[recenze] Styleaudio Carat Topaz - 1st kiss

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sserpx 29. 12. 2011 13:04

Opravdu je zvuk přes optiku lepší než přes USB?
case: Lian Li PC-P60, CPU: i5 750, GPU: ATI 5850, RAM: 4GB, HDD: 3TB, monitor: Dell 2209WAf IPS, headphones: IE-8, DAC/AMP: Carat Ruby 2, repro: B&W 685, zesík: NAD C 326BEE, mp3: Clip+\\\\\Fender American Deluxe Jazz Bass
sserpx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 29. 12. 2011 13:16

U tejto krabicky urcite ano. Navyse cez optiku vyuzijes 96/24, co u USB nejde.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Novio 29. 12. 2011 13:20

Díky za info, taže zvuková karta pro vedení zvuku optikou nemá vliv na kvalitu a můžu jí vynechat - to je určitě pozitivní.
Nevíte o způsobu, jak do toho zakomponovat openAL efekty, resp. je nějak emulovat softwearově? Nebo kdybych chtěl mít zvuk ve hrách se vším všudy, budu muset stejně šáhnout po nějaké ZK, např. Asus Xonar ST a připojit sluchátka přímo k ní?
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 29. 12. 2011 13:28

Problematika prenosu dat cez S/PDIF je obsirnejsia a zlozitejsia, ako sa na prvy pohlad zda. U Topaz-u odporucam pouzit optiku. Je to prevodnik urceny v prvom rade na pocuvanie stereo hudby, takze vychytavky ako openAL od tej skatule necakaj.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bína 29. 12. 2011 13:43

Novio píše:Díky za info, taže zvuková karta pro vedení zvuku optikou nemá vliv na kvalitu a můžu jí vynechat - to je určitě pozitivní.


Zvuková karta má vliv na výsledný zvuk, ale spíš jde o to, že tady u Ruby za nějakých 7K je zbytečné utrácet další 3-4 tisíce za kvalitní zvukovku.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novio 29. 12. 2011 13:49

No jasně, že to nemůžu čekat od Topazu, jen mně napadlo, jestli ty efekty nejdou zakomponovat do zvuku, ještě před příchodem do Topazu. Ale asi bych chtěl moc počítám :( No ještě extra Xonar ST si kvůli tomu kupovat nebudu, takže to už hold budu muset oželet.
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sserpx 29. 12. 2011 13:54

Jééj a já jsem žil v domnění, že Ruby 2 je přes USB do compu luxusní řešení za ty prachy. V těch kabelech se ale moc nevyznám, nemohli byste mi tu hodit odkaz, který kabel je ten správný prosím?
case: Lian Li PC-P60, CPU: i5 750, GPU: ATI 5850, RAM: 4GB, HDD: 3TB, monitor: Dell 2209WAf IPS, headphones: IE-8, DAC/AMP: Carat Ruby 2, repro: B&W 685, zesík: NAD C 326BEE, mp3: Clip+\\\\\Fender American Deluxe Jazz Bass
sserpx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novio 29. 12. 2011 13:58

Bína: Díky za info. A čistě teoreticky, kdybych si časem přikoupil např. nějakou Xonar kartu a z ní vedl optikou zvuk do Topazu, bude zvuk obsahovat všechny zvukové efekty, které karta podporuje?
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 29. 12. 2011 14:08

Novio píše:bude zvuk obsahovat všechny zvukové efekty, které karta podporuje?
Jasne. Nemaju sa ako "vyparit".

Topaz / Ruby2 je myslim za svoju cenu slusny DAC s akceptovatelnym sluchatkovym zosilnovacom. Za tie prachy by si CD prehravac s takym zvukom nekupil ani nahodou.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Novio 30. 12. 2011 07:58

Tak to je fajn, díky moc za info, už si v tom začínám dělat jasno. Jeeště bych se zeptal, jaká kartu tedy s S/PDIF a podporou openAL výstupem by byla k Topazu adekvátní? Xonar ST by byla určitě skvělá volba, ale zase vzhledem ke skutečnosti, že sluchátka i bedničky bude lepší připojit přes Topaz, tak bych asi zbytečně hodně platil za výstupní anologovou část karty. Ale zase bych nerad, aby oproti ST/STX utrpěl zvuk na S/PDIF výstupu. Bude stačit jakákoliv karta ASUS s chipem AV200/AV100?
Díky moc za tipy
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bína 30. 12. 2011 08:54

A co Esi Julia? Ta nepodporuje tyhle efekty?
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sserpx 30. 12. 2011 17:38

Možná budu za idiota, ale z kabelů poznám tak maximálně usb a cinch. Čili na propojení Ruby 2 s PC přes tu optiku můžu použít třeba tohle http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CN0CO154I ?
case: Lian Li PC-P60, CPU: i5 750, GPU: ATI 5850, RAM: 4GB, HDD: 3TB, monitor: Dell 2209WAf IPS, headphones: IE-8, DAC/AMP: Carat Ruby 2, repro: B&W 685, zesík: NAD C 326BEE, mp3: Clip+\\\\\Fender American Deluxe Jazz Bass
sserpx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 30. 12. 2011 17:43

Pokud to PC má klasický TOSLink konektor tak ano, druhá možnost je taková, že je optický výstup schovaný v jack konektoru a kabel pak vypadá takto.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Novio 2. 1. 2012 18:22

Bína: Bohužel Esi Juli@, ani Prodigy HD2 nepodporuje žádnou z technologií používanou ve hrách.

Ale stejně půjdu první do Topazu, protože kdybych koupil prvně nějakou Xonar kartu, tak už bych Topaz asi nikdy nekoupil, což by byla škoda. Chtěl jsem se ještě zeptat, když budu provozovat Topaz se sluchátkama s relativně malou impedancí 42ohm (AT-A900x), jaký max výkon z něho dostanu? Jde mi o to, jestli nemůžu ty sluchátka náhodou odpálit. Nemůžu nikde najít výstupní výkon, jen jsem našel output level 2Vrms, což když laicky počítám (2/42)*2 mi vychází výkon nějakých 95mW, což by mělo být v pohodě, když sluchátka vydrží 2000mW, není to zase ale málo? Jen jsem zvědavý, prdlajs tomu rozumím.
Novio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hergarok 2. 1. 2012 19:00

Z 2Vrms bude do 40ohm zátěže necelých 200mWp (tzn. těch 95mWrms) a to by mělo (podle toho, co udává výrobce) stačit na cca 124dBp, což je dost daleko za rozumnou hodnotou pro běžný poslech (např. já poslouchám docela potichu na cca 70dBp).
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků