[recenze] D/A převodník Casea Cepheus

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kocmeister 17. 6. 2009 20:58

Postupem času se ze mě „bohužel“ stává čím dál tím větší milovník kvalitního poslechu, audiofil a už tato záliba nezvratně přechází až do diagnózy zvané hifi. Před nedávnem jsem se rozhodl, že chci povýšit svojí poslechovou soustavu zase o nějaký ten level výše. Sice všechny součásti byly i doposud z mého pohledu slušné, ale člověku (pokud se tak dá hifista vůbec označit) to stejně nedá…

Co to je a k čemu to slouží?

Jak jsem během poslechových seancí vypozoroval či spíše naposlouchal, tak velmi důležitou součástí každého řetězce je zdroj, tedy CD přehrávač, externí D/A převodník, gramofon případně zvuková karta. Zdá se mi, že dělá s výsledným zvukem více kouzel než zesilovač. Alespoň v případě sluchátkového řetězce jako v mém případě. Vzhledem k tomu, že jsem již několikrát zdroj obměňoval za lepší a vždy to byl velký přínos tak jsem se rozhodl posunout se již do co možná nejvyšší třídy co se dá za rozumné peníze ještě koupit. Prostě zvolit co nejméně kompromisní řešení. V mém případě, kdy veškerou hudbu skladuji v PC ve formě přesných kopií CD a sem tam i hires, tj. 24/96 ve formátech Flac nebo wav je v tomto případě jasnou volbou externí D/A převodník. Pro neznalé jen v krátkosti (velmi zjednodušeně) vysvětlím, že se jedná o zařízení s prakticky stejnou funkcí jako zvuková karta s tím, že jedinou funkcí je převést data, hudbu v digitální podobě na finální analogový signál, který lze reprodukovat skrze reprosoustavy nebo sluchátka. Akorát vzhledem k tomu, že naprosto vše je podřízeno jen a pouze této funkci je výsledná kvalita zvuku samozřejmě posazena výrazně výše než ze zvukových karet. Externí D/A převodníky lze připojit nejen k PC ale i k CD/SACD/DVD-A přehrávačům jejichž zvuk taktéž dokážou znatelně vylepšit. Prakticky se dá říci, že i z PC může být už v dnešní době nekompromisní hi-fi zdroj, což by bylo ještě relativně donedávna tvrzení opravdu úsměvné.

Zvolil jsem známý a vysoko hodnocený český výrobek Casea Cepheus. Jedná se o převodník ve vyšší třídě, kde konkurencí je např. Benchmark DAC1 a podobné. Podle toho co se lze dočíst tak by měl být zvukově srovnatelný s CD přehrávači v cenové třídě cca od 30 do 60-ti tisíc Kč. Toto však nemohu potvrdit, protože jsem neměl v době testu přímé srovnání.

Design, výbava a zpracování

„Střeva“ přístroje jsou uložena v poměrně rozměrné krabici z 1,5mm tlustého plechu s výrazným čelním panelem. Zpracování je perfektní . Konstrukce na mě působí pevná jako tank. Provedení zadní části s digitálními vstupy a analogovými výstupy taktéž bez chybičky. Na čelním panelu je malá červená led dioda indikují zapnutí přístroje. Tato nijak rušivě neozařuje místnost jak je dnes u mnoha výrobků z oblasti AV zvykem což považuji za malé ale významné plus. Designem se Cepheus hodí především asi do hifi věže, kde by naskládaný mezi CDP a zesilovači pěkně zapadl, ale ani u mě na stole ostudu rozhodně nedělá. Jenom zmíním, že na fotografiích vidíte verzi s jiným čelním panelem než je na stránkách výrobce: http://www.casea.eu

cep1komp.jpg

Cepheus má 2 digitální vstupy, optický (toslink)a koaxiální (BNC), těmito přístroj propojíte s PC nebo CD-P či DVD s digitálním výstupem. V mém případě jsem použil výstup z externí zvukové karty pomocí optiky. Občas se lze dočíst, že koax. propojení poskytuje z nějakého důvodu obecně lepší výsledky ve smyslu kvality zvuku. To bohužel nepotvrdím ani nevyvrátím, protože nemám doma nic s koax digitálním výstupem. Stejně tak nemůžu tvrdit, že moje zvuková karta je zrovna nejlepší transport, ale nedá se nic dělat prozatím to musí stačit. Výstupy z převodníku jsou jak RCA tak i XLR což je příjemné.
V Cepheovi je použit špičkový 24bit/192Khz D/A převodník Cyrrus Logic CS43122. Vstupní přijímač signálu je taktéž od Cyrrusu CS8416, který by měl být schopen omezit jitter pod hodnotu 200 pikosekund. Pro napájení jsou použita 2 toroidní trafa Talema. Jedno pro digitální a druhé pro analogovou část. Vychytávek v konstrukci je poměrně dost. Rozebírat je nebudu, protože tomu nerozumím a stejně je to lépe rozepsané do podrobností na stránkách výrobce.

cep2komp.jpg

Konec řečí, jdeme na věc…

Pro test zvukových kvalit jsem použil sluchátkové předzesilovače Dispre II a Little Dot MK IV. Signálové rca kabely RG62 s konektory Nakamichi. Sluchátka Sennheiser HD600, HD650, AKG K701 a In-eary Ultimate Ears TripleFi10. Reprosoustavy mám k dispozici pouze dvoupásmové sloupy Tannoy v ceně nižší než převodník sám v kombinaci s levným stereo AV receiverem. Je zbytečné k nim Cepheus připojovat, kvalitativně nejsou partnerem. Test tedy bude probíhat pouze se sluchátky, což je taky jediné na čem doma v současné době seriózně hudbu poslouchám.

Cepheus je nabízen ve dvou verzích lišících se zvukovým charakterem. Jsem rád, že jsem měl možnost slyšet obě. Původně jsem si objednal verzi „Emotion“, o které jsem si myslel že by mohla mým uším vyhovovat více. Podle slov konstruktéra převodníku je tato verze charakteristická větší barevností zvukového spektra, zemitějším celkově směrem k nižším kmitočtům posunutým projevem. Přirozenejší střední pásmo a větší předozadní prostor má být také jeho vlastností.

Po zapojení Cephea v této modifikaci, připojení sluchátkového zesilovače a sluchátek se začaly dít teprve věci. Co mě jako první „praštilo přes uši“ byl obrovský prostor ve kterém byla hudba reprodukována. Ano ve sluchátkách! S kvalitními reprosoustavami to musí být teprve požitek. Veškeré nástroje jsou od sebe vzorově odděleny a poskládány v tomto širokém a hlubokém prostoru. Zpěvák/zpěvačka se dosti vzdálila od obličeje směrem dopředu. V první chvíli jsem měl skoro dojem, že přístroj musí mít nějakou formu binaurálního procesingu. Což nemá, ale i tak dosti roztáhne dojem prostoru ve sluchátkách. Vokál má velmi pěkné neunavující, pocitově dosti příjemné zabarvení. Výšky nejsou agresivní , ale když je potřeba tak se opravdu silně projeví. Žádné zastřenosti se zde nedočkáme. Nadruhou stranu sykavky také neexistují (ve špatných nahrávkách samozřejmě ano). Pěkně vyvážené. Atmosféra nahrávek je přenášena pro mě s dosud nepoznanou realitou. Bas je mohutný, pěkně prokreslený bohužel ale z mého pohledu ne tak pevný jak bych si představoval. Tuto vlastnost nelze brát jako negativum. Je to vlastností verze Emotion. Poslouchám často rockovou hudbu a mám rád vysokou pevnost a průbojnost basu, proto jsem si nemohl tak úplně zvyknout. Ale abyste mě špatně nepochopili, bas je ve skutečnosti pevný oproti tomu jak hraje většina toho co má 90% + populace doma. To jen já jsem v tomhle trošku zmlsaný. Navíc je docela možné, že na jiné sestavě může být vše jinak.

cep3komp.jpg

Po dohodě s Panem Vránou z Casea mi tedy byl Cepheus předělán na verzi „Monitor“, která má být dle jeho slov tou zvukově otevřenější, dynamičtější s posunem zvukového spektra směrem výše. Nekompromisní akustická lupa odhalující všechny detaily, ale i nedostatky nahrávek. Usoudil jsem, že tato verze bude pravděpodobně nakonec pro moje chutě vhodnější.
Prakticky ihned po zaposlouchání se do hudby přes verzi Monitor mi bylo jasné, že tohle je přesně to po čem jsem toužil. Velmi dynamický projev. Přesný opravdu hodně pevný a zároveň silný bas. Tato vlastnost mě hodně potěšila. Doposud jsem měl za to, že bas aby byl přesný a pevný pak musí být poněkud slabší. V opačném případě měkně, má horší kontrolu, případně rovnou začíná zadunívat. U Cephea Monitor je skloubena nevídaná pevnost s velkou razancí či chcete-li tvrdostí basu. Toto se hodí k AKG K701, dodá to jejich basu trochu víc šťávy. Výškové pásmo se mi subjektivně nezdá nějak zvlášť výraznější než v předchozí modifikaci. Stále jsou tu čisté a rozlišené výšky. Nádherné činely v rockové hudbě jsou potěchou pro uši a ducha. Žádné tss tss agresivní syčení známé z levných zdrojů, ale skutečné činely se vší svojí cinkavostí a zvonivostí. V nahrávkách vypluje na povrch skutečně mnoho detailů, které jsou jinak schované nebo spíš slité do ostatních zvuků. Skvělé je podání rychlých rockových a metalových melodií kdy i Senn HD650, které obvykle tak trochu nestíhají díky své pomalosti, dokáží s Cepheeem překvapivě dobře podat rychlé bušení a mlácení neslévajíc se do divné zvukové koule. Ale něco za něco, přesně podle popisu pana Vrány je zde oproti verzi Emotion o něco méně rozsáhlý předozadní prostor. Pořád je však velký a pravolevý prostor zůstal stále obrovský. Člověk se až lekne když slyší kdesi napravo za sebou bubeníka mlátícího do bicích s kadencí kulometu. Dříve tam byl také, ale zdaleka ne situován tak daleko od ucha (stále se bavíme o sluchátkovém poslechu). Zabarvení vokálů je také trochu jiné. Takové „normální“ na jaké jsem byl zvyklý předtím. Možná že je ve skutečnosti reálnější, ale vokály u verze Emotion se mi líbili trochu více. Teď jsem si ještě vzpomněl, dojem ze sterea, návaznosti obou kanálů a stereo efektů je také nadstandardní. Něco takového jsem ještě neslyšel.

Když to shrnu, tak zvuk obou verzí je pro mne high-endový se vším všudy. Záleží na každém jednotlivém posluchači jaký charakter jedné ze dvou vyráběných verzí je jeho srdci blíže. Myslím, že si každý přijde na své. S Cepheem jsem nadmíru spokojen a považuji jeho koupi za dobrou investici, která mi určitě dobře poslouží i v budoucnu ke kvalitní reprosoustavě. Na nedostatky jsem neupozornil, protože jsem za krátkou dobu co ho vlastím žádné nenašel. Standardní cena je 24000 Kč což vzhledem k výkonům je myslím adekvátní.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bubaak 17. 6. 2009 23:58

Nevydržím a taky sem něco napíšu :roll:

Jako čerství majitel D/A převodníku (upravený Zhaolu D2.5C) mohu jen potvrdit že skok mezi zvukovou kartou a externím D/A převodníkem je skutečně znatelný. O to příjemnější bylo slyšet Cepheuse (od teď Cerphik). Největší obava byla z použitého čipu. Zatím co můj D/A převodník používá čip Cirrus Logic CS4398, tak jak zmínil Koč, Cerphík má trošku starší model CS43122. Tak jsem k němu i přistupoval a šel jsem na jistotu se svýma Senn HD 600 abych mu dal sodovku, že si koupil předražený krám.
Po připojení HD 600 mi trošku přeskočil úsměv. Tak sodovka zas nebude, sakra! Jak v poslední době je zvykem, čím novějši tím jsou větší úspory. Takže skok v generacích se zde skutečně neodehrál. Ale mělo cenu si připlácet 16 000,- na Cerphika? Bohužél mělo.

Už na HD 600 bylo o poznání více prostoru, než na co jsem byl zvyknutý. Nádherný na tom ale bylo, že každý nástroj byl přesně a důmyslně umístěn a odizolován od zbytku nástrojů. Hlavně bylo dokonálé jak si Cerphík poradil i s tím, aby bližší nástroje nepřehlušovali vzdálený (častý problém většiny zvukovek, které pracují v mnohem menším prostoru a stejně si sním neporádí a vše rozmáznou). A to že HD 600 z použitých sluchátek měli po Fi.10 nejmenší prostor. Dokážete si asi představit, jak monumentální byl prostor s AKG K701. Tady by si ani většina domacích sestav na bednách neškrtla (pokud za prostor neberete jak máte daleko bedny a z toho vám jde jen směť zvuků. Mínění o prostoru 90% lidí).

Basové pásmo a i středy nejvíc prokoukli HD 650. Po většinu času nepřesné a přeteplné sluchátka opět dokázala že si rozumí jen s dokonalým zdrojem. Nyní se v nich objevila nevídaná přesnost, na kterou jsem si zvykl spíš u HD 600 a FI.10. Každý hlubši detail nechal poskočit s hrtanem, až to bylo nepříjemné, ale chtěl jsem to zažít vždy znova a znova. Hloubka basů byla až omračující s nečekanou přesností. středy se vyčistili na úroveň AKG připojený k mému DAC (což je jednoznačné plus). Co se výšek týče ani zde se HD 650 nenechali zahanbit a směle se postavili do území HD 600 a ještě je mohli školit v přesnosti (eh, to jsem napsal?). a to samé co udělal Cerphík HD 650, to samé udělal i AKGčkům a HD 600. Bylo to ohromující! Většinou jednoúčelové HD 650 si vlezli do skupiny víceučelových a univerzalní, HD 600 si nyní hrali na chudší příbuzný HD 800 (dobře, trošku nadsázka).

Pokud bych to měl vzit v bodech:
Zhaolu D2.5C vs. Zvukovka
+ prostor
+ čistota
+ rozlišení zvuků
+ detail
+ dynamika
- kompaktnost

Zhaolu D2.5C vs. Cerphík
+ neuvěřitelný prostor
+ čistota
+ rychlost
+ nechutná dynamika
+/- čitelnost nahrávek (tady se už nehraje na 128 kb/s vs. CD, ale sra*ka vs. uf povedlo se)
+/- přesnost
- nemám ho doma :-/
jo a jeden důležitý plus! je z Čech!!!
Naposledy upravil bubaak dne 18. 6. 2009 18:45, celkově upraveno 2
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo

Odeslat příspěvekod Kozousch 18. 6. 2009 11:36

Už chybí jen recenze dostupnějšího DAC Karfík:
http://karafiat.unas.cz/audio.html
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 18. 6. 2009 13:46

Dost dobrá práce! Díky
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bína 18. 6. 2009 16:08

Pěkné, tohle musím někdy vyzkoušet.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod nocomichi 19. 6. 2009 21:54

Moc pěkné, taky se mi to líbí, sám si jedu v něčem podobném, zkuste se ale zamyslet nad těmi pěnezi, které jste na to vynaložili... Furt je to jen poslech přes sluchátka... Kdybych věděl co, za to ve výsledku utratím, dnes už bych asi šel do nižších Staxů a solidního CD-P z druhé ruky. Minimálně bych tím získal stejně muziky za zaplatitelny peníze...
nocomichi
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2009 10:59

Nocomichi: Samozřejmě máš částečně pravdu. I já jsem přemýšlel o elektrostatech. Sluchátka jsou ale (aspoň teda u mě) nejlevnější článek řetězce. Převodník plánuju použít v budoucnu k repro, ten se neztratí. A kvalitní sluchátkáč se dá vždycky použít jako předzes ke koncovým zesíkum. Takže z tohohle pohledu ta investice neni nijak hrozná.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lobotor 20. 6. 2009 11:18

Hmm urcite to bude hrat dobre :-)) . Take jsem o nem uvazoval ale nakonec jsem zvolil CDP/DAC misto DAC. A taky kvuli tomu ze jsem byl vystraseny jinde hodne propiranou veci jmenem jitter. Nakonec to dopadlo tak ze neslysim rozdil mezi hudbou pustenou z orig.CD a Flacu z pocitace.coz znamena ze bud mam dobrej transport nebo to ten upsampling prebije.
A nezda se vam ze ted jste schopni vice rozlisit rozdil mezi zesilovacema? i kdyz teda mezi tema vasema bude asi mensi kvalitativni rozdil nez mezi mym Sleem a Headboxem kde jsem slysel dost slusne zlepseni (a to se rika ze zesilovac jenom zesiluje....).
Auzentech X-Fi Prelude => Real Cable => Cambridge Audio 840c => Oehlbach NF214 => Graham Slee Solo PSU1 => Denon AH-D7000
Lobotor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2009 11:35

Popravdě i přes to, že rozdíl lampáč a Dispre by měl být už z principu obrovský, tak je to spíš o nuancích. Takže rozdíl fakt moc neslyšim. Paradoxně rozdíl mezi signálovýma kabelama (tkanička vs. RG62) se mi zdá větší.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 20. 6. 2009 11:35

Zesilovač jen a pouze zesiluje jenom teoreticky. Prakticky je v zesilovačích mnoho konstrukčních limitů a kompromisů a u většiny je navíc ještě zvuk "laděn, aby měl charakter" příslušného výrobce (čti mršen).
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 20. 6. 2009 21:16

Myslim, že zrovna u sluchátkáčů tenhle fenomén mršení zvuku jako signatura výrobce moc neni. Nedostatky jsou daný spíš ošizenou konstrukcí. Je to dost úzkoprofilový zboží, moc se jich neprodá. Každej nedostatek se v komunitě uživatelů hned rozkřikne a výrobci se přecijenom trochu víc snaží. Ale to jenom můj názor.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 6. 2009 17:50

Ten DAC vypadá dobře (slint)
Dalších cca 25 000,- půjde do HD 800?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Sennheiser HD 650
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kozousch 21. 6. 2009 17:57

to Kocmeister: Já jsem měl na mysli "klasické" zesilovače pro reprosoustavy, ale nedošlo mi, že ty jsi "sluchátkovej". :D
Kozousch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 6. 2009 18:29

Teda Koci koukám ty ses pěkně rozšoup.. doufám že budu vítán u tebe doma uděláme si pěknou chvilku :love: teď si asi řikáš kurnik jak to vlastně myslel..:-D
Naposledy upravil hmpf dne 22. 6. 2009 08:50, celkově upraveno 1
Brooklyn DAC/PRE, Blipo, XLR & power kabely
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 6. 2009 19:16

Wolverine: Hehe, počkám až zlevní. Né teď vážně už to stačí, s novýma K701 jsem (prozatím) spokojen.

hmpf: Jsem sice už zadanej, ale na tebe, ty bejku si chvilku udělám :-*
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stanynek 21. 6. 2009 21:57

Ty jses teda satan Koci :-) gratuluji ke koupi a diky za zajimavou recenzi. Uplne se rozplyvam nad fotem z tveho pokoje, hned bych se k tobe nastehoval :-D zvlast trojici K701+Cepheus+Dispre to teda sekne... nadhera :-) btw. kdy bude recenze na K701? ;-)
USB AI-->DAC 1 USB-->SRM-323A-->SR-L300 Lt.
hiFace Two-->Amarok DAC/AMP-->T1
Stanynek
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 21. 6. 2009 22:19

DisPre neni moje :'( NA AKG je recenze už přímo na avmanii tak nevim. Ale možná pár slov bych mohl sesmolit. :-) Psal jsem ti mejla.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stanynek 21. 6. 2009 22:45

No urcite neco oficialniho splacej :-) urcite mas trochu jiny pohled na vec. Zvlast srovnani se senny by bylo pro mnohe zajimave... ber to jako domaci ukol 8-) tesim se... ;-)
USB AI-->DAC 1 USB-->SRM-323A-->SR-L300 Lt.
hiFace Two-->Amarok DAC/AMP-->T1
Stanynek
Junior

Odeslat příspěvekod avio 14. 8. 2010 17:33

foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 14. 8. 2010 17:44

Parada. Zial len 1 vstup, co nemusi vela ludom vyhovovat :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 8. 2010 20:02

Ta je tak krásný, že to sem šoupnu :D

Obrázek
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 8. 2010 20:05

hmpf --> Je to skutocne parada. Cena je tam podla mna rozumna. Osobne som cakal na novinku vyssiu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 8. 2010 20:11

Je to šikula.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 14. 8. 2010 20:34

Není to náhodou nižší model než cepheus?
foobar 2000 @ WASAPI @ SoX > Styleaudio CARAT-RUBY2 > VINCENT CINCH 0,6m > PMA dispre v4 > Phonak Audéo
ostatní: SUPRA SÍŤOVÝ FILTR MD06-EU SP > VINCENT PREMIUM POWER CABLE :: LG 60PK550 ​
avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 14. 8. 2010 20:42

Nie. Toto je novy Cepheus postaveny na Sirius II. Ten 1 vstup tiez vidim na bezkompromisne riesenie zvuku.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 15. 8. 2010 12:07

Je dost příjemný, že nový Cepheus je levnější než ten předchozí. A to znatelně. Samozřejmě za předpokladu, když ho objednáte v krabici Modu, případně bez XLR výstupů. A Modu svým designem a zpracováním většinu lidí určitě nijak neurazí.

Hodnocení zvuku zkušenými hifisty jsou extrémně dobrá:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8969
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 75f46e137f
http://hifinazory.cz/forum/viewtopic.ph ... cbd8b4fa4a
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akchc 23. 8. 2010 12:51

Chcel by som sa opýtať, či tie fotky Cepheusa mk2, ktoré sú vyššie sú v tej krabici MODu alebo sa jedná o inú krabicu. Ak to nie je MOD nemáte niekto fotky, ako by to vyzeralo v krabici od MODu? (hoc aj iného prístroja). Tento DAC totižto takmer naisto kupujem :)
Asus F6V -> M2Tech hiFace -> BB Dac -> AKG K701 / Grado SR60
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 8. 2010 12:53

Ne to jsou fotky v originální krabici Casea. Modu vypadá takto: http://www.modushop.cz/1u-10mm-panel-s-listou.html
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 23. 8. 2010 12:53

Mala by to byt presne tato http://www.modushop.biz/ecommerce/cat088_l2.php?n=1
Tu je v tej istej skatuli sluchatkovy zosilovac Dispre http://web.telecom.cz/macura/dispre2_final_cz.htm (ciste len pre nazornost).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akchc 23. 8. 2010 14:02

Hmm, tak nutno dodať, že v originály je to podstatne krajšie ale ako bolo spomenuté vyššie - MODus neurazí a za tých 3.000,- CZK ten rozdiel asi ani nestojí...
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 8. 2010 15:38

Pri cene Cepheusu by som tiez 3000 CZK neriesil ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 8. 2010 15:46

Tak ono se to nasčítá. Koupíš verzi v Modu + pouze s RCA výstupy a hned je to 6000,- dolů. To máš jak cenu třeba AKG K701.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 23. 8. 2010 15:59

To je druhy pohlad na vec. Ale som presvedceny, ze vela ludi si tych 3000 za vizual doplati.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod akchc 23. 8. 2010 16:23

Mám záujem len o RCA, čiže som na 18.000,- CZK / 21.000,- CZK. Nakoniec asi vezmem tú s orig. krabicou, je naozaj pekná a predsa len - už je to kus nábytku :)
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod Audiofiller 1. 9. 2010 20:00

akchc :arrow: Pak můžeš napsat jak se ti lbí nový Cepheus mk2.
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod avio 5. 10. 2010 18:12

akchc: Už máš Cephea doma? Rozhoduju se teď jaký DAC k ježíšku.

Odar: Ještě asi nemáš BB viď?

Co říkáte na Saphire? Údajně je prý výborný. Ale těžko říci, jestli se může rovnat těmto dvěma.
avio
Junior

Odeslat příspěvekod akchc 5. 10. 2010 22:19

avio :arrow: nemám. Nakoniec som objednal BB dac v plnej poľnej... Začiatkom budúceho týždňa by mal byť doma.
akchc
Junior

Odeslat příspěvekod avio 9. 10. 2010 08:40

avio
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 9. 10. 2010 09:21

avio --> Za podobnu cenu mali byt od Casea hodiny . . .
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 8. 2. 2011 20:08

Nieco k MODu od p. Vranu http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... 823#p72823
Netyka sa to priamo Cepheusu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 18. 5. 2011 11:42

Hodiny jsou asi venku.

Sirius Synchro

Obrázek
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 18. 5. 2011 12:13

Podla stranky je to oficialne vonku. Nevidim tam info, ake FS budu hodiny podporovat (predpokladam, ze 44,1 - 192) a zaujimalo by ma, ako je vyriesene prepinanie FS. Hadam sa to casom na stranke objavi.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 26. 6. 2011 19:51

Kraaasne :tleskani , ze by som setril na sirius?
Naposledy upravil palinoch dne 26. 6. 2011 20:19, celkově upraveno 1
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 26. 6. 2011 20:16

Tesim sa na to versiu s prepinanim FS. Som na to zvedavy.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod palinoch 26. 6. 2011 20:20

No len som si vsimol, ze Rob si skrinu a vsetko okolo toho robil sam.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 17. 2. 2012 08:48

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 2. 2012 08:19

Na head-fi jsem udělal někdy v roce 2011 vlákno na Orion, před pár dny jsem tam dal informační příspěvek, že budou existovat dvě až tři verze a ještě jsem tam dal odkaz na ty první dojmy z našich fór. Byl jsem nazván Neptiusem(Zahoranskym) a následně přes noc bylo vlákno smazáno. Nemam k tomu co říct jen, že headfi je pěkná banda ani nevim jak je nazvat.
Naposledy upravil hmpf dne 21. 2. 2012 15:04, celkově upraveno 2
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 21. 2. 2012 09:06

Na highend fore je zaujimavy prispevok jedneho z timu Casea.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 21. 2. 2012 14:00

Tak som prehodil par viet cez PM s clovekom, ktory sa podiela na vyvoji noveho Orionu.

Orion Lite je orezana verzia plnej verzie Orionu (s ohladom na cenu). Do vnutra sa pusti maximalny nasobok FS - bud 44,1, alebo 48 (cize 176,4, alebo 192 kHz). Toto sa deje kvoli tomu, aby sa vypol upsampling, ktory spravi automaticky cip, ked do neho pride nizsia FS. Ak tam pride maximalna FS, tak cip neupsampluje. Cize napr. vo Foobar2000 sa pouzije SoX.
Pre prehravanie filmov to potom funguje tak, ze sa to riesi na urovni operacneho systemu. Nainstaluje sa drivej, ktory upsampluje vsetok signal a do Orionu Lite ide 176,4, resp. 192 kHz. Driver sa da pouzit len pod Win7. Cize napr. aj Skype, alebo akykolvek program posiela von 176,4 / 192 kHz. Zabezpeci to driver od Casea.

Full Orion nebude potrebovat akukolvek podporu operacneho systemu, pretoze je to riesene na hardwareovej urovni priamo v zeleze. Tym padom nie je vobec zavisly od softwareoveho vystupu z PC, ktory sa odvija od konfiguracie PC (pouzitie ASIO / WASAPI a podobne). Full Orion hra z akehokolvek DVD / CD player / PC.

K dispozicii by mala byt casom aj verzia s preampom a Casea pracuje aj na USB to S/PDIF transporte.

Takze nejako tak. Cena bude tomu urcite odpovedat :) Orion Lite stoji cca 50 000 CZK.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 21. 2. 2012 14:58

Kdyby to mělo ještě výkonej zesák pro mě kvůli exotickým sluchátkům tak neváhám...
Líbí se mi, že už to není jen technicky výtvor a jediný pohled, ale že se na ladění podílelo více lidí od hudebníků, na živých nástrojích atd. To jakým způsobem Bery popisuje zvuk emoce není jentak...
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod palinoch 21. 2. 2012 16:22

Mna Casea velmi prekvapila, hlavne v pozitivnom zmysle, ale su aj negativa. Bohuzial. Inac jej fandim.
palinoch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 21. 2. 2012 18:24

A jaká negativa?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 2. 2012 08:48

Tak už vim proč to tam smazali. Prej jsem dělal reklamu :D já fakt nemam slov.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 2. 2012 10:58

Ze sa nehanbis... :D
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pavap 23. 2. 2012 11:43

Casea fandím, libí se mi Cepheus i Lyra Digital, Orion vypadá dle ohlasu Beryho a porovnání s Accuphase výborně. Přečetl jsem si Hifinazory, Highendforum i Casea, ale pořád mi není jasný, jak dochází k synchronizaci transportu (u Beryho karta Juli@ v PC).
Bery popisuje:
"Zdrojem jedniček a nul je u mě pc, určený pouze pro přehrávání wav a flac souborů. Hraji většinou obrazy cédéček vyrobené v EAC, upsampling na 176,4 kHz a přes Juli@ tím krmím DAC. Orion má své hodiny, podle kterých Julča tiká. Tedy "Clock" z DACu do PC a "data" z PC do DACu."

Clock jde samostatným kabelem? Asi bych to viděl z fotky zadní strany Orionu Lite. Orion Lite by měl mít podle mě digitální vstup i synchronizační výstup. A Juli@ má "synchronisation to digital S/PDIF input signals":
http://www.esi-audio.com/products/julia/
Toto jsem asi už pochopil - do karty se zapojí přibalený kabel/redukce, který na druhé straně má dva konektory S/PDIF, jeden jako IN a druhý OUT. V PC se nastaví řízení karty externíma hodinama. Furt jsem hledal dva konektory na kartě a on je to jen jeden. :D

Taky nechápu regulaci hlasitosti v PC ve Foobaru, když Orion Lite je napojen přímo do koncového zesilovače. Pokud neposlouchá na plnou hlasitost, nesnižuje si dynamický rozsah nahrávky před vstupem do DAC? Poučte mě, prosím.

Full Orion bude krabice "media PC" s vlastní CD/DVD mechanikou? Casea: "Casea ORION DAC je dodáván spolu s média PC, které je optimalizováno pro využití plného potenciálu tohoto vyjímečného DACu."
CA Stream Magic 6 + Casea Cepheus + Primare I22 + Dynaudio Focus 220 mkII, FUBAR IV (2xOPA627) + Sennheiser HD 650, Cowon iAudio 9 + E11 + q-jays
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 2. 2012 11:50

K hlasitosti:
- softwarovo riadena hlasitost pri znizeni hlasitosti znizuje bitovu hlbku prehravanej skladby. Pri CD kvalite je to 16 bit - a my nechceme pocuvat napr. 8 bit. Takze soft. hlasitost preto na maximum.
K synchronizacii:
- masterclock DACanu je zrejme spraveny vo vnutri (cize hodiny riadia clock DACanu). Tym istym clockom musis ale riadit aj transport (Juli@) a ta sa da synchronizovat cez S/PDIF IN. Cize z Casea tahas kabel do Juli@ S/PDIF IN a v ovladacoch prepnes na externe casovanie.

Tie hodiny si treba predstavit ako skatulu, ktora ma vystup a cez ten vystup riadi clock zariadeni. Jednoduchsie to vysvetlit neviem.

Ja mam riesenie od Tomasa Ticheho, kde mam hodin na riadenie clocku ako samostatnu skatulu. Cize z 2 vystupov taham kable:
1) do DACanu
2) do zvukovej karty
Casea - nakolko je to v jednej skatuli - ma DACan synchronizovany (predpokladam) prepojenim priamo v skatuli, cize nemusis tahat do DACanu z hodiny ziadny kabel.

Dufam, ze tolko staci.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavap 23. 2. 2012 12:49

Odar: Díky. Jen mi není jasný full Orion, opravdu něco jako PC? Např. podobné jako toto?
http://www.nirvanahifi.cz/pc-audio-dac/

Dokázal by někdo zkusit tipnout zvukovou kvalitu Cephea mk2 (ne Orionu) v tomto žebříčku u přehrávačů? Je mi jasný, že záleží na transportu.
http://www.excelia-hifi.cz/top.html
CA Stream Magic 6 + Casea Cepheus + Primare I22 + Dynaudio Focus 220 mkII, FUBAR IV (2xOPA627) + Sennheiser HD 650, Cowon iAudio 9 + E11 + q-jays
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 2. 2012 13:01

Ano FULL Orion by mal byt cosi ako komplexne riesenie (bude verzia aj s riadenim hlasitosti, cize predzosilnovacom). Tu mas obrazky http://casea.eu/produkty.php?p=Casea%20Orion
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavap 23. 2. 2012 13:17

Orázky samozřejmě znám, problém je v tom, že to je modul Orion implementovaný do nějakého CD přehrávače Cambridge Audio. Označeno pak jako "Orion Synchro DAC + CD, prototyp pro prezentace"...
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 2. 2012 13:50

To nie je CD prehravac, to je pocitac s CD mechanikou CA.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pavap 24. 2. 2012 13:15

Obávám se, že je to opravdu CD přehrávač Cambridge Audio řady 350C/550C/650C osazený modulem Orion Synchro (analogicky k modulu Sirius Synchro), popisek obr. 4: "Prototyp Casea Orion v CDP".
CA 350C shora:
http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... 50CTop.jpg
CA 350C zezadu:
http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... BkRear.jpg
CA 650C shora:
http://www.cambridgeaudio.com/assets/do ... -top-1.jpg

Takže otázka zůstává - jak bude vypadat Orion Full?
pavap
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 24. 2. 2012 13:20

Neviem :hm Ja vychadzam z tohoto:
popis parametrů
média PC
šasi HFX micro
procesor intel i3-2100T
operační paměť 2GB
pevný disk SSD 32GB
operační systém Windows 7 64bit
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 24. 2. 2012 14:55

a kde tam odar vidis daky z tych komponentov? :mrgreen:
Topping DX3 Pro + Focal Alpha 65 / Beyerdynamic DT150 + Brainwavz pads

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 24. 2. 2012 18:38

asi som natvrdly :nenapadne
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 24. 2. 2012 22:35

Na té fotce to je jen Orion v CD přehravači na testování a tak.

Full verze bude PC media, s CD mechanikou, počítačové vychytávky, asi i nový design atd. V tom představení to tam lehce zmiňoval Krat i Bery.
edit: Ale jak to bude přesně vypadat ti asi poví jen po telefonátu Casea.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 13. 7. 2012 13:51

Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 1. 9. 2012 17:15

Zhruba do mesiaca by mal byt k dispozicii Cepheus s USB vstupom. Podla neoficialnych informacii by mal byt ten USB vstup kvalitativne na lepsej urovni, ako samotny M2Tech hiFace Evo.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 4. 9. 2012 17:02

Super, jsem zvědavý jaké to bude. Osobně doufám, že to zařízení bude kompatibilní se standardem USB Audio Class 2.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 4. 9. 2012 17:41

Predpokladam, ze samotny Casea USB audio transport bude este dalej. Mna ten transport velmi zaujima - vyriesilo by mi to zasadnu vec pri upgrade HTPC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 11. 9. 2012 20:10

Samotného by mě zajímalo co znamená jít dál. :-D Můj přepoklad je takový, že použíjí klasickou asynchronní komunikaci a výstup z kontroleru bude I2S. Pokud nepoužijí PLL (jako, že i toto jsem u nich viděl) tak hodiny přivednou na vstup kontroleru a ten bude řídit komunikaci mezi DACem a USB kontrolerem. Byli by sami proti sobě kdyby vymýšleli nějakou extra specialitu vymykající se class 2 nebo class 1 protože by mohli narazit na možnosti kontroléru. Samotného by mě zajímalo jak naimplementují softwarovou část kontroleru páč možností je trošku víc a ledacos se na tom dá zprasit aníž by to uživatel poznal. Bohužel mám obavu, že toto mi nikdo nepoví. ^^ Jediné co se můžu dozvědět je výrobce kontroléru a DACu a pak se můžu lehce domáknout co se z toho dá vykouzlit.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 12. 9. 2012 07:48

Nejake predbezne informacie boli na HighEnd fore. Napr. je dost pravdepodobne, ze transport bude na bateriu. To mas ako s DACom - mozes tam mat neviem aky moderny cip, ale ak je to obvodovo zle riesenie a spraseny analogovy vystup, cip ti to z brindy nevytiahne. Osobne verim p. Vranovi viac, ako tym luntom, co sa vyrabaju v Cine.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 12. 9. 2012 08:42

Tak o tom žádná. ;-) Už jsme se několikrát přesvědčil o tom, že číňani napíšou do specifikace i to co není pravda a spoléhají se na to, že se v tom nikdo nebude příliš šťourat.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hustakF 14. 9. 2012 17:17

Nemáte někdo ať už osobní nebo od někoho jiného srovnání Cepheus mk2 vs jiné české DIY DACy, jako Karfik DAC 2/2.6 nebo BB DAC?

Zajímalo by mě, zda je to za 18 tisíc špičkový DAC, který překonává veškerou konkurenci a zda jsou rozdíly mezi zmíněnými DACy tak výrazné, že se investice vyplatí.

Mám dilema, zda našetřit na Cepheus mk2 nebo koupit za nižší cenu Karfik DAC 2.
El Patron
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 9. 2012 18:53

Dobrá otázka, taky by mě to zajímalo (spíše Cepheus mk2/BB Dac). Je to škoda myslim, že to u nás někdo musel srovnávat, ale když se někdo ptal na slovanetu, highendforu, hifinazorech, audiozone tak se k tomu nikdo nevyjádřil.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 9. 2012 19:06

Kocmeister prechadzal z Cepheus MK I na BB-DAC viewtopic.php?p=7622241#p7622241 Tym padom otazka znie, ako daleko je Cepsheus MK II oproti MK I. U BB-DACu (resp. u DACanu vsobecne) je ale synchronizacia hodinami zasadny posun vpred. Kocmeister ma zakladnu verziu bez moznosti znasilnenia hodinami a s obmedzenim na max 96 kHz. Jeho recenzia ale aj tak napoveda, ze BB-DAC je oproti Cepheusu MK I dalej.

Ked vyjde Casea USB transport, bude pre mna funkcne a cenovo zaujimavy, zrejme nalozim skatule a pojdem si porovnat BB-DAC s Cepsheusom MK II + Sirius Synchro a Orionom Lite do Noveho Jicina na vlastne usi.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hustakF 14. 9. 2012 21:48

Určitě by to potom chtělo nějaký popis a celkové zhodnocení, co je lepší a v čem. Přeci jenom osobní poslech je to nejdůležitější, žádné popisky se tomu nemůžou rovnat.
El Patron
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 14. 9. 2012 21:51

Nic neslubujem, ani neviem, kedy (a ci vobec) k tomu dojde. Mam kamosa v Novom Jicine, takze do Casea sa uz chystam prilezitostne dlhsie.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 9. 2012 21:57

Cepheus lidma co doma měli dražší přístroje nikdy nebyl nějak "zvlášť" oblíbený. Cepheus 2 = je Sirius 2 Synchro uplně jiná koncepce a dlouhodobě vylepšovaný a oblíbený převodník. To ani nejde podle mě srovnávat s jedničkou to musí mít i jinej charakter..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 14. 9. 2012 22:02

Uprimne povedane, ja mam v poslednych modeloch dost zmatok. Nerozumiem napr. tomu, ci Cepheus MK II je uz aj s modulom Sirius Synchro, alebo je to len za priplatok dalsie rozsirenie, ktore umoznuje clockovanie DACanu s transportom.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 14. 9. 2012 22:54

To se ti nedivim, kdybych nebyl s Caseou v kontaktu tak bych v tom měl taky mrnik :-)) a nechápu to, protože pěkný přehledný moderní webovky jsou důležitý.
Cepheus mk2 = Sirius 2 a za synchro verzi je příplatek 3-4 tisíce což je za hodiny podle mě hodně slušná cena. Takže pokud by chtěl někdo verzi s RCA výstupem která stojí 21tisíc tak ho to s hodinami vyjde na 24-25 tisíc (info cca 5 měsíců zpět). Taky jsem moc zvědavej na to USB..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 27. 9. 2012 09:10

Vidim ze CASEA tu kraluje aspon podla Vasich recenzii.Predbieha aj Benchmark DAC podla vasich slov.Spytam sa Kockmaister si skladal Dispre sam? nepostrehol som to v texte.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 27. 9. 2012 09:18

Mal oziveny modul od PMA a poskladal si to sam (resp. s pomocou tunajsich clenov).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Odar 28. 9. 2012 08:15

Casea USB audio interface http://goo.gl/rMGML
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 28. 9. 2012 10:01

Urcite ak je to to prave orechove je treba si to vypocut.Verzia s USB? no do toho by som siel,netbucik (netbook) by mi to urcite rozoznelo a dlho by som tej investicie nelutoval uvidime aka bude cena.Osobne som v tejto veci toho nazoru bud vsetko alebo nic.\
Spytam sa - chysta sa aj vystava v BA bude na nej nieco podobne k nahliadnutiu pripadne vypocutiu?
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 28. 9. 2012 10:12

<OT>
Zoznam vystavovatelov mas tu http://goo.gl/2BVe9 Nisel predava cosi od Casea http://goo.gl/WYmvg Ci budu prezentovat Caseu na HES 2012 a ci budu mat aj verziu s USB si musis zistit sam (najlepsie priamo v Nisel-i).
</OT>
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod xmarek 28. 9. 2012 10:20

Opraveno a doplněno (To je mi podobné. Plácát páté přes deváté aníž bych si vůbec přečetl co mají napsané na stránkách. :-[ )

Pěkně hoši. :tleskani Mám na mysli konstruktéry z Casea. Tak nějak jsem si ten převodník (v tomto případě transport) představoval. V mnohých ohledech mě to osobně hodně překvapilo. Jako USB kontrolér používají SMSC USB3318. Celkem čumím páč toto jsem opravdu nikdy neviděl. Ale jak se říká člověk se pořád učí. Dále pak tam mají jednu programovatelnou ludru :D XMOS XS1-L1. Celý jsem z toho nějaký zmatený a některým věcem nerozumí. O některých věcech se můžu pouze domnívat k čemu jsou. Nicméně je jasné, že toto je transport z USB=>2xBNC a USB=>I2S a takovým způsobem je to i prezentované. Takže případní zájemci musí disponovat dalším zařízením. Tím mám namysli samotný DAC se vstupem I2S nebo BNC. Upřímně je to věc, která Casea-i velmi dlouho chyběla a jsem rád, že případní zájemci o jejích produkty už nebudou ochuzeni o možnost poslouchat hudbu přes USB. Takže za mě jim patří dík.

Otázka zní pouze jak nasadí cenu.

@icotech852: U Casea bych neměl strach, že by jsi litoval. Jejich produkty jsou velmi oblíbené a právem patří mezi špičku a kdyby v minulosti nabízeli DACa s USB tak dnes sedím před nečím úplně jiným. :-D
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 28. 9. 2012 10:24

Ide cisto o transport (bez DAC). Najvacsia vyhoda je, ze je galvanicky oddeleny od bordelu v PC. Je tam este vela otazok, napr. ako bude fungovat prepinanie FS z externych hodin, ale to casom zistim. Zatial cakam na oficialne uvedenie s cenou (vcetne skatule, ako finalny vyrobok).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 9. 2012 10:54

Tady ještě jeden oblíbený USB/spdif transport, ART Legato 2 - májí trochu jinou filosofii. Jen pro zajímavost:
http://www.head-fi.org/t/628278/ar-t-le ... -converter
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 3. 10. 2012 12:03

Informacie ohladom clockovania Casea USB Audio Interface su z prvej ruky tu http://goo.gl/Ct3Ip
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 10. 10. 2012 15:53

Odare, díky za info. Vypadá to hodně dobře.
Jestli to chápu správně, tak kvalitní hodiny jsou na transportu, z něj pak jdou do DACu i se signálem jako I2S. Pro DACy se synchronizací má transport vstup MasterClock. Líbí se mi to. Pro BB DAC a hodiny to bohužel použitelné není, možná by to ale šlo udělat tak, aby se BB DAC synchronizoval na hodiny v Casea transportu. To záleží na tom, zda na vstupu podporuje i MasterClock, nebo jen SuperClock.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Odar 10. 10. 2012 16:19

Nolwendil píše:aby se BB DAC synchronizoval na hodiny v Casea transportu
To nie je mozne, lebo DAC musi bezat ako MASTER. Transport bezi v rezime SLAVE. Co sa tyka BB-DACu + hodin - riesi sa (a vyzera to schodne). Viac zatial nepoviem.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Audiofiller 18. 11. 2012 19:59

Neví někdo kdy už asi bude Casea USB transport k mání?
Audiofiller
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin..net 23. 11. 2012 11:51

Na vývoji se pokračuje a termín je asi o měsíc posunut.
...
Martin..net
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 10. 3. 2013 13:09

Tak to vypadá, že se případní zájemci o USB transport Casea konečně dočkali:
http://casea.eu/moduly.php?p=Casea%20US ... ce#techpar
Byl jsem celkem zvědavý na výslednou cenu a musím uznat, že cca odpovídá tomu co případný zájemce za své peníze dostane.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod descent 18. 3. 2013 22:34

Máte už nějaké "bližší setkání" s Casea USB Audio Interface?
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 18. 3. 2013 22:42

Slayers ho má pár dní, prý je to pecka. Až to víc naposlouchá tak určitě napíše víc.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 20. 3. 2013 21:14

Dnes jsem se zaposlouchal do Floydů, byla to s Casea lahůdka.
Chtěl jsem dát do galerie fotku a trochu k tomu něco napsat ale nedaří se mě to s mým uměním dobře vyfotit.
Hraje to moc pěkně, zatím bez nějakýho rozepisování, řekl bych víc dospěle, zvuk je po všech stránkách jinej.
Yamaha R-N602, Xavian BonBonus, 1x sub.

Cowon D2, S8+Samsung level on pro, BeoPlay H4, BeoPlay H5.
slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Turek77 21. 3. 2013 00:41

To porovnáváš s USB vstupem toho Vincent DACu, nebo s čím ?

Jinak rozhodně dobrá zpráva, že to za tu cenu hraje dobře... :)
Audio-gd NFB-12.1 >> Rotel RB-1050 >> Behringer B2031P
Turek77
Junior

Odeslat příspěvekod slayers 21. 3. 2013 07:14

No jo to jsem nenapsal, s M2Tech HiFace TWO. Do DACu to z obojího fičelo přes digi koax.

slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod descent 29. 3. 2013 18:54

descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 29. 3. 2013 21:40

Upřímně, to řešení v krabici zahazuje výhody I2S výstupu. :-|
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 3. 2013 11:44

Odar píše:http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=9433159#p9433159

Ty musis byt velky odbornik. Tak postav cosi bez kompromisov, lepsie ako Casea za rovnake peniaze. Z tych tvojich "odbornych kecov" mi je naozaj niekedy do placu :lol:

Mal si ten transport doma? Pocuval si ho? Meral si ho? Ked ho budes mat doma, vypocujes ho, premerias, porovnas so svojim, hodis porovnavacky verejne na web vcetne merani - potom machruj. Inak si tie tvoje "odborne" kecy nechaj do krcmy k pivu pre svojich obdivovatelov.

Toto mi přišlo jako soukromá zpráva, bez možnosti zareagovat (uživatel si prozíravě zablokoval možnost přijímat zprávy). Toto je důvod proč to zde umísťuji a dále i proto, aby si i ostatní uživatelé udělali obrázek jak se zde poslední dobou diskutuje.

Takže zde je moje vyjádření:
Add 1.: Nikdy jsem se nepovažoval za nějakého odborníka v oblastí audio a pracuji pouze s poznatky které jsem získal z osobní zkušenosti nebo z toho co jsem si načetl. Audio technikou se neživím a ani nepředpokládám, že někdy budu. A to i na vzdory tomu, že se některými věcmi doma bavím a jejíž záběr už přesáh nějakou rozumnou míru toho co jsem si původně přecevzal. Upřímně mě audio spíš zajívá hlavně v oblasti digitálního přenosu dat, toť vše. K té výtce k postavení se ještě vrátím.

Add 2.: Ne neměl a ani nepředpokládám, že mít budu. Důvod není v koncepci, nějaké zášti vůči nějaké výrobku, výrobci apod., ale v tom, že už jsem toho nakřečkoval poměrně dost a mít doma další podobnou věc bez nějaké vize využití mě neláká. Doma mám podobný transport od jiného výrobce který využivá XMOS a tak mám jistou zkušenost s touto koncepcí. XMOS čipy jsou postavené hlavně k účelu převodu signálu z USB=>I2S, ostatní funkce jsou pouze jistým doplňkem: http://www.xmos.com/discover/products/xkits/partners Je na výrobci zda tu či onu funkci ve svém návrhu využije. Je to takové trošku black-box řešení a výrobce (firma co vyrábí XMOSy) dodává poměrně ucelený software s možností customizace. Moje výtka (nebo spíš povzdech) se týkala toho, že zahazují hlavní účel pro který je tento čip navžen. Pochopitelně vím, že Casea nabízí tento modul i samostatně bez krabice, kde tato možnost je. Podotýkám, že je to pouze můj názor s kterým se uživatelé nemusí ztotožnit. Upřímně nejsem ničí reklamní agent a předpokládám, že je doposud dovoleno vyhádřit svůj názor na to či oné řešení. O tom tato diskuze je ne? Co se týče měření nebo nějaké osobní zkušenosti. To je snad irelevantní ne? Nebo jsem se vyjádřil k tom jak ten modul hraje? Bez ohledu na to, že se jedná od digitální přenos dat. Měření je v tomto smyslu irelevantní. I kdybych nakrásně chtěl poskytnou tyto údaje tak k čemu komu bude to, že je na krystalu taková či maková frequence nebo z toho leze takový či makový digitální signál? :shock: Pomíjím fakt, že většina recenzentů ani takové údaje ani v případě analogových prvků neposkytuje. To automaticky znamená, že nemá jejich názor nějakou vypovídající hodnotu?

Závěrem k tomu postavení: Je mou osobní věcí zda se pro něco takového rozhodnu. Vypůjčím si hlášku z básníků: "Mladý muži, já nejsem nikde organizován, tak si můžu malovat, co chci a jak chci."
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sopel_v_nose 30. 3. 2013 13:59

aquila je usb 2 spfid prevodnik, nemal mat nikdy i2s vystup. marek neviem, o co ti ide,casea nikdy netvrdila, ze prevod na spdif je lepsi ako ich x2s technologia pouzita v orionoch; preco diskutujes o niecom, co si na stole nemal a sam pises, ze asi ani nikdy nebudes mat, to si si spravil nazor z obrazku na casea.eu - to je vierohodny nazor?; necuduj sa, ze su ludia, ktori ti potom napisu od pluc, co si o tom myslia; pekne sviatky vsetkym ktori su doma
sopel_v_nose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 3. 2013 15:06

Takhle to vždycky dopadá, když do odborných věcí začnou kecat diletanti. :roll:
Xmarku, neřeš ty kecaly - máš pravdu, to řešení v krabičce je z hlediska IIS dost mimo mísu a je to vlastně jen plnohodnotný USB=>S/PDIF.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 3. 2013 15:35

Pro mě to osobně bylo celkem překvapení, že tu verzi v krabici Casea takto ořezala. O této verzi jsem věděl, dokonce byla možnost si to předobědnat, ale nikde se nehovořilo tom, že bude ta krabicová verze něco oproti modulu postrádat. Osobně bych uvítal kdyby přišli s nějakým DACem který by byl velmi podobný Lyře a byl postavený právě na tomto modulu. Bohužel jsem dostal informaci (někdo na fóru to tady uváděl), že není možné tento modul do Lyry integrovat. Což mě mrzí. V této cenové kategorii by to bylo opravdu zajímavé řešení. Orion je pro většinu cenově trošku mimo mísu. A kombinovat Lyru a tuto krabici nepovažuji za moc šťastné řešení. Na cestě mezi XMOSem přibývají prvky, které výsledek zvuku mohou do jisté míry ovlivnit. Třeba jsem ještě neviděl jaké ma ta krabice toho transportu napájení (pokud ho vůbec Casea nabízí).
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 3. 2013 16:43

xmarek: nějak jsem to nezkoumal a ani se mi nechce, tak se ptám: nemáš nějakou oficiální informaci o důvodu, který vedl k tomu, že ta krabičková verze vypadá tak, jak vypadá? Dobrých důvodů pro i proti je dost, ale jen ze zvědavosti by mě zajímalo, který z nich to rozhodl.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 30. 3. 2013 17:35

Tak to opravdu netuším, mně se nikdo neptal. :mrgreen:
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 3. 2013 18:17

Mě právě taky ne... 8-) Ale vzhledem k minulosti se dá alespoň odhadovat proč to tak dopadlo.
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 30. 3. 2013 19:42

Kluci, rozhodující je zvuk a ne co se vám nezdá, zastavte se u mě a můžete posoudit.

slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod sopel_v_nose 2. 4. 2013 12:44

xmarek, Hergarok; specialne pre vas 2 zopakujem: aquila je usb 2 spdif prevodnik, nemal mat nikdy i2s vystup; je to priama konkurencia pre cinske krabicky od M2Tech; zvukovo je aquilla od nich na mile vzdialena. Pan Vrana spravil najvacsiu chybu v zivote, ze na web odfotil samotny modul, ktory je pouzivany od Orionu vyssie; ze nan marek nemas, tak si musis vystacit s vlastnym (zrejme lepsim) riesenim, alebo si zaplatit za orion. taka je realita - odhliadnuc od vasich premudrelych poznamok na adresu firmy casea. je to ich firemna a cenova politika
pristup vas oboch oboch je uboho cesky - ked to pre mna nie je financne dostupne, tak to riadne skritizujem podla obrazka a pomudrujem - na druhu stranu je to uplne jedno, z tohto fora si to kupi minimum ludi a ti, co si to chcu kupit hladaju informacie z kvalitnych zdrojov a nie od vseobecne uznavanych mudrlantov na amaterkom fore (bez urazky, ale je to tak) spravte (kludne v spolupraci) cosi lepsie za rovnaku cenu, potom budete mat pravo obaja kritizovat a pozastavovat sa nad komentarmi ludi, ktori maju orion doma a spokojne si ho uzivaju
sopel_v_nose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmarek 2. 4. 2013 15:59

Mám ještě právo na to vyjádřit svůj názor? Ostatní věci raději nebudu komentovat, protože jak vidno z tvého příspěvku nechodíš pro invence daleko. :tleskani :tleskani

A prosím timto administrátora a smázání všech mých příspěvku v tomto thredu, aby někoho podobného náhodou nepohoršovaly. Děkuji.
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 2. 4. 2013 17:11

xmarek, že si děláš vrásky, dva příspěvky, které se neumí přenést přes vlastní horizont věděni, tě přece nemuhou rozhodit.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 2. 4. 2013 17:38

sopel_v_nose: Nesuhlasit sa da aj kulturnejsie.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 2. 4. 2013 18:50

sopel_v_nose: ty's mě fakt pobavil. :lol: Tvůj přístup je typická hi-fistická ubohost - "je to drahý, tak je to dobrý" a to bez ohledu na to, že to taky může být ***** (což, často u drahých krámů platí). :roll:
Napadlo tě třeba to, že já (a evidentně i xmarek) si Aquilu nepořídím nikoliv protože na ni nemám, ale kvůli tomu, že převod z USB na S/PDIF je přežitek... nehledě na to, že už mám doma řešení, které je z mého pohledu lepší. ;-)
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 2. 4. 2013 18:56

sopel_v_nose píše: priama konkurencia pre cinske krabicky od M2Tech;

Nejsou náhodou z Itálie?

Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod sopel_v_nose 3. 4. 2013 20:43

bogino s kulturou to nic nema, tu niekto vynasa sudy bez toho, aby mal co len trosku hlbsie inf. o vyrbku-to je podla teba kulturne? zamysli sa nad tym
hergarok nie som milionr a kazdu korunu (ojro, dolarik) potazkam v ruke a zvazim co si kupim; casea ponuka rozne portfolio vyrobkov za rozne ceny; viem,ze situacia je dnes doma komplikovana a nie kazdy ma co len cez 20tis na cepheus-lenze kazda sranda cosi stoji; ty s marekom uznavas len svoje a cokolvek;co je ine hned zhodis-nic okrem vytuneneho cinskeho headampu a prototypu sluchadiel som tu na fore od teba nenasiel, su to len hracky,ktorymi sa bavis po veceroch - to nie je na porovnavanie s komercnym produktom, ktory je urceny na trh a predava sa so zarukou, musis z toho odviest dane a zivit rodinu; spravite cosi s marekom za rovnaku cenu lepsie??
bina-mas pravdu
marek, nic netreba z fora mazat, nech si ludia precitaju aj iny pohlad na tento svet, nie len pohlad par ludi, ktori snahu sikovnych ludi okamzite zatlcu do zeme :-/ pre tvoju informaciu, mozno keby zdvihnes telefon a spytas sa p. Vranu, ci neurobi na objednavku verziu s i2s vystupom, mozno by si pochodil. ano musel by si to zaplatit, ale za co sa dnes neplati? ako vidim, tu nema zmysel argumentovat; a preto toto je moj posledny prispevok na tomto fore. majte sa tu fajn a zite si tu v opare nazorov vyvolenych
sopel_v_nose
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 3. 4. 2013 21:30

Myslim si ,ze toto rozhodnutie nikoho mrziet nebude. :D
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod hmpf 3. 4. 2013 22:03

Když tu máme takový odborníky proč toho nevyužít :D a co takový Audio-gd Di-v3, ART Legato II, Audiophileo 2, Empirical Off-ramp 5...?
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 4. 4. 2013 07:53

sopel_v_nose píše:...ty s marekom uznavas len svoje a cokolvek;co je ine hned zhodis-nic okrem vytuneneho cinskeho headampu a prototypu sluchadiel som tu na fore od teba nenasiel, su to len hracky,ktorymi sa bavis po veceroch - to nie je na porovnavanie s komercnym produktom
1) Nejsi děd vševěd, takže si prosím nevymýšlej co uznáváme a co ne!
Já uznávám jen věci, co nejsou zprasené a plné kompromisů - kolik takových se podle tebe komerčně prodává? Klidně ti odpovím - skoro žádné! Podívej se třeba na věci od Macury, o Dudka nebo i zmíněné Audio-GD - to je něco, co se dá nazývat kvalitou! Myslím, že i xmarek uznává podobné jako já. Kdo ale do elektroniky nevidí, ten to nepochopí! :-)
2) Máš pravdu, s komerčními produkty se to porovnávat nedá - DIY je podstatně vyšší užitná kategorie, viz třeba komerční "zázrak" zde - takovou prasečinu bych se styděl dát z ruky, natož ji prodávat za takovou cenu (BTW, konkurence skoro to samé prodává za desetinu - to je důkaz toho, že se dá komerčně prodávat i bez nadsazených cen). Takže ano, moje i markovi věci se s komerčními zmetky srovnávat nedají. 8-P
3) Není tvůj problém náhodou v tom, že jen xmarkovi závidíš, že není levej/línej a že si na koleně dokáže udělat něco, co je lepší než Aquila? :lol:
4) Měj se pěkně! Chytrák, co jen kolem sebe kope a nemá lepší argumenty než osobní útoky nám tu bude fakt chybět... :mrgreen:
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 4. 4. 2013 09:40

@sopel_v_nose: Příjde mi opravdu úsměvné si udělat závěr z jedné věty a navážet se do lidí o kterých nevíš vůbec nic. Všechny údaje o mém řetězci jsem smazal tak kde bereš tu jistotu, že zrovna já disponuji nějakým činským zbožím nebo, že nemám nic krom toho svého DYI? :hm
Nějak jsem nepochopil to rozhorčení. O zvuku Casea transportu jsem nenapsal jedinou větu. Nebo snad ano? :shock:
Jinak jen tak na okraj. Koncepci kterou tato firma použila jsem viděl poprvé u WaveIO. Upřímně byla pro mě natolik zajímavá, že jsem nakonec neodolal a jeden modul jsem si od Loriena koupil. Stejný základ používá i modul od firmy Casea. A o tom kdo ho vyrobil dřív není pochyb. Péči kterou tomu věnuje Lorien je až ukázková a na to, že to dělá pouze jako koníček až neuvěřitelná. Tento transport je použitý i v DDDAC-u. A upřímně bych celé toto řešení slyšel raději než jakýkoliv výtvor z řad těch tzv. profesionálů. To, ale neznamená, že by řešení od Casea bylo v něčem horší. Výrobky Casea mám upřímně rád, ale v minulosti jsem několikrát narazil na to, že mi na nich cosi chybělo. Paradoxně absence USB přispěla k tomu, že jsem se v minulosti rozhodl pro Benchmark DAC1 USB. S výrobou tohoto transportu svitla naděje, že situace obrátí. Stalo se však to co jsem neočekával...

Nemám potřebu se doptávat firmy Casea po nějaké alternativě. Nevidím pro to žádný rozumný důvod. Je to jejich business a já nemám potřebu jim něco podsouvat.

@Hergarok: Nevím zda je co závidět. :mrgreen:
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod descent 4. 4. 2013 10:27

Jak to tady čtu, tak teď jako nevím jestli má smysl to měnit za HiFace? Milion názorů a co teď, že?
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krovak_cze 4. 4. 2013 10:37

zeptej se slayerse, ten jedinej mel oboje, na nejaky teoreticky dohady co se tu vedou se z vysoka vykasli :D
krovak_cze
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xmarek 4. 4. 2013 10:46

Souhlas. A mimo jiné se ho zeptéj čím to krmí tj. zda Casea Aquila má nějaký vlastní zdroj nebo je ho potřeba dokoupit zvlášť. ;-)
xmarek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod descent 4. 4. 2013 10:50

Krmí se to přes USB a nebo si můžeš koupit zdroj, na zadní straně je napsáno DC 7-12V.
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 4. 2013 11:22

Shazovat komerci v globálu je úplnej nesmysl, ten Beyerdynamic je hodně blbej příklad, vždyť to si normálně uvažujicí člověk nekoupí, prakticky se o tom skoro nikde ani nepíše, samozřejmě je toho podstatně víc..chce to trošku vybírat s péčí..
Naposledy upravil hmpf dne 4. 4. 2013 11:34, celkově upraveno 3
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 4. 4. 2013 11:24

Já už jsem malinko psal ale jak vidět nemá to cenu, bylo to umláceno odbornými názory.
Jinak zdroj dodají a nebo ne jak chceš, já bral i kabel bnc-rca.

slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod descent 4. 4. 2013 11:32

Kabel už mám k Lyře. Za kolik zdroj nevíš?
descent
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slayers 4. 4. 2013 17:03

300kč

slayers
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod Hergarok 4. 4. 2013 17:34

slayers píše:Já už jsem malinko psal ale jak vidět nemá to cenu, bylo to umláceno odbornými názory.
Tak's to blbě pochopil. ;-)
Jde jen a jen o to, že s IIS by to bylo lepší. Hlavně by už byl zvuk dán jen oním transportem bez ohledu na to, jak je S/PDIF reciever navržen a nastaven.
Hergarok
Mírně pokročilý