pripojeni sluchatek k recieveru

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod shark1 15. 7. 2009 09:27

panove poradte mi. teda jestli je to vubec mozne.

poridil jsme si bezdratova sluchatka sony. ty maji pripojeni do zesilovace tak, ze na stojanu sluchatek je cinch (cerveny,bily) a z tohoto stojanu se kabelem cinch-jack pripoji do zesilovace, do sluchatkoveho vystupu.

kdyz tedy chci tyhle sluchatka pouzit, musim dojit k zesilovaci, zasunout jacka do "diry", tim padem se mi vypnou bedny, a zvuk jde do sluchatek.

ale tenhle zpusob pripojeni mi proste prijde nejak nepohodlnej. neni nejaka moznost, ze by sem nemusel strkat toho jacka do sluchatkovyho vstupu (jasne je tam proto), ale preci jen bych povazoval za idealni, kdybych vzal sluchatka, dalkovym ovladacem neco prepnul na zesilovaci, bedny by zmlkly a ja poslouchal jen ze sluchatek... :love:

nejak me nenapada jak to zaridit...jde to vubec ?

reciever je uz starsi sony str-db795, a mam pres to veskerej zvuk. TV,DVD,video,set top box,..

za pripadnou radu dik.
shark1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 15. 7. 2009 18:51

Obávám, se, že máš (ale i my všichni, kteří často střídáme poslech na sluchátka) smůlu. Běžná funkce AVR při poslechu na sluchátka je ta, že je nutné zasunout sluchátka do výstupu, aby se odpojily repra. Některé AVR (např. můj novější Sony) umožňují mít sluchátka trvale zasunutá a reproduktory se odpojují tlačítkem na panelu (tedy také ne pomocí DO). Také by mě zajímalo, zda některé AVR to umí komfortně pomocí DO. Ale i kdyby, vybíráme si AVR podle funkce sluchátkového výstupu?
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 15. 7. 2009 19:01

Cinch kabely propoj vysílač sluchátek s výstupy AVR, nějaké audio out snad najdeš a DO pak můžeš přepínat.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shark1 16. 7. 2009 09:28

hmmm...to mi stejne nejak neni jasny...dejme tomu , ze tam najdu audio out. nemam to ted pred sebou, ale napada me treba video?

no a jak tam dostanu treba tuner a jak to vypne bedny ?
shark1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 16. 7. 2009 12:26

Díval jsem se manuálu z webu Sony. Mohlo by to jít zapojit do multichannel, využil by se pouze front výstup (nevím, jestli tam nemáš repro).
Nemají sluchátka třeba nějaký digitální vstup (optický)?
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků