenarazil, tak jen dobre pro tebe ;)

PS: to tema jsem uz kdysi trochu cetl
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 11. 2008 23:33

samozrejme zalezi jak daleko je zvukovka umistena od napajeni, jak daleko od ni vede zdroj napeti kolem kterého muzou vzniknout rusive signaly (na to trpi me IBM jez primo vedle USB ma jack na sluchatka a asi si dokazes predstavit co to dela když do USBecka neco vrazis), u stolního PC si můžes vyresit tohle vetsinou sam (vyber desky, rozmisteni komponentu, tazeni kabelu ....)-
I tak ale dve stejne zvukovky každa jinde, budou hrat temer stejne (predpokladam ze nikdo neposloucha zvuk jez sumi jak Niagara, když si USB data honi), pokud ma desku vsak vyresenou debilne tak pak rozdil zvuku muze cinit i vic jak 90% zvuku v koncove reprodukci, ale doufam že tenhle problem nikdo z uzivatelu na AV nema ... i u me se to dalo na IBM vyresit odpojenim USB (na notasu me staci dve)
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 15. 11. 2008 00:02

konecne si to pochopil :)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 15. 11. 2008 09:15

ja to chapu pořad, ale pokud se někdo bavi o charakteru hudby tak už předpokladam že mu to nepraska od pocitani procesoru pri zatezi, ze mu to nesumí od aktivniho ventilatoru na chipsetu, a že mu to nechrasti od přenosu dat z vedlejšího USBecka :) Protože pak charakter hudby bude velice neznatelny. A pokud je na mě, rozeznam spis od sebe integrovanou zvukovku ADI AD1988A od externi Edirol UA-1EX :-) dvě stejne integrovany zvukovky každa v jinem pc (PC jež vlastni "audiofilove") věřim že bych od sebe nerozeznal ;-]
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 15. 11. 2008 11:03

Ale pánové, přece se tu nebudete hádat, kvůli malému čipu na plošném spoji.
Já používám integrovanou zvukovku, protože považuji kvalitu dnešních integrovaných kodeků za dostatečnou. Samozřejmě Edirol UA-1EX nebo E-MU 0202 USB by byly lepší, jenže já mám ve formátu FLAC (komprese 5) zhruba 5 originálních CD a zbytek v mp3 nebo WMA. Možná časem zvukovka bude, ale v nejbližší době neplánuji.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků