[recenze] D/A převodník Casea Cepheus

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xmarek 4. 4. 2013 08:40

@sopel_v_nose: Příjde mi opravdu úsměvné si udělat závěr z jedné věty a navážet se do lidí o kterých nevíš vůbec nic. Všechny údaje o mém řetězci jsem smazal tak kde bereš tu jistotu, že zrovna já disponuji nějakým činským zbožím nebo, že nemám nic krom toho svého DYI? :hm
Nějak jsem nepochopil to rozhorčení. O zvuku Casea transportu jsem nenapsal jedinou větu. Nebo snad ano? :shock:
Jinak jen tak na okraj. Koncepci kterou tato firma použila jsem viděl poprvé u WaveIO. Upřímně byla pro mě natolik zajímavá, že jsem nakonec neodolal a jeden modul jsem si od Loriena koupil. Stejný základ používá i modul od firmy Casea. A o tom kdo ho vyrobil dřív není pochyb. Péči kterou tomu věnuje Lorien je až ukázková a na to, že to dělá pouze jako koníček až neuvěřitelná. Tento transport je použitý i v DDDAC-u. A upřímně bych celé toto řešení slyšel raději než jakýkoliv výtvor z řad těch tzv. profesionálů. To, ale neznamená, že by řešení od Casea bylo v něčem horší. Výrobky Casea mám upřímně rád, ale v minulosti jsem několikrát narazil na to, že mi na nich cosi chybělo. Paradoxně absence USB přispěla k tomu, že jsem se v minulosti rozhodl pro Benchmark DAC1 USB. S výrobou tohoto transportu svitla naděje, že situace obrátí. Stalo se však to co jsem neočekával...

Nemám potřebu se doptávat firmy Casea po nějaké alternativě. Nevidím pro to žádný rozumný důvod. Je to jejich business a já nemám potřebu jim něco podsouvat.

@Hergarok: Nevím zda je co závidět. :mrgreen:
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod descent 4. 4. 2013 09:27

Jak to tady čtu, tak teď jako nevím jestli má smysl to měnit za HiFace? Milion názorů a co teď, že?
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krovak_cze 4. 4. 2013 09:37

zeptej se slayerse, ten jedinej mel oboje, na nejaky teoreticky dohady co se tu vedou se z vysoka vykasli :D
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 4. 4. 2013 09:46

Souhlas. A mimo jiné se ho zeptéj čím to krmí tj. zda Casea Aquila má nějaký vlastní zdroj nebo je ho potřeba dokoupit zvlášť. ;-)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod descent 4. 4. 2013 09:50

Krmí se to přes USB a nebo si můžeš koupit zdroj, na zadní straně je napsáno DC 7-12V.
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 4. 2013 10:22

Shazovat komerci v globálu je úplnej nesmysl, ten Beyerdynamic je hodně blbej příklad, vždyť to si normálně uvažujicí člověk nekoupí, prakticky se o tom skoro nikde ani nepíše, samozřejmě je toho podstatně víc..chce to trošku vybírat s péčí..
Naposledy upravil hmpf dne 4. 4. 2013 10:34, celkově upraveno 3
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 4. 4. 2013 10:24

Já už jsem malinko psal ale jak vidět nemá to cenu, bylo to umláceno odbornými názory.
Jinak zdroj dodají a nebo ne jak chceš, já bral i kabel bnc-rca.
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod descent 4. 4. 2013 10:32

Kabel už mám k Lyře. Za kolik zdroj nevíš?
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slayers 4. 4. 2013 16:03

300kč
Noble Audio Galaxys, Lumin D2, Pro-Ject Xtension 10, Pro-Ject Phono RS, Kinki Studio MX1+, Audiovector R3 Avantgarde a nějaký Heimdall 2.
slayers
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 4. 4. 2013 16:34

slayers píše:Já už jsem malinko psal ale jak vidět nemá to cenu, bylo to umláceno odbornými názory.
Tak's to blbě pochopil. ;-)
Jde jen a jen o to, že s IIS by to bylo lepší. Hlavně by už byl zvuk dán jen oním transportem bez ohledu na to, jak je S/PDIF reciever navržen a nastaven.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků