USB DAC/AMP pro Senn. 555 (mod 595), pozdeji AKG 701

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Taurus 31. 8. 2009 02:08

Cau vsem, ted mam Senn. 555 (mod 595) a planuju prechod na AKG 701, ke kterym bych chtel prikoupit USB DAC/AMP jako nahradu za zvukovku v notebooku (proto podminka USB a aby byl prenosny - casto jezdim na sluzebky a chci toto brat s sebou na nocni poslechy). Mam prakticky 2 kandidaty - Carat Topaz (10 tis.) nebo iBasso D10 Cobra (nebo pripadne D3 Python, ktery je ale ted docasne vyprodany - mimochodem jsou mezi D10 a D3 velke rozdily?). Je kvalita Topazu o tolik vyssi, aby stal cca 2x tolik? Predpokladam, ze Senny rozehraji oba +- stejne dobre, ale na AKG (budou za cca mesic) by uz rozdil asi mohl byt poznat o neco vic. Vim, ze podobnou vec resil uzivatel Odar. Meli jste nekdo iBasso a Topaz na poslechovou zkousku s AKG? Diky za vase rady, procetl jsem toho uz hodne, ale porovnani techto 2 na AKG a jednoznacnou odpoved, jestli se vyplati 2x cena za Topaz oproti iBasso, jsem zatim nenasel. Mimochodem kdybych objednaval iBasso, nechtel by se nekdo pridat a rozdelit se o naklady na dopravu?
Taurus
Junior

Odeslat příspěvekod Bína 31. 8. 2009 09:53

Pochybuji že u nás někdo slyšel něco z vyšších tříd od ibassa, jedině hmpf měl D2.

Tady by jinak mělo být i porovnání topazu s ibassem:
http://www.head-fi.org/forums/f105/styl ... ost5674504
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Emokid 31. 8. 2009 10:26

Vzal bych ten D10 a případně si v tom trochu poladil ty operáky, takhle to preferuje před topazem i ten člověk z head-fi pokud jsem to dobře pochopil, ale nechtělo se mi číst celou tu story. :-)) Samozřejmě jsem neslyšel ani jedno tak pozor!

Navíc tam píše že Topaz z USB moc dobrý není ale D10 ano.

the optical input was a noticeable improvement to my ears and I would prefer to use the optical over USB every time when using it to listen to headphones. On the other hand, my iBasso D10 comparison rig (which has optical, coax and USB) is good enough to use it via USB anytime and not just when optical or coax is unavailable, even though its optical input also sounds slightly better than via its USB.

Jinak díky Bína za link, já nechápu že se v tom head-fi někdo vyzná. :lol:
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 31. 8. 2009 11:47

Zkoušel jsem teď Topaz i s HD 800 a i když tam určitě je ještě slušná rezerva, vůbec se nemusel stydět (např. výkonově naprosto vůbec). Kromě ceny má ale zásadní nevýhodu: nemá aku a musíš jej tedy vždycky živit ze sítě. Na stranu druhou, koupíš ho za slušné peníze i v ČR s plnou českou zárukou a ne jen v Číně od anonymního výrobce.
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Taurus 31. 8. 2009 11:57

Moc diky za link - asi se taky priklanim k D10, bude za cca 300 USD i s dopravou (coz je cca polovina Caratu), ma vice vstupu (oproti Caratu navic coax) a taky ma interni baterii (na pripadne venkovni pouziti, i kdyz to pro me urcite nebude hlavni ucel). Diky za link, jj, pravda ze vyznat se v head-fi neni nejjednodussi :)
Taurus
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 8. 2009 12:42

pHp: Už jsou teda HD800 oficiálně k dispozici? Jaké jsou Vaše první dojmy?
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pHp 31. 8. 2009 15:30

Oficiálně už jsou pár měsíců, ale pořád na pořadník. Měl jsem je jen asi hodinu než šly opět dál. Jsou fakt skvělé. Chce to ale taky aspoň trochu slušný zdroj. Takže investicí do nich to končit nebude. Je otázne, komu se do toho bude u nás chtít jít. Zatím musí i ti nejrozhodnější čekat.
(Dojmy veskrze pozitivní - ono se ale asi těžko dá čekat něco jiného.)
pHp
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 31. 8. 2009 15:37

pHp píše:komu se do toho bude u nás chtít jít.

8-) ;-]
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod Odar 31. 8. 2009 17:38

Ahojte.
K Topaz-u mozem napisat len tolko, ze ho budem brat zaciatkom septembra (kamos ma ist na sluzobku do CR - ponukol sa, ze sa pon stavi v Brne) a potom mozem napisat moje dojmy. Ale ako sami dobre viete - moc skusenosti nemam, takze porovnanat nemozem. Budem moct napisat jedine, ci sa paci / nemaci mojim usiam.

Navyse 701tkam bude cosi trvat, nech sa zahoria a Topaz-u podla ofic web-u trva tiez cca 50 hodin zahorenie (podla recenzie na ToneAudio az 300 hodin).

Ale uz sa nan vytesujem - planujem ho pouzivat aj ciste ako DAC pre AVR Yamaha na hudbu ;) USB ma na nom nejako netrha a bateriu som zivit nechcel. Takze z mojho pohladu (aj ked ma vyssiu cenu) iBasso D10 Cobra moc vyhra nie je. Ak mi svihne, stale mam moznost pouzivat ho len ako DAC a dokupit k nemu cisto zosilovac.

EDIT:
Este ma napadlo - v recenzii na Topaz v ToneAudio typek pise, ze s Topazom skusal aj nejaky brutalny USB kabel za 250 USD a ze udajne to dost podstatne pomohlo. Takze ono to moze byt aj o tomto :hm Ale dat 250 USD za USB kabel - no neviem :oboze :D Tu je z toho vycuc.
Obrázek
Naposledy upravil Odar dne 31. 8. 2009 18:02, celkově upraveno 2
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod thePrayer 31. 8. 2009 17:50

Jersey se právě prozradil proč prodává HD 600. :D
thePrayer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Emokid 31. 8. 2009 18:19

Odar píše:Este ma napadlo - v recenzii na Topaz v ToneAudio typek pise, ze s Topazom skusal aj nejaky brutalny USB kabel za 250 USD a ze udajne to dost podstatne pomohlo. Takze ono to moze byt aj o tomto :hm Ale dat 250 USD za USB kabel - no neviem :oboze :D

No počkej on tam píše že se projev o něco pročistil provzdušnil ale že oproti obyč kabelu to vlastně "hudebnější" nebylo a že by to doporučil jenom k extrémnímu notebookovému rigu. Navíc se k tomu sám stavěl dost skepticky páč už je fakt dost silný kafe. :lol:
ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 8. 2009 18:31

Pořádnej usb kabel je esence zvuku, to ví přece každej. To je základ! ^^
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 31. 8. 2009 18:33

NA head-fi když si posílali Topaz na recenze, tak k tomu měli i nějakej ten extra usb kabel za 200 dolarů, pokud si správně pamatuju, tak rozdíl slyšel jen jeden ze čtyř recenzentů.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent

Odeslat příspěvekod Kocmeister 31. 8. 2009 18:38

Třeba nebyl pořádně zahořenej. Aspoň 400 hodin.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jersey II. 31. 8. 2009 18:39

:D
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Další stránka