Sluchatkovy zosilovac pre AKG K701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hergarok 9. 11. 2012 13:24

Co třeba ty dva, které slouží zároveň jako pevná část mostu a zároveň jako přívodní vodič pro pravý kanál?
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 9. 11. 2012 14:35

Zas tak bych to nehrotil. :D
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 9. 11. 2012 15:49

Já taky ne, ale co ti borci, co dělají rekábelizaci ze stříbra a přitom tam mají kus oceli? To jim to nevadí? :hm
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 15. 3. 2013 14:00

Zajímalo by mě, zda tady není někdo, kdo by mohl porovnat HYPA300se a CASEA LYRA (jak předzesilovač, tak sluchátkový zesilovač). Chtěl bych si pořídit AKG K701 a zároveň bych Lyru/HYPA používal jako předzesilovač.
Nevíte jestli je možné nechat si Lyru upravit? Potřeboval bych na předzesilovač napojit PC i gramofon.
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 15. 3. 2013 17:41

HYPA-u znám moc dobře. Co se týče Casea nemůžu sloužit. Ale v tvém případě bych si ujasnil co od toho vlastně chci.
Např. z PC: Máš DAC nebo to chceš krmit nějakou zvukovkou? Casea (p. Vrána) má totiž již k dispozici USB transport a bylo možná záhodno se ho zeptat zda tyto věci lze zkombinovat a jak by to šlo použít i s tvým gramofonem.
Co se týče toho gramofonu tak je taky důležité vědět jak velké napětí z toho leze páč HYPA je sice předzesilovač, ale pochybuji, že ji vybudí čistá přenoska.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 15. 3. 2013 23:34

dac mám zatím fiio e10 ale koupil bych něco lepšího. A mezi gramofonem a preamp bych měl Actidamp mkIV v3.
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 3. 2013 09:04

dobré předzesilovače má i BVaudio PRE1 a P1SE, má to všechno pohromadě. Přepinač vstupů, gramo zesilovač, dálku, sluchátkový výstup se dá domluvit. Nemá DAC, ofšem Fiio E10 dočasně postačí, ke gramu bych ti stejně doporučil spíš dobrou zvukovku pro možnost archivace vinylu.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 3. 2013 09:13

Na tvém místě bych zkontaktoval p. Vránu (Casea). Dotázal bych se ho na to jestli je možné doplnit do Casea Lyra-y modul Casea USB a zda je možné na další vstup připojit Actidamp (výstup z gramofonu). Vyřešil by jsi tím problém s DACem a v ten okamžik by jsi měl k dispozici jeden z nejlepších asynchronních transportů které jsou k mání (postavené na XMOSu).
HYPA takto živit jde (v případě, že si pořídíš variantu s přepinatelnými vstupy). Bohužel v případě jakostnějšího zvuku budeš muset investovat do lepšího DACu. To předpokládá další krabici navíc a otázka je jesli bude kvalitativně podobný jakým disponuje (nebo může) Casea. Tím nechci nikterak shazova HYPA-u kterou vlastním. Já k ní používám vlastní DYI DAC+USB Transport (WaveIO) a nepředpokládám, že prahneš po takovém řešení, myslím na půl vytvořené na koleně.
Jestli má HYPA nebo Casea lepší zvuk nevím. Hodně zaléží čím to krmíš. Já jsem se zvukem HYPA-y nadmíru spokojen a určitě bych neměnil. Troufnu si říct, že má kombinace bez problému přehraje Benchmark USB DAC1 viz: test WaveIO, ale jestli Caseu tak to se můžu pouze dohadovat. A rozhodně nechci tady dělat Casea-i negativní reklamu bez toho aníž bych ji kdy slyšel. Nějakou představu mám, ale nechám si ji raději pro sebe.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 16. 3. 2013 12:52

Nevím jestli tomu správně rozumím.
Takže bych vedl USB kabel z PC do modulu Casea USB a odtud S/PDIF kabel do digi vstupu na Lyra digital mk2 a na normální input bych tedy dal actidamp?

Kdybych šel do HYPA, tak jaký by to chtělo lepší DAC? A jako transport by stačila zvukovka (např. ESI Juli@)?

edit: máte někdo zkušenosti s BVaudio PRE1 + Lyra nebo PRE1 + HYPA?
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 3. 2013 13:59

Firma Casea vyrábí modul i Lyra-u. Nevím co přesně zamýšlí p. Vrána udělat s modulem, ale nabízí se zde možnost, že povede I2S signál (z USB modulu) přímo do převodníku Lyra (digital). Právě z tohoto důvodu bych ho kotaktoval. V minulosti byla Lyra odkázána na S/PDIF z důvodu absence modulu pro USB. Ten nebyl v nabídce firmy Casea a lidé po něm dlouho volali.
Nejlepší je opravdu napsat panu Vránovi (je to jeho kšeft a pochybuji, že nebude mít zájem komunikovat).
Kdyby jsi šel do HYPA-y tak se nabízí určité možnosti, ale většina z nich nebude kvalitativně tak dobrá jako transport založený na XMOSu (co používá Casea USB modul). HYPA je vynikající zesilovač, ale její zvuk je bohužel odvislý od kvality DACu. A upřímně kdybych už se já rozhodl pro zesilovač za 20k a víc tak nebudu chtít dělat u DACu kompromisy.
ESI Juli@ je dobrá zvukovka, ale myslím si, že na XMOS s custom krystaly + AD1955 nemá (tím disponuje LYRA digital + USB transport).
Co se týče BVaudio PRE1 tak nějak nerozumí tomu proč kombinovat dva předzesilovač dokupy. :hm
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 16. 3. 2013 14:56

Určitě p. Vránovi napíšu, ale chci si to ujasnit, abych se neptal na hlouposti.
Takže bych usb modul propojit s pc a na výstupu bych už dostal analogový signál, usb modul bych se samotnou Lyrou už kabelem nepropojoval?(omlouvám se že se nejspíš ptám podruhé na to samé, ale asi to budu potřebovat vysvětliv víc polopatě :-), Dík).

Jinak jsem nechtěl kombinovat 2 předzesilovače, jen mě zajímalo, zda někdo nemá zkušenosti se všemi najednou popř. s PRE1 a s Lyrou nebo s PRE1 a s HYPA aby je mohl porovnat.
skybus
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 3. 2013 15:25

Co se týče toho transportu. Tak jestli jsem to správně pochopil (ze stránek Casea) je to pouze transport jehož výstupem je buď I2S nebo S/PDIF. Takže nikoliv analogový signál, ale opět digitál. Ale na rozdíl od USB je tento signál velmi přesný a navíc synchronizovaný hodinami z tohoto modulu (které jsou velmi přesné). Dnešní DACy (myslím čipy jako takové např. PCM1794, AD1955 atd.) disponují vstupem I2S. Výstup z DACu už je analogový signál. Casea LYRA Digital používá AD1955. Pokud existuje možnost jak napojit signál z transportu USB (I2S) přímo na DAC z LYRA-y máš vyhráno. Na tento dotaz, ale musí odpovědět p. Vrána. Takže dotaz může být formulovaný tak, že se zeptáš zda je možné ten modul zabudovat přímo do Casea LYRA Digitál a "obejít" tak S/PDIF. V případě kladné odpovědi pak zbývá dotaz pouze na cenu.
Výhoda tohoto řešení je v tom, že nepotřebuješ žádnou zvukovku a LYRA (v případě, že to bude umět) už obstará vše za tebe. P. Vrána tvrdí, že je podpora ve widlích zajištěna, takže pak bych si pouze vyžádal drivery (z důvodu Audio Class 2) a zařízení se pak tváří jako normální zvukovka:
dac.jpg

Když se mrkneš na obrázek tak uvidíš, že já mám dvě takové zařízení. Jedno je založené na XMOSu (jako Casea USB) a druhé na STM32F4xx. Ale to už je trošku O.T. ;-] Obě dvě jsou připojené k PC přes klasický USB kabel.

Bohužel já mám zkušenost pouze s Benchmarkem (DAC1 USB) a s HYPA-ou, kterou teď mimochodem poslouchám. :-)) A pak s různými zvukovkami, ale nic z toho co jsi uvedl.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Teflonmike 16. 3. 2013 17:09

V pátek jsem hovořil s panem Vránou ohledně modulu usb a Cepheus mk2. Tam lze objednat verzi usb i když zatím není na stránkách. Dac má potom pouze usb vstup a je potom zajištěna synchronizace s dacem. Lyra má levnější dac Deneb takže je otázka jestli to nabízí i u ní.
Cepheus mk2 usb mi má přijít do dvou týdnů tak jsem zvědavý objednal jsem verzi monitor.
S panem Vránou je dobrá domluva jak po emailu tak telefonicky.
Teflonmike
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boriscz 16. 3. 2013 17:40

skybus, taky si rozmysli jak buděš na Lyře přepínat mezi gramcem a DACem, protože Lyra nic takového nemá.
Oproti tomu, u Hypy v plné palbě na toto mysleli, ale nic není zadarmo.
A než Lyru digital, tak to už radši Burson HA-160D.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skybus 16. 3. 2013 20:14

Ptal jsem se na ten modul USB a do Lyry se nevleze (tzn. musel by být v extra krabici).
Prý lze mít zapojený jak analogový tak digitální vstup současně, ale jestli Lyra nemá přepínač vstupů, tak mi není jasné, jak by to fungovalo.
Ten Burson HA-160D je cenově už zase trochu jinde... A u těch Burson-ů se používá jiná technologie než co je např. u Lyry?
skybus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků